Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
вторник, 4 февраля 2014 г.

У Житомирі планують продовжити програму співфінансування «50 на 50»

Про пропозиції до бюджету на галузь освіти розповіла сьогодні, 04 лютого 2014 року, під час бюджетних слухань начальник управління освіти Житомирської міської ради Надія Полівода.

«Ми намагалися врахувати потреби кожного навчального закладу, а у нас їх майже дев’яносто. Але щоб виконати усе те, що ми планували і в чому є потреба, нам додатково потрібно ще 9 млн. 485 тис. грн.», – сказала Надія Григорівна.

Як зазначила начальник управління освіти, у 2014 році, за умови виділення коштів, планують завершити капітальні ремонти покрівель навчальних закладів. Загальна потреба на покрівлі навчальних закладів складає 2 млн. 740 тис. грн. Зокрема, це – ДНЗ № 29, ЗОШ № 15, ліцей № 25, ЗОШ № 30, ЗОШ № 12.

«Також ми просимо врахувати нашу пропозицію щодо модернізації навчально-матеріальної бази, ремонтів санвузлів, спортивних залів, оновлення спортивних майданчиків загальноосвітніх закладів та ін.», – підкреслила Надія Полівода.

Зокрема, на модернізацію 53 дитячих ігрових майданчиків на базі дошкільних навчальних заплановано спрямувати 1 млн. 321 тис. грн.

Крім того, у Житомирі планують продовжити реалізацію програми співфінансування зі встановлення пластикових вікон у закладах освіти «50 на 50». Адже із 15 тис. вікон необхідно замінити ще 8 тис. Раніше вікна замінювали лише за батьківські кошти, або кошти спонсорів.

«Саме завдяки розумінню батьків, а також за підтримки міської ради вдалось утеплити наші навчальні заклади. І якщо залишити цю програму хоча б на два роки, буде просто чудово, бо тоді ми усе встигнемо завершити», – наголосила начальник управління освіти.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі можуть встановити об’єкт на каналізаційній станції, який дозволить економити по 2 млн. грн. у рік

Під час бюджетних слухань начальник комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун розповів про заплановані роботи та витрати у 2014 році у сфері комунального господарства м. Житомира.

«У 2014 році заплановано продовжити реконструкцію зовнішнього освітлення вулиць і придбання спеціалізованої техніки. На зовнішнє освітлення вулиць хочемо спрямувати 1,124 млн. грн. Таким чином, ремонт освітлення буде виконано на 28 об’єктах», – зазначив Олександр Марцун.

Він також підкреслив, що до святкування 1130 річниці від дня заснування м. Житомира на п’яти вулицях буде встановлено святкову ілюмінацію на суму 700 тис. грн.

З метою забезпечення ефективного розвитку комунальної сфери міста для різних комунальних підприємств заплановано придбання спеціалізованої техніки.

Зокрема, для КП «Зеленбуд» необхідно закупити 10 газонокосарок, три одиниці снігоприбиральної техніки для прибирання скверів. Для КП «Експлуатація штучних споруд» – екскаватор, газель, цілий комплекс малогабаритної техніки для ремонту, ямкового ремонту та ремонту асфальтно-бетонного покриття прибудинкових територій: причіп для перевезення, два міні навантажувачі, каток, два інфрачервоних розігрівачі та причіп для їх перевезення.

Комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» може отримати катафалк і сміттєвоз із контейнерами.

Крім цього, з екологічного фонду заплановано виділення коштів на проведення випробовувань і тестів щодо зношеності трубопроводу в головній каналізаційній насосній станції.

«Ми поцікавилися досвідом інших обласних міст України – Вінниці, Кіровограду. Вони вже зробили реконструкції аналогічних насосних станцій і досягли не тільки надійності в обладнанні, а й економії у використанні електроенергії», – наголосив Олександр Марцун.

Він акцентував, що вартість об’єкта становить близько 20 млн. грн., проте його реалізація дозволить у рік економити 2 млн. грн. тільки на електроенергії. Таким чином, об’єкт окупиться протягом 10 років.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Програма «Безпечне місто» допоможе попереджати і швидше реагувати на негативні ситуації в м. Житомирі

Про Програму захисту населення і території міста від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014 – 2016 роки розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський під час засідання постійної комісії з питань економіки, транспорту, зв’язку, підприємництва та торгівлі, що відбулось 30 січня 2014 року.

Також Микола Дідківський представив присутнім презентацію міської цільової програми «Безпече місто» і наголосив на основних завданнях системи відоспостереження та відеоконтролю, а саме:

1. Забезпечення цілодобового контролю за визначеними об’єктами міста.
2. Надання доступу до інформації про оперативну обстановку на об’єктах міської інфраструктури уповноваженим органам.
3. Сприяння оперативному реагуванню на зміну оперативної обстановки і дорожнього руху.
4. Попередження надзвичайних ситуацій та подій, можливих терористичних актів, правопорушень та злочинів.
5. Забезпечення взаємодії між службами міста.
6. Ведення архіву відео та аудіо інформації.
7. Передача архівної інформації за запитом відповідних служб.

