Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
четверг, 25 июня 2015 г.

У Житомирі відбудеться велопробіг «Україна без наркотиків»

27 червня 2015 року в рамках Всеукраїнського проекту «Україна без наркотиків» Благодійною організацією «Християнський центр реабілітації хворих на наркоманію та алкоголізм «Прорив-Перемога» в місті Житомирі вдруге буде проведений велопробіг «Україна без наркотиків». Велопробіг приурочений до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків та Міжнародного дня молоді.

Співорганізатори: Житомирська обласна Громадська організація «Молодіжний клуб «Атмосфера+», Житомирська обласна Громадська організація «Милосердя», Благодійний фонд «Сім’Я», Всеукраїнський благодійний фонд «Мир та добробут».

За підтримки Житомирської міської ради, управління молоді, сім’ї та спорту.

Мета велопробігу: пропаганда здорового способу життя, привернення уваги суспільства до проблеми наркоманії, залучення більшої кількості громадян до профілактичної та волонтерської роботи.

Учасників велопробігу: волонтери БО «Центр «Прорив-Перемога», більшість з яких в минулому нарко- та алкозалежні люди, які вже повністю повернулися до здорового способу життя, волонтери ГО «Атмосфера+» та всі бажаючі.

План заходу:
15.00-16.00 год. - зустріч учасників велопробігу на майдані Згоди, розповсюдження буклетів, профілактичного змісту, концертна програма «Україна без наркотиків».
16.00-16.10 год. - виконання гімну України. Молитва за мир, добробут, злагоду в Україні, за молоде покоління України, за Україну без наркотиків.
16.10-16.40 год. - велопробіг за маршрутом: вул. Київська - майдан Соборний - вул. Велика Бердичівська - Старий бульвар.
16.40-17.30 год. - нагородження та розіграші призів для учасників велопробігу.
17.30-20.00 год. - розповсюдження буклетів профілактичного змісту.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
среда, 24 июня 2015 г.

День місцевої демократії на ХІ Українському муніципальному форумі

Учасники засідання Асоціації міст України у рамках ХІ Українського муніципального форуму, що проходить цими днями в Одесі, висловилися за скоріше впровадження реформ в Україні в частині децентралізації влади.

23 червня - День місцевої демократії, який проводиться Асоціацією міст України спільно з проектом «Партисипативна демократія в Україні», фінансованого МЗС Норвегії.

Вчора протягом трьох пленарних сесій міські голови міст України дискутували з питань стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю.

«Я однозначно позитивно ставлюся до децентралізації. Але хотіла б, щоб вона насправді розпочалася, і щоб разом із передачею повноважень нам, місцевим громадам, були передані фінансові можливості. Наше головне завдання – працювати задля покращення життєзабезпечення мешканців, але усі процеси в місті потребують фінансової підтримки. Тому хотілося б мати, як кажуть, повний пакет децентралізації, а це і гарантії, які надає держава місцевому самоврядуванню, і зміни у законодавстві задля фінансової самодостатності громад», - зазначила в.о.міського голови Житомира Любов Цимбалюк.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Звіт КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира»

Звіт КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради за період з 1 по 15 червня 2015 року

Проводиться щоденна робота по контролю за виконанням вимог рішення виконкому Житомирської міської ради від 15.04.15 № 207 «Про організацію сезонної торгівлі на території міста». За не виконання обов’язкових вимог, при здійснені сезонної торгівлі за звітній період складено 4 адміністративних протокола, надано 12 приписів: вул. Крошенська, 26, вул. Київська/Бородія, пр. Миру 37.

Силами власника прибрано намет по вул. Скорульського, 11, розташований без погодження відповідної схеми розміщення. Наголошено про адміністративну відповідальність за порушення розміщення об’єктів сезонної торгівлі.

На виконання рішення Житомирської міської ради від 18.06.2014 №725 «Про впорядкування торгівлі на вулицях, майданах та тротуарах міста», КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради організовано щоденну роботу по притягненню до адміністративної відповідальності осіб, які самовільно розміщують торговельне обладнання на території міста. За звітний період складено 12 протоколів: вул. Шевченка/Бородія, пр.Миру, 8, вул. Хлібна,16, вул. Гоголівська, 1, пр. Миру, 11, пл. Житній ринок, вул. Гоголівська, 1, вул. Шевченка, вул. Вітрука, 45, вул. Велика Бердичівська, 87.

Ведеться активна робота по контролю за виконанням покосів трави та бур’яну комунальними підприємствами, власниками підприємств, офісів, навчальних закладів, об’єктів торгівлі та іншими суб’єктами господарювання різних форм власності. За звітний період надано 79 приписів, перевірено їх виконання: вул. Гагаріна, 5, вул. Гагаріна, 7, вул. Перемоги, 54, вул. Велика Бердичівська, 72, вул. Велика Бердичівська, 70.

Складено адміністративний протокол на власника тимчасової споруди (кіоску) за неналежне утримання прилеглої території до об’єкту, не своєчасний покіс бур’яну, прибирання території: вул. Велика Бердичівська, 11.

