Питання перспектив будівельної галузі на Житомирщині обговорювалося на нараді з головними архітекторами міст та районів, представниками будівельних та проектних організацій області за участю голови облдержадміністрації Сидора Кізіна та його першого заступника Геннадія Дмитренка.
Однією з причин гальмування розвитку будівельної галузі в нашій області є недосконала та часто обтяжлива система дозвільних документів. На цьому зауважив очільник області і звернувся до представників будівельних організацій із проханням надати свої пропозиції, напрацювання щодо змін у законодавстві у відповідній сфері, які сприятимуть спрощенню дозвільних процедур.
«Уряд сьогодні налаштований на реформи, тому за пропозиціями фахівців ми зможемо змінити ситуацію в цій сфері. Чим більше будуть спрощені дозвільні процедури, тим більше коштів від роботи галузі залишиться в обласному бюджеті. Будівельну галузь Житомирщини потрібно оживляти», - сказав Сидір Васильович.
Будівельники та проектанти області висловили сподівання на конструктивну співпрацю із новою владою. Підприємці готові працювати для розвитку рідного регіону, адже вони наповнюють частину бюджету, надають робочі місця людям, виплачують їм заробітну плату.
В свою чергу голова облдержадміністрації наголосив на тому, що будівельники повинні якісно працювати та відповідально ставитися до своєї роботи. Конкуренція повинна бути в якості робіт та у строках їх виконання.
За словами директора департаменту містобудування, архітектури та будівництва облдержадміністрації Григорія Красійчука, в області спостерігається нестабільна динаміка виконання будівельних робіт. На Житомирщині будівельною діяльність займається 271 підприємство. Загальна площа житла в області, яка введена за минулий рік, складає 175 тис. кв. м. Державні програми по забезпеченню житлом громадян в області є непопулярними. Проте Житомирщина займає 4 місце в державі за кількістю придбаних квартир для інвалідів війни. Григорій Захарович відмітив проблему галузі у відсутності будівництва нового житла, через що вторинний ринок житла має високі ціни.
Звертаючись до представників державних контролюючих органів у сфері будівництва, Геннадій Дмитренко наголосив, що час змінювати філософію роботи, змінювати підходи до людей та роботи.
«Виходячи із сьогоднішніх умов, потрібно змінювати систему. Органи влади повинні не лише здійснювати контроль, а в першу чергу надавати сервіс. Потрібно змінити підхід у взаємовідносинах між держслужбовцями та підприємцями», - зазначив Сидір Кізін.
Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua
вторник, 15 апреля 2014 г.
0 коммент.:
Отправить комментарий
Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.