«Проблема як колективної безпеки, так і особистої безпеки на сьогодні є дуже актуальною. Досвід українських міст демонструє позитивні результати впровадження систем відеоспостережання та відеоконтролю. Тому, в перспективі, необхідно створити не новий центр, який потребує значних грошових затрат, а на базі КП «Міський інформаційний центр» впровадити функцію спостереження. Програма «Безпечне місто» перспективна і розрахована на майбутнє», – зазначив Микола Васильович.

Депутатська комісія підтримала дані проекти рішень.

Довідка:

Програма «Безпечне місто» – це комплексна автоматизована система, впроваджена в рамках міста, в основі якої лежить комплекс програмно-апаратних, технічних та організаційних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки громадян, інформаційної підтримки служб реагування та забезпечення життєдіяльності, а також управління об’єктами та системами житлово-комунального господарства та громадського транспорту.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Цьогоріч у Житомирі планують завершити реконструкцію НВК № 25

Завершити реконструкцію НВК №25 планують вже цьогоріч. На це у проекті бюджету міста закладено 3,9 млн.грн.

Роботи з відновлення корпусу навчально-виховного комплексу №2 5 по вул. Б.Тена, 84-а розпочали ще минулого року. Були виконані першочергові роботи по забезпеченню збереження будівлі. Перш за все влаштовано покрівлю, проведено утеплення та оштукатурення фасаду, а також встановлено перегородки та зроблено зовнішні мережі. Загальна сума виконаних у 2013 році робіт складає 565,2 тис. грн.. Дані роботи не оплачені підряднику та будуть профінансовані з видатків 2014 року.

Як повідомила начальник управління капітального будівництва міської ради Алла Корж, у випадку спрямування необхідних коштів із міського бюджету вже цьогоріч до першого вересня планується ввести в експлуатацію даний об’єкт.

Після реконструкції корпусу навчально-виховного комплексу № 25 по вул. Бориса Тена, 84-а у Житомирі з’явиться басейн і повноцінні спортивні зали, що відповідатимуть європейським стандартам.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Лариса Харчук: Ми сподіваємося, що до Дня міста реконструкція «Ракушки» буде завершена

До 1130-ї річниці м. Житомира заплановано завершення реконструкції літньої естради «Ракушка». На це у проекті бюджету заплановано 6,6 млн.грн. Про це повідомила начальник управління культури міської ради Лариса Харчук.

«У Житомирі мало об’єктів культурної сфери, де можна проводити масові заходи. Ракушка є популярною і може бути візитівкою міста. Ми сподіваємося, що до 1130-ї річниці м. Житомир цей об’єкт буде виконано», – наголосила Лариса Харчук.

Начальник управління культури наголосила, що Ракушка є складним і специфічним об’єктом, для здійснення протизсувних заходів на якому неможливо було знайти підрядника, який би міг укріпити схил. Адже починаючи з 2006 року відбувалися часті зсуви грунту. Підрядник, який взявся за реконструкцію та протизсувні заходи, не зміг виконати свої зобов’язання. Тому у 2013 році підрядника змінено.

Крім реконструкції літньої естради «Ракушка» у планах на 2014 рік – спрямування 1,4 млн.грн. на музичні школи міста, 0,4 млн.грн. – на реконструкцію автостоянки біля Будинку урочистих подій по вул. Великій Бердичівській, 61/18.

Також цьогоріч планують придбати обладнання для цифрового відеопоказу для кінотеатру ім. І.Франка. На це у проекті закладено 800 тис.грн.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі розпочалися слухання бюджету міста на 2014 рік

Сьогодні, 04 лютого 2014 року, в Житомирі розпочалися бюджетні слухання. На слухання проекту бюджету міста завітали депутати міської ради, Почесні громадяни, представники Громадської ради, Ради старійшин, національно-культурних товариств, громадських організацій та всі бажаючі житомиряни.

«Приємно, що відкриті слухання бюджету міста викликали таку зацікавленість із боку громадськості. Бюджет – це головний фінансовий інструмент міста, від прийняття якого залежить життєдіяльність Житомира. Бюджет міста ми маємо затвердити 7 лютого з урахуванням ваших пропозицій», – звернувся до присутніх житомирян міський голова Володимир Дебой.

Перед розглядом проекту бюджету міста на 2014 рік директор департаменту бюджету та фінансів міської ради Сергій Гаращук ознайомив громадськість із основними показниками та результатами виконання бюджету за 2013 рік.

«До міського бюджету у 2013 році надійшло близько 440 млн.грн. доходів. Разом із тим І кошик бюджету не виконано на 25,9 млн.грн. Натомість ІІ кошик перевиконано. У порівнянні з 2012 роком невиконання бюджету зменшилося на понад 18 млн.грн.», – повідомив Сергій Гаращук.