Під час здійснення контролю за станом благоустрою територій міста, виявлено самовільне складування будівельних матеріалів та відходів за межами власних земельних ділянок. По факту порушення на власників складаються протоколи, надаються приписи. За звітний період надано 45 приписів, складено 3 протоколи, перевірено виконання раніше наданих: вул. Черняховського 165, пр. 3-й Госпитальний, 15, вул. І.Гонти, вул. Новопівнічна, 55

Проведено роботу по виявленню та притягненню до адміністративної відповідальності осіб, які розміщують оголошення у невстановлених для цього місцях в ході роботи складено 4 протоколи згідно ст.152 КУпАП: вул. Велика Бердичівська, 87, вул. Велика Бердичівська, 75, вул. Вітрука, 8, вул. Київська, 10.

По факту проведення самовільних робіт по влаштуванню капітального паркану на власника приватного житлового будинку складено протокол: вул.Огурцова/ Стадіонна.

Працівниками КК «КомЕнерго - Житомир» проведено роботи по санітарному прибиранні території вздовж військового кладовища зі сторони вул. Кондратюка.

Перевірено виконання раніше наданих приписів: вул. Черняховського, 5, вул. Ватутіна, 66, вул.Шелушкова, 66.

Проведено роботу по виявленню та притягненню до адміністративної відповідальності осіб, які ухиляються від заключення договорів на вивіз та утилізацію твердих побутових відходів по вул. І.Гонти, вул. Селецька. В ході роботи складено 3 адміністративних протоколи.

Робота інспекції в напрямку покращення стану благоустрою території міста продовжується.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Міста Житомирської області звітуватимуть про виконання планів дій зі сталого енергетичного розвитку

23 червня 2015 року в місті Житомирі проведено семінар «Моніторинг та звітність щодо стану виконання плану дій». Семінар організований та проведений для міст-учасників проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Такими містами в Житомирській області є місто Житомир, Бердичів, Коростень та Новоград-Волинський.

В рамках семінару експерти проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» ознайомили учасників з процедурою та методологією підготовки проміжних звітів по виконанню містами їх планів дій зі сталого енергетичного розвитку. Згадані звіти мають подаватися містами-підписантами Угоди мерів кожні два та (або) чотири роки на адресу Європейської Комісії.

Нагадаємо, що місто Житомир є учасником Угоди мерів з 2012 року. План дій зі сталого енергетичного розвитку місто розробило та подало на схвалення Європейської Комісії у 2015 році.

Відповідно до цілей визначених в Плані дій зі сталого енергетичного розвитку м. Житомира на період 2015-2024 років місто взяло на себе добровільне одностороннє зобов’язання скоротити на підпорядкованій території споживання енергоресурсів та викидів СО2 на не менше ніж на 20% до 2024 року.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Фермерам запропоновано пільгові торгові місця

Останнім часом особливої гостроти серед зацікавлених осіб набуло питання розміщення ярмаркової торгівлі в центрі міста Житомира. Інколи дане питання намагаються представити під кутом протистояння фермерів-виробників власної продукції та міської влади.

Однак, на переконання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Демчика Є.О., керівництво міста та виробники сільськогосподарської продукції є партнерами, які мають спільну мету – забезпечення міста якісною свіжою продукцією за цінами нижче від ринкових, дотримання умов реалізації продукції задля безпеки споживачів, порядок та чистота на вулицях міста.

Саме з цією метою виконавчим комітетом Житомирської міської ради спільно з департаментом агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації було організовано та проведено 3 ярмарки за участю підприємств-виробників сільськогосподарської та харчової продукції з перекриттям вулиці Небесної Сотні, на яких здійснювали торгівлю більш ніж 60 виробників з усієї області. На ярмарках в широкому асортименті було запропоновано молочну та м’ясну продукцію, хлібобулочні вироби, борошно, яйця курячі та перепелині, м'ясо свинини, яловичини, птиці, картопля, овочі та фрукти, інша продукція харчової та переробної промисловості за цінами нижче ринкових.

Для забезпечення належної організації ярмарок були залучені виконавчі органи ради, група організації служби РМО УДСО при УМВС України у Житомирській області, УДАІ УМВС України в Житомирській області, забезпечено прибирання території, розміщено біотуалети. Всі послуги надані безкоштовно для торгуючих.

Вважаємо, що саме така належна організація торгівлі забезпечує всі зацікавлені сторони.

Разом з тим, окремі представники фермерських господарств активно лобіюють торгівлю по вул. Б. Лятошинського та намагаються розповсюдити несанкціоновану торгівлю на зеленій зоні, без дотримання належних санітарних вимог, належного холодильного обладнання, мотивуючи тим, що це зручно для мешканців міста, а також зважаючи, з їх слів, на відсутність вільних місць на ринках міста.

Саме з метою досягнення взаємного порозуміння на користь мешканців міста 15.06.15 було проведено нараду з питання розміщення сільськогосподарських виробників, які реалізують продукцію власного виробництва, на ринках та тимчасових торгівельних комплексах міста за участі представників фермерських господарств, керівників підприємств, що експлуатують ринки «Житній», «Сінний», «Хмільники», «Київський», «Тетерів», «Привокзальний» та представників виконавчих органів міської ради.

