Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
четверг, 30 июля 2015 г.

Проблему з лікувальним харчуванням для маленьких житомирян вирішили депутати міської ради

Діти віком до 3 років, хворі на рідкісну генетичну хворобу фенілкетонурію, залишились без лікувального харчування через відсутність централізованих поставок за рахунок державного бюджету.

Основне лікування дітей на фенілкетонурію - це спеціальне дитяче харчування та сувора дієта, де з харчування малюка повністю виключаються продукти, що містять амінокислоту фенілаланін. Діти з фенілкетонурією не здатні засвоювати цю амінокислоту, в результаті чого в організмі накопичуються з’єднання, що отруюють нервову систему.

В Україні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.09.2000 року №1389 «Про заходи щодо забезпечення дітей повноцінними продуктами харчування і виробами дитячого асортименту, стимулювання вітчизняного виробництва та реалізації зазначених товарів», хворі на таку недугу мають отримувати амінокислотні суміші до 3-х років включно за рахунок держбюджету, з 3 до 14 років – за рахунок обласних бюджетів.

29 липня 2015 року проблему з лікувальним харчуванням для маленьких житомирян, хворих на фенілкетонурію, вирішили депутати міської ради. Прийнято рішення щодо виділення коштів для забезпечення таких дітей віком до 3 років спеціальним харчуванням. Таким чином, п’ятеро маленьких житомирян, які потребують спеціального лікувального харчування, будуть ним забезпечені до кінця поточного року.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

0 коммент.:

Архив блога