Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

99,385

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
суббота, 15 февраля 2014 г.

«Будинки призначені для життя, для мешканців, а не для того, щоб їх розмальовували», – начальник ВЖРЕПу № 3

Часто на фасадах будинків м. Житомира можна побачити різнокольорові малюнки-графіті, а також написи (в тому числі, які містять нецензурну лексику). Мешканці скаржаться, ВЖРЕПи фарбують фасади. Про те, скільки часу, фарби та ін. затрат необхідно, щоб повернути фасаду естетичний, нормальний вигляд розповіли в КП ВЖРЕП № 3, який фарбує пошкоджені фасади будинків центральних вулиць.

«На жаль, факт залишається фактом. З кожним роком у нашому місті фактів, коли пишуть на фасадах будинків і коли їх розмальовують, все більше й більше. Крім того, розмальовують не тільки фасади, але й плитку, яку не пофарбуєш зверху фарбою, бо який тоді будинок матиме вигляд. Фарбу iз плитки неможливо змити ні розчинником, ні водою, нічим», – зазначає начальник КП ВЖРЕП № 3 Житомирської міської ради Анатолій Загребельний.

Як приклад, начальник наводить фасади будинків за адресами: Майдан Соборний, 3/2, Майдан Соборний, 4, Майдан Соборний, 5.

«Фактично ці будинки є центральною частиною міста. Проте, як би ми не старались відмити плитку, вона не відмивається. Для того, щоб фасади будинків мали естетичний вигляд, були в нормальному стані, ми їх фарбуємо спеціальною фасадною фарбою, яка є дороговартісною. Тому, в першу чергу, ми несемо затрати матеріальні – виконуємо роботи, які не входять у вартість тарифу, що мешканці нам не оплачують. А це додаткове навантаження на підприємство: вимушені купувати фасадну фарбу, зафарбовувати ці написи по декілька разів, як мінімум, двічі, бо з першого разу напис повністю зафарбувати не можна. По-друге, несемо затрати часу. Оскільки працівники замість того, щоб прибирати закріплені за ними території, вимушені фарбувати розмальовані фасади», – розповідає Анатолій Іванович.

Як повідомив Анатолій Загребельний, підрахунки такі: «На 1 м. кв. потрібно 120 грамів фарби. Якщо за один раз надпис не вдається зафарбувати, а так, зазвичай, і буває: коли за один раз, нам не вдається зафарбувати фасад, то ми вимушені фарбувати вдруге. Виходить, потрібно 240 грамів на 1 м. кв. А тепер рахуємо: якщо потрібно зафарбувати 4 – 5 м. кв., то потрібно витратити вже один кілограм фарби. 3-кiлограмовою банкою фарби вартістю 60-70 грн. ми можемо пофарбувати 12 м. кв. А скільки є розмальованих фасадів будинків в місті? Скільки розмальованих фасадів будинків на центральних вулицях? От і виходить, що одні фарбують, а інші чинять шкоду».

Про написи повідомляють і мешканці, і працівники ВЖРЕПу.

Анатолій Іванович зізнається: «На жаль, жодного разу спіймати «на гарячому» людей, які пишуть чи малюють на фасадах будинків, ні мешканцям будинків, у яких пошкодили фасад, ні працівникам ВЖРЕПу не вдалось».

«Я б попросив людей, які пишуть і малюють на фасадах, малювати у відведених місцях, наприклад, на папері у художніх школах, вдома. Не пишіть на фасадах будинків. Будинок призначений для життя, для мешканців, а не для того, щоб їх розмальовували», – каже Анатолій Загребельний.

Житомиряни кажуть:

«Якщо чесно, вже набридло бачити те, що «жеківці» фарбують фасади. Щойно вони пофарбували фасад, через деякий час людям, яким, мабуть, більше немає чим зайнятись у житті, знову пишуть безглузді написи. Скільки ж можна?! Свої «шедеври» у себе на лобі пишіть і ходіть так по вулиці», – обурюється пані Лариса, що мешкає на вул. Театральній.

«Часто я просто йду і не помічаю: є ті записи на фасадах чи їх немає. Але вважаю, що робити шкоду, нищити те, що є – набагато легше, ніж робити щось хороше. Просто бажаю тим людям, які пишуть написи, оговтатись і не чинити шкоди, не соромте себе і Житомир. Це ваше місто, ви тут живете. Робіть його кращим, а не перетворюйте на різнокольорове жахіття», – зазначає студент Сергій, який мешкає по вул. Котовського.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

0 коммент.:

Архив блога