За підсумками наради представникам фермерських господарств запропоновано здійснювати діяльність на пільгових торгових місцях, які в достатній кількості наявні на ринках міста, а також на торгівельних майданчиках за адресою: вул. Київська, 95 та Бориса Тена, 5 без справляння плати за послуги.

На даний час на ринках «Житній», «Хмільники» на прохання фермерів виділено торгові місця для здійснення діяльності, де створені належні умови. Однак окрема частина виробників категорично відмовилась від пропозиції розміститись на ринках, і в минулі вихідні все ж таки розташувались на вул. Б. Лятошинського.

Зважаючи на необхідність підтримки фермерських господарств, міською владою направлено лист до департаменту агропромислового розвитку Житомирської обласної державної адміністрації з проханням 20.06.15 р. провести сільськогосподарський ярмарок по вул. Небесної Сотні, на який отримано відповідь, що на даний час сільгоспвиробники реалізували продукцію урожаю 2014 року та ще не здійснюють збирання урожаю 2015 року (картоплі, овочів, фруктів). Що стосується продукції тваринницького походження, то оскільки підключення холодильників до енергоспоживання на ярмарках не передбачено, реалізація її за літнього температурного режиму є небезпечною для здоров’я споживачів. Проведення регулярних ярмаркових заходів планується відновити у сезон збирання урожаю картоплі, овочевої продукції. Обласною державною адміністрацією запропоновано відновити проведення ярмарків у осінній період.

Таким чином, на даний час міською радою вжито весь комплекс заходів з метою підтримки фермерських господарств та надано можливість реалізовувати власну продукцію на ринках на спеціально відведених місцях.

Торгівля на вулицях міста без належних санітарних умов, без забезпечення температурного режиму не тільки спотворює вигляд міста, а й часто слугує причиною інфекційних захворювань, в тому числі дітей.

Наголошуємо, що мова йде саме про впорядкування торгівлі з переведенням на ринки, а не про «розгін» та припинення. Адже всі усвідомлюють, що для торгуючих це, можливо, є єдиним джерелом заробітку.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
вторник, 23 июня 2015 г.

Відбулася XXIII звітно-виборча конференція Житомирської міської організації Червоного Хреста

23 червня у приміщенні Інституту медсестринства відбулася чергова звітно-виборча конференція Житомирської міської організації Товариства Червоного Хреста України, участь у якій взяли представники органів міської влади, керівники підприємств, установ і навчальних закладів міста, представники обласної організації Товариства Червоного Хреста та представники первинних організацій.

До президії конференції увійшли заступник міського голови Олександр Бочковський, голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Стельмах, голова міської ради ветеранів Анатолій Трещов, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста Олександр Богдан, директор ЗОШ №17 Марія Сервачук та голова Житомирської міської організації Товариства Червоного Хреста Раїса Черемісіна.

Згідно порядку денного, першим заслухали звіт голови ЖМО Товариства Червоного Хреста України Раїси Черемісіної, у якому вона підбила підсумки роботи організації за період з травня 2010 по червень 2015 рр.

Зазначено, що за звітний період протягом 5 років міською організацією було зібрано допомоги на загальну суму 2 млн 595 тис грн, зібрано коштів членських та благодійних внесків – 750 тис грн. З початку конфлікту на сході країни здійснюється збір пожертв і станом на 15.06.2015 р. міською організацією зібрано натуральної допомоги (одяг, взуття, продукти харчування, медикаменти, засоби особистої гігієни, постільна білизна та інші товари) на загальну суму 202 129 грн та благодійних внесків 42 760 грн.

Нині на обліку патронатної служби знаходиться 1600 підопічних, з них - 720 лежачі та обмежені в пересуванні. Послугами пункту прокату предметів догляду за хворими за звітній період скористалися 2 492 особи. Організація здійснює свою діяльність за різними програмами, які було презентовано під час конференції.
Голова ревізійної комісії організації Товариства Антоніна Поляковська представила результати перевірки організації очолюваною нею ревізійною комісією.

Окрім підведення підсумків роботи за минулі п’ять років, учасники конференції обговорили проблемні питання та визначили шляхи подальшої діяльності. Зокрема, було піднято питання щодо відкриття у Житомирі хоспису - медичного закладу, в якому перебувають важко хворі з прогнозованим летальним наслідком. Подібних закладів в Україні небагато. На Житомирську область функціонує лише один – хоспис Св. Олени в м. Коростені.

Після обговорення делегати конференції одноголосно вирішили визнати задовільною роботу ЖМО Товариства Червоного Хреста України за звітний період і затвердити звітну доповідь голови ревізійної комісії.

Важливими етапами конференції були вибори членів Правління ЖМО Товариства Червоного Хреста України, вибори ревізійної комісії, визначення делегатів на XXIII обласну звітно-виборчу конференцію, делегування представників організації до складу Правління ЖОО Товариства Червоного Хреста України.

Шляхом відкритого голосування головою ЖМО Товариства Червоного Хреста України було повторно обрано Раїсу Черемісіну.

Заступник міського голови Олександр Бочковський подякував міській організації Товариства Червоного Хреста України за результативність роботи та активну участь в організації волонтерського руху й благодійництва, за організовані в навчальних закладах заходи з надання долікарської первинної допомоги та тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Своє слово про роботу Товариства Червоного Хреста сказали голова Громадської ради при облдержадміністрації Володимир Стельмах, директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко, заступник начальника управління освіти міської ради Світлана Ковтуненко, заступник начальника управління охорони здоров'я міської ради Ірина Шкап, голова міської ради ветеранів Анатолій Трещов, які подякували ЖМО ТЧХУ за благородну працю та висловили найщиріші побажання.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Про перекриття руху транспорту в Житомирі

З 14.00 год. 28 червня 2015 року до 18.00 год. 29 червня 2015 року у зв’язку з проведенням комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго» ремонтних робіт на проїжджій частині на ділянці вул. Хлібна,18-23 (від вул. Гоголівської до вул. Київської) буде перекрито рух транспорту. Рух громадського транспорту буде перенаправлено на вул. Шелушкова.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

«Гаряча лінія» 15-80 міста Житомира працює цілодобово

З метою забезпечення нормальних умов життєдіяльності, підвищення ефективності реагування на звернення мешканців міста, сприяння оперативному вирішенню питань заявників та надання якісних інформаційно-довідкових послуг у місті Житомирі працює цілодобова «гаряча лінія» - 15-80 та (0412)481-481(з мобільного) КП «Міський інформаційний центр» Житомирської міської ради.

За минулий тиждень КП «Міський інформаційний центр» міської ради прийнято 128 звернень, 121 з яких виконано, 7 – залишається на контролі. Про це поінформував директор комунального підприємства Ярослав Мельник на щотижневій нараді керівників комунальних підприємств 22 червня 2015 року.

«Працюємо у цілодобовому режимі. Приймаємо звернення, скарги, повідомлення про аварійні ситуації у галузі житлово-комунального господарства міста. Служба акумулює інформацію про виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій по місту: про аварії, пориви, відкриті колодязі, люки, відключення світлофорних об’єктів і т.д., а також про хід їх усунення.Тому закликаємо житомирян повідомляти нам про такі випадки, щоб забезпечити оперативне і якісне реагування та контроль термінів, якість усунення різнопланових проблем», - зауважив Я.Мельник.

Заступник міського голови Євгеній Демчик наголосив на необхідності встановлення зворотного зв’язку між службою та заявником: «Мешканці повинні знати, що їх звернення прийнято, яка причина проблеми та коли її буде усунуто».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Євгеній Демчик наголошує на необхідності модернізації світлофорних об'єктів в місті

На необхідності модернізації світлофорних об'єктів в Житомирі наголосив заступник міського голови Євгеній Демчик 22 червня під час чергової наради з керівниками житлово-комунальних підприємств.

"Сьогодні застаріле світлофорне обладнання вимагає заміни. Адже безпека водіїв та пішоходів залежить в тому числі і від якісних світлофорів", - зазначає Є.Демчик.

Юрій Янушевич, директор КП «Міськсвітло», яке займається обслуговуванням світлофорів, підтверджує: світлофорна техніка застаріла, зношена й неефективна.

"Неможливо вимагати безперебійної роботи від застарілого світлофорного обладнання. Це все рівно, що від директора водоканалу вимагати відсутності пориву труб. Основна маса світлофорних об'єктів побудована у 1986-1987 рр.", - зазначає керівник КП «Міськсвітло». Також він стверджує, що нарікання мешканців міста на недостатню силу світла лампових світлофорів є справедливим. Світлодіодні ж світлофорні об’єкти достатньо яскраві за будь-яких погодних умов та економніші.

Розповідаючи про роботу світлофорного господарства за останній період, Юрій Янушевич зазначив: "За останній тиждень зливи відобразилися на роботі нашого обладнання. По вул. Театральній вийшов з ладу кабель під землею. На Театральній, Київській не працював світлофор через те, що вночі під час ДТП була збита світлофорна стойка". Він також додав, що заміни потребують кабельні лінії на світлофорних об'єктах. Та на це необхідні кошти, адже кабельна продукція подорожчала у 2, 5 рази. Як зазначає керівник КП «Міськсвітло», диспетчерська служба, куди надходить інформація по роботі світлофорів від ДАІ та мешканців міста, працює цілодобово, а організована служба по ремонту намагається оперативно ліквідувати всі збої в місті.

"На сьогодні світлофорними об'єктами керує складний електронний прилад - електоронний шкаф управління, який відпрацював уже 30 років та потребує заміни. Безперебійної роботи від застарілого непростого світлофорного обладнання вимагати неможливо", - сказав Юрій Янушевич. Все ж зазначає: "Неправильно говорити, що через непрацюючий світлофор сталося ДТП. У правилах дорожнього руху чітко зазначено: якщо не працює світлофор - проїзд на перехресті згідно знаків. Головне - культура поведінки на дорогах водіїв".

Заступник міського голови Євгеній Демчик наголосив на необхідності заміни лампових світлофорів світлодіодними: " Слід знайти кошти на придбання і встановлення нових світлодіодних світлофорів й замінити застарілу світлофорну техніку. Адже безпека громадян - понад усе. "

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомирянам розповіли, як економити на енергії та теплі

18 червня пройшов семінар «Житомир енергоефективний - почни з себе», під час якого серед представників ОСББ розіграли тепловий лічильник. Сертифікат на встановлення лічильника теплової енергії отримав «Наш дім Житомир» (голова правління - Галина Курятова) - переможець серед ОСББ.

У рамках заходу учасників ознайомили з малозатратними заходами побутового енергозбереження, професійними технічними рішеннями енергоефективної реновації житлових будинків за державною програмою підтримки населення щодо реалізації енергоефективних заходів.

Представники «Укргазбанку» та «Ощадбанку» розповіли присутнім про діючу Урядову програму стимулювання населення щодо впровадження енергоефективних заходів. Так, «Ощадбанк» відшкодує за урядовою програмою 20% від суми кредиту на придбання котлів на будь-яких видах палива та енергії, 30% від суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання. За програмою від «Укргазбанк» держава компенсує до 30% від суми наданого кредиту. Мінімальний внесок -10%, а одноразова комісія - 3%.

Як відбуватиметься процес кредитування?
Представники будівельних компаній розповіли про заходи по скороченню витрат на енергозберігаючі заходи. Зокрема, виробник будматеріалів ТОВ "КАН" пропонує Головам ОСББ звертатися в компанію щодо розробки проекту модернізації будівлі з наданням плану будівлі. Компанія ж безкоштовно виконає проект модернізації і надасть кошторис на обладнання й монтажні роботи. Банки-партнери зможуть надати пільгові кредити замовнику на виконання.

ОСББ таким чином сплатить виконавцю вартість матеріалів і попередню оплату монтажних робіт. А кінцевий розрахунок буде здійснений після здачі проекту в експлуатацію. Банк погасить частину позики, а саме 40% від вартості матеріалу за рахунок держаної програми згідно з постановленням «Про внесення змін до постанови Кабміну від 1 березня 2010р. №243 і від 17 жовтня 2011р. №1056 №231-ред. Від 08.04.2015».

Голови ОСББ по різному реагували на такі пропозиції. Дехто з членів правління бачив у пропозиціях раціональне зерно, а дехто зауважив, що втомилися слухати одноманітні пропозиції і бачать в них певні загрози.
Додатково: Семінар організований та проведений за фінансової підтримки проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».

Співробітництво має на меті сприяти ефективному використанню енергії не лише в Житомирі, але і у громадах об’єднання міст Новоград-Волинський, Бердичів, Коростень, шляхом впровадження системи муніципального енергоменеджменту.

Лідером даного об’єднання є Житомир, фінансується проект Північною екологічною фінансовою корпорацією - НЕФКО.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
суббота, 20 июня 2015 г.

У Житомирі презентували автомобілі дільничних лікарів

Оновлений парк автомобілів для обслуговування пацієнтів на дому презентували сьогодні у центрі міста Житомира. Гараж поповнився на 28 автівки, придбані за кошти міського бюджету восени 2014 року.

«Вперше у 2014 році за повної підтримки депутатського корпусу на закупівлю автомобілів для дільничних лікарів виділено 2,7 млн. грн. Медики отримали довгоочікувані автомобілі, а це – комфортні умови роботи для них, швидка та вчасна доставка лікаря на виклик хворого, а відтак здоров’я, а інколи і життя наших житомирян», - зазначила в.о. міського голови Житомира Любов Цимбалюк.

Головний лікар Центральної дитячої міської лікарні Володимир Башек називає придбання автомобілів – подарунком для населення міста та медичних працівників:

«Ми отримали довгоочікувані автомобілі, і це - значне покращення автопарку дитячої лікарні. Наші авто – це для дітей, для вчасної допомоги та транспортування пацієнтів до обласної лікарні чи у медичні заклади міста Києва».

Головний лікар Центральної міської лікарні №2 міста Житомира Віктор Павлусенко серед переваг вказує і на низькі витрати паливно-мастильних матеріалів нових автомобілів: «Середній вік автомобілів, якими користувалися дільничні лікарі, складав в середньому по місту - 27 років. Це практично раритетні авто. А сьогодні у нас – нові автомобілі, які виїздять на виклики додому до тяжко хворих, інвалідів та пацієнтів із високою температурою. Нова машина – це і швидкість доставки лікаря до хворого, і комфорт медиків, і значно нижчі витрати, економія на паливно-мастильних матеріалах. Також нове авто не потребує капітальних ремонтів».

Автопарк міських лікарень та поліклінік не оновлювався довгий час. Найстаріші автомобілі - 1985-го року випуску, багато автівок 90-х років, найновіші – 2006-го року.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
пятница, 19 июня 2015 г.

З професійним святом вас, медичні фахівці міста Житомира!

Ви щоденно несете відповідальність за життя та здоров'я українців. Ваша нелегка справа є вкрай важливою для країни. Я щиро вітаю з Днем медичного працівника лікарів, медсестер, фельдшерів, молодший медичний персонал з вдячністю за високу моральність та професіоналізм, за повсякчасну готовність прийти на допомогу та шляхетну відданість своїм пацієнтам.