20% обсягу ІІ кошику міського бюджету формують комунальні підприємства, яких у місті зареєстровано 62. Якщо у 2010 році зі збитками працювало 27 комунальних підприємств, то у 2013 році лише 8. За 2013 рік комунальними підприємствами сплачено 38,4 млн.грн. до міського бюджету, до державного – ще 26 млн.грн.

Щодо проекту бюджету на 2014 рік, то його обсяг збільшується у порівнянні з минулим роком на 14% (майже 140 млн.грн.). Значна частина бюджету спрямовується на виконання делегованих державою зобов’язань у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та ін.

Зокрема, цьогоріч у повному обсязі планується забезпечити видатки на харчування дітей у дитячих садочках та учнів 1-4 класів, а з 01 вересня – сніданками учнів 5-11 класів.

Також приділено значну увагу оновленню матеріально-технічної бази закладів освіти. У продовження розпочатої роботи по влаштуванню спортивних майданчиків на територіях учбових закладів в бюджет 2014 року закладаються 1,6 млн.грн. коштів міського бюджету розвитку. Разом з тим, з державного бюджету на дану мету також вперше передбачається 2,2 млн.грн. Крім того, на модернізацію дитячих ігрових майданчиків на територіях дитячих садочків державою передбачено також 2,2 млн.грн. Разом 6,0 млн.грн.

Також в бюджеті на 2014 рік у повному обсязі передбачені кошти на завершення реконструкції літнього театру «Ракушка» та завершення протизсувних заходів в сумі 6,6 млн.грн., завершення реконструкції корпусу НВК № 25 в сумі майже 4,0 млн.грн.

Крім того, передбачені кошти на капітальний ремонт комунікацій по вулиці Михайлівській в сумі 3,8 млн.грн., на капітальний ремонт Старого бульвару (5,1 млн.грн.), капітальний ремонт майдану С.П. Корольова (2,0 млн.грн.).

На зміцнення матеріально-технічної бази Житомирського трамвайно-тролейбусного управління з бюджету розвитку планується спрямувати 10,4 млн.грн., в тому числі 4,0 млн.грн. на придбання вагонів тролейбусів.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Слухання проекту бюджету Житомира на 2014 рік тривали майже 5 годин

Майже 5 годин тривали бюджетні слухання сьогодні, 04 лютого 2014 року. До кінця обговорення проекту бюджету міста залишилися лише 11 депутатів міської ради, декілька десятків житомирян-активістів та частина розпорядників коштів. Проте, якщо спочатку слухання були «гарячими» та малоефективним, то під кінець – влада і громада працювали злагоджено і конструктивно.

Зокрема, після доповідей розпорядників коштів говорили житомиряни – давали свої пропозиції, ставили запитання.

Активістка майдану запропонувала питання прийняття бюджету міста на 2014 рік голосувати поіменно, щоб житомиряни знали своїх героїв.

Серед пропозицій від громади – публікувати відвідування депутатами сесій міської ради. «Люди хочуть знати, хто працює, хто з’являється в залі, а хто ні. Ми хочемо, щоб їх імена публікувалися», – сказав житомирянин.

Цю ініціативу підтримав депутат міської ради Володимир Михалець: «Ми за те, щоб показувати, хто працює на сесіях та депутатських комісіях, а хто ні».

Житомирянин Андрій Федірко наголосив, що не виступав у першій частині слухань, бо деякі політики робили собі в той час піар. Житомирянина цікавило, чому у місті асфальтують дороги лише тоді, коли йде дощ? Пан Андрій, як водій, наголосив на необхідності нормального асфальтування доріг. Нагадаємо, на це у проекті бюджету передбачено 18 млн.грн.

Цікавилися житомиряни і тим, коли зможуть особисто контролювати місцезнаходження техніки, яка прибирає місто. На це начальник управління комунального господарства Олександр Марцун відповів, що зараз проводиться робота, щоб уже незабаром діяльність та місцезнаходження комунальної техніки міг відслідковувати кожен житомиряни із екрану комп’ютера чи іншого гаджета. Адже на техніці встановлені GPS-трекери.

Старша по будинку по вул. Котовського, 71 Галина Шевчук наголосила, що пропозиції від громади мають подавати і депутати міської ради за своїми округами: «Мій депутат вже давно вніс пропозиції від нас – громади, яка його обрала. І вони вже давно враховані у проекті бюджету», – сказала житомирянка про депутата Олександра Величка.

Всі пропозиції, висловлені під час бюджетних слухань, запротокольовано. Кожна пропозиція від житомирян, у тому числі від тих, хто надіслав їх попередньо на електронну адресу, буде розглянута депутатами міської ради, зокрема, і під час погоджувальної ради.

«Я закликаю бюджетну комісію та всіх депутатів міської ради опрацювати пропозиції громадськості, які ми також розглянемо на погоджувальній раді. Прикро, що сьогодні не прийшли ті активісти, які вимагали бюджетних слухань. Я вдячний депутатам і житомирянам, які залишилися та попрацювали», – сказав Володимир Дебой.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Архив блога