Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
среда, 30 апреля 2014 г.

Від 60% до 90% котелень навчально-виховних закладів у північних районах Житомирської області опалюються дровами

Під час наради з питання скорочення споживання природного газу шляхом переведення котелень на альтернативні види палива, вирішення питання переробки та утилізації сміття, радник голови облдержадміністрації Олександр Красноштан звернув увагу на те, що Україна найменше в Європі використовує свій енергетичний потенціал в напрямку залучення альтернативних джерел енергії. У 2010 році на Житомирщині було запроваджено Регіональну програму підвищення енергоефективності, але на її виконання не виділяється достатньо коштів.

Найбільшими споживачами природного газу в області є заклади охорони здоров’я та освіти. Так, на балансі 40 найбільших закладів охорони здоров’я перебувають котельні, які використовують близько 9 млн. куб м природного газу. Завдяки зусиллям керівників лікарень 5 котелень вже переведено на альтернативні види палива.

На Житомирщині функціонує 1648 навчально-виховних закладів, які обслуговують 884 котельні та мінікотельні. Із них 454 використовують газ, 54 – електроенергію, 178 – пічне опалення, а 245 – централізоване опалення. За словами начальника управління освіти облдержадміністрації Олександра Пастовенського, заклади освіти варто системно переводити на місцеві види палива. Корисним у цьому плані буде досвід Лугинського та Олевського районів, які використовують торфобрикети. Окрім цього, від 60% до 90% котелень в північних районах області опалюються дровами. А на Ємільчинщині та Коростенщині з цією метою застосовується льонокостриця. Олесандр Вікторович переконаний, що в регіоні варто активізувати роботу щодо переведення котелень освітніх закладів на альтернативні види палива.

Житомирська обласна державна адміністрація
zhitomir-region.gov.ua

0 коммент.:

Архив блога