В складних умовах сучасної війни військові медичні працівники з високими якостями патріота оберігають здоров’я та життя наших військових, зцілюють поранених та зменшують їх біль, повертають до лав захисників.

У ваше професійне свято, дорогі медики, прийміть безмежну вдячність від житомирян, яким ви подарували радість життя, повернули здоров'я та вселили віру в перемогу над недугом.

Міцного здоров'я вам, родинного тепла та гідного визнання в суспільстві вашої самовідданої праці на благо українського народу!

В.о.міського голови Житомира Любов Цимбалюк

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Кращі молоді лікарі Житомира

У 2015 році до Дня медичного працівника соціальний проект ЖОМГО «ХХІ покоління»"Разом у щасливе майбутнє" представляє кращих молодих лікарів, які працюють в закладах охорони здоров’я Житомира. Кандидатури учасників проекту «Разом у щасливе майбутнє» визначалися на рівні Центральної міської лікарні №1, Центральної міської лікарні №2 та Центральної міської дитячої лікарні за сприяння Управління охорони здоров’я Житомирської міської ради. ЖОМГО «ХХІ покоління» були визначені критерії для відбору кращих молодих спеціалістів, які є гідним прикладом для молоді.

Учасники соціального проекту «Разом у щасливе майбутнє» 2015 року:

Іван Дідик – завідувач поліклінікою №2 Центральної міської лікарні №1;
Олена Мазяр – акушер пологового відділення Центральної міської лікарні №1;
Віталій Хоменко – лікар-хірург Центральної міської лікарні №1;
Ольга Охмак – сестра медична очного кабінету поліклініки №1 Центральної міської лікарні №1;
Юлія Новіцька – сестра медична травматологічного відділення Центральної міської лікарні №1;
Світлана Грибан – завідувач приймально-діагностичним відділенням Центральної міської лікарні №2;
Олексій Безштанько – лікар-невропатолог Центральної міської лікарні №2; В’ячеслав Олефір – лікар-кардіолог Центральної міської лікарні №2;
Ліна Ковальчук – лікар-терапевт Центральної міської лікарні №2;
Наталія Мазур – лікар-отоларинголог Центральної міської лікарні №2;
Мирослав Досяк – лікар-ортопед-травматолог Центральної міської лікарні №2;
Ірина Бабяк – лікар загальної практики-сімейний лікар Центральної міської лікарні №2;
Олена Левик – лікар-педіатр ІІ інфекційного відділення Центральної дитячої міської лікарні;
Микола Степанов – лікар-хірург дитячий Центральної дитячої міської лікарні;
Анна Кухарук – лікар-педіатр Центральної дитячої міської лікарні;
Наталія Чепка – лікар-педіатр дільничний Центральної дитячої міської лікарні;
Леонід Котенко – лікар-отоларинголог дитячий Центральної дитячої міської лікарні;
Катерина Сокальська – лікар-невропатолог Центральної дитячої міської лікарні;
Ірина Новикова – лікар-педіатр дільничний філії лікарів загальної практики Центральної дитячої міської лікарні;
Валентина Авраменко – сестра медична-дільнична Центральної дитячої міської лікарні;
Юлія Карпінська – сестра медична-дільнична Центральної дитячої міської лікарні;
Марина Доброжанська – сестра медична філії лікарів загальної практики Центральної дитячої міської лікарні.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Відзначено кращих медичних працівників міста

19 червня в Житомирській міській раді відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника.

Із професійним святом присутніх фахівців медичної галузі Житомира привітало керівництво міста, наголосивши на важливості праці медичних працівників, які щоденно несуть велику відповідальність за життя та здоров’я людей.

З нагоди свята в. о. міського голови Любов Цимбалюк нагородила відзнакою «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня Завгороднього Анатолія Андрійовича - завідувача кардіологічним відділенням для хворих інфарктом міокарда комунальної установи «Центральна міська лікарня № 1 м. Житомир»; Берегову Марину Олександрівну - заступника головного лікаря з поліклінічної роботи комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня»; Довгаль Світлану Миколаївну - заступника головного лікаря з медичної частини комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня».

Нагрудним знаком «Відзнака» за заслуги перед містом Житомиром нагороджено Бондаренко Людмилу Григорівну - заступника головного лікаря з поліклінічного розділу роботи комунальної установи «Центральна міська лікарня № 2»; Данилюк Світлану Олексіївну - завідуючу пологовим відділенням комунальної установи «Центральна міська лікарня № 1 м. Житомир»; Євтуха Валерія Миколайовича - лікаря невропатолога неврологічного відділення стаціонару комунальної установи «Центральна міська лікарня №2».

Почесною грамотою виконавчого комітету міської ради нагороджено Ковальчука Петра Степановича - завідувача відділенням лікарів загальної практики №3 поліклініки комунальної установи «Центральна міська лікарня №2»; Волинець Нілу Семенівну - лікаря-педіатра дільничного 4-го педіатричного відділення дитячої поліклініки №1 Корольовського району комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня»; Чугрієва Анатолія Миколайовича - головного лікаря Обласного центру крові Житомирської обласної ради.

Нагороджено Подякою виконавчого комітету міської ради:

Супрягу Аллу Федорівну - голову Житомирської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України за плідну працю у відстоюванні трудових, соціально-економічних прав та інтересів медичних працівників Житомирщини;
Богдана Олександра Володимировича – голову Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у надання медико-соціальної допомоги малозахищеним верствам населення;
Ващука Андрія Павловича - завідувача відділенням загальної практики - сімейної медицини поліклініки №2 комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м. Житомир» ;
Пожарко Ольгу Вацлавівну - лікаря ендокринолога терапевтичного відділення №1 комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м. Житомир»;
Петришина Олега Андрійовича - лікаря загальної практики - сімейного лікаря поліклініки №1 комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м.Житомир»;
Галич Ганну Василівну - лікаря анестезіолога анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії для хворих акушерського профілю комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м. Житомир»;
Гаврончук Віру Олексіївну - акушерку обсерваційного відділення комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м.Житомир»;
Гончарову Олену Вікторівну - старшу сестру медичну операційну хірургічного відділення №1 комунальної установи «Центральна міська лікарня №1 м.Житомир»;
Шевчук Наталію Василівну - завідуючу профілактичним відділенням поліклініки комунальної установи «Центральна міська лікарня №2»;
Янович Ольгу Дмитрівну - старшу медичну сестру відділення лікарів загальної практики №3 поліклініки комунальної установи «Центральна міська лікарня №2»;
Коляду Наталію Петрівну - лікаря загальної практики – сімейного лікаря поліклініки лікарів загальної практики комунальної установи «Центральна міська лікарня №2»;
Грибан Світлану Володимирівну - завідуючу приймально-діагностичним відділенням комунальної установи «Центральна міська лікарня №2»;
Кордюкевич Тамару Миколаївну - завідуючу педіатричним відділенням №1 стаціонару комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня»;
Сосулю Валентину Іванівну - лікаря-педіатра дільничного 1-го педіатричного відділення дитячої поліклініки №2 Корольовського району комунальної установи «Центральна дитяча міська лікарня;
Ткачевську Наталію Леонідівну - лікаря-стоматолога комунальної установи «Житомирська міська стоматологічна поліклініка №1». Бабенка В’ячеслава Павловича - лікаря - стоматолога - хірурга комунальної установи «Житомирська міська стоматологічна поліклініка №1»;
Постнікову Галину Євгенівну - лікаря-стоматолога дитячого комунальної установи Житомирська міська дитяча стоматологічна поліклініка»;Ковальського Юрія Анатолійовича - лікаря стоматолога ортопеда комунального підприємства «Стоммакс» Житомирської міської ради.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі відзначають Олімпійський день

Сьогодні, 18 червня 2015 року, відбулося відкриття спортивного заходу з нагоди відзначання Олімпійського Дня. Традиційно він присвячений створенню Міжнародного олімпійського комітету.

Участь у спортивних змаганнях взяли представники державних установ, громадських організацій, учні спортивних і загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів, спортсмени, тренери та пересічні житомиряни.

На спортивний захід завітали заступник міського голови Олександр Бочковський, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Світлана Гресь, начальник управління культури Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Градовський, голова Житомирського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Олександр Оніщук, а також майстер спорту з легкої атлетики, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Михайло Самборський.

Заступник міського голови Олександр Бочковський зазначив, що Олімпійський День дуже важливим для житомирян, адже він популяризує заняття спортом, пропагує здоровий спосіб життя.

«Як багато у нас юних дарувань, юних спортсменів. Ви - наше майбутнє, - звернувся до присутніх Олександр Бочковський. - Бажаю вам спортивних здобутків та перемог на славу Житомира та України».

«Сьогодні, не тільки у Житомирі, але й по всій Україні проходить велике спортивне свято – Олімпійський День. Він ознаменований тим, що 121 рік тому був створений Міжнародний олімпійський комітет. У цьому заході беруть участь близько 1000 дітей, що не може на радувати. Адже діти – наше майбутнє. Здорові діти - здорова нація», - сказав голова Житомирського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Олександр Оніщук.

У програмі заходу пробіги на дистанціях для дошкільнят, школярів, студентської молоді, спортсменів-аматорів та ветеранів, людей з особливими потребами. А також показові виступи спортсменів та аматорських колективів, конкурс малюнку на асфальті, інші заходи.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
четверг, 18 июня 2015 г.

Житомирянка Ганна Бодрова відзначає сторічний ювілей

18 червня виповнилося 100 років житомирянці Ганні Григорівні Бодровій. У цей день до ювілярки завітали представники управління праці та соціального захисту міської ради. Вони вручили Ганні Григорівні вітальну адресу в.о. міського голови Любові Цимбалюк та побажали міцного здоров'я, щастя та благополуччя.

Ганна Григорівна Бодрова народилася 18 червня 1915 року. Ювілярка отримала тільки початкову освіту. У 1939 році вона вийшла заміж. Разом з чоловіком пережила голодомор. Під час війни працювала у колгоспі. В 1959 році переїхала жити до Житомира. До виходу на пенсію працювала в охороні кінопрокату та технічним працівником. Має 5 онуків та правнуків.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Діти правоохоронців-учасників АТО можуть безкоштовно кататися на атракціонах

18 червня стартував проект організованого дозвілля для дітей правоохоронців-учасників АТО, ініціаторами якого виступили УМВС України в Житомирській області та Житомирська міська рада. Від сьогодні в міському парку культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна безкоштовно запрацювали дитячі атракціони для дітей правоохоронців-учасників антитерористичної операції.

Хорошого дозвілля та гарного настрою побажали малюкам та їх батькам в.о. міського голови Любов Цимбалюк та начальник УМВС України в Житомирській області Валерій Рудик.

За підтримки міської влади дітлахи мали змогу безкоштовно смакувати морозивом та розважатись на каруселях. Щочетверга влітку дитячі атракціони працюватимуть для дітей безкоштовно.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

18 червня – День дільничного інспектора міліції

Сьогодні, 18 червня, своє професійне свято відзначають дільничні інспектори – багаточисельний підрозділ міліції України.

«Від поведінки дільничного на службі і в побуті, від його вмілого виконання своїх обов’язків, від правильного спілкування з громадянами залежить авторитет всієї міліції в цілому. Рівень довіри населення до органів внутрішніх справ залежить насамперед від якісної роботи дільничного», - зазначив начальник УМВС України в Житомирській області полковник міліції Валерій Рудик під час урочистих заходів з нагоди 92- ї річниці з дня створення служб дільничних інспекторів міліції, що пройшли в УМВС України в Житомирській області.

Від імені територіальної громади м. Житомира, виконавчого комітету та депутатського корпусу правоохоронців привітала в.о. міського голови Любов Цимбалюк.

«Ви – ті люди, які тісно спілкуються з нашою громадою у повсякденному житті. Наскільки професійно ви робите свою справу – настільки безпечніше почуваються наші громадяни. Спокій в нашому місті залежить насамперед від вас, шановні дільничні інспектори міліції. Від імені всіх житомирян я дякую вам за щоденну роботу та за збережений в місті спокій», - звернулася до правоохоронців Любов Цимбалюк з побажаннями миру, натхнення та невичерпної наснаги у правоохоронній діяльності на благо м. Житомира та незалежної України.

З вітальними словами до дільничних інспекторів міліції також звернулися заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації В’ячеслав Поліщук, заступник голови обласної ради Руслан Годований, голова Громадської ради при обласній державній адміністрації Володимир Стельмах, керівник військово-патріотичного центру допризовної підготовки та резерву «Святослав» Олег Умінський.

Кращих дільничних інспекторів області та міста було нагороджено грамотами, подяками та відзнаками.

Нині в органах внутрішніх справ Житомирщини працює понад 380 дільничних. У поточному році розкрито понад 850 злочинів загальнокримінального характеру дільничними інспекторами Житомирщини завдяки тісній співпраці з громадськістю.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

«Клініка дружня до молоді» звітує про свою анонімну й добровільну роботу

18 червня в «Клініці дружній до молоді», що розташована у приміщенні дитячої поліклініки за адресою 1 Травня, 23, відбувся звітний круглий стіл, у рамках якого міська влада привітала колектив закладу з Днем медичного працівника.

«Клініка дружня до молоді – заклад відкритий для всіх» - під такою назвою пройшла зустріч колективу Клініки та Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Заступник головного лікаря Центральної дитячої міської лікарні Марина Берегова каже, що, відкриваючи заклад, думали, що він буде надавати лише медичні послуги. Але за результатами роботи зрозуміли, що більшість потребує саме консультативної допомоги: «До нас приходять підлітки, а, повертаючись, приводять своїх друзів. Не завжди у медичних закладах, у лікарів під час прийому є достатньо часу, аби вислухати молоду людину і приділити їй додатковий час. У Клініці це одне із головних завдань. Нашій молоді потрібна наша робота. І дуже добре, що в нас є такі потужні партнери-друзі, як соціальна служба».

Спільними зусиллями Клініки та Центру соціальних служб за період з 2008 року груповими послугами охоплено близько 5 тисяч житомирян й проведено 240 заходів. А індивідуальні консультації отримали близько 20 тисяч дітей, молоді та батьків.

«Клініка працює за такими принципами, як доступність, добровільність, доброзичливість та анонімність. У нас працює гінеколог, уролог, дерматовенеролог, терапевт та психолог. Молодь від 14 до 24 років усі послуги отримує безкоштовно. Працюємо ми з 9 до 18. І варто відмітити, що ми надаємо соціально-медичну допомогу», - пояснює завідуюча Клініки пані Ганна.

Тренінги, бесіди, круглі столи, зустрічі-консультації відбуваються на базі Клініки, гуртожитків навчальних закладів міста, у приміських оздоровчих таборах.

Директор центру соціальних служби Ольга Юрченко розказує, що співпраця відбувається на основі угоди, яка була заключена з клінікою. «Люди не звикли до такого лікування та консультацій. Але коли батьки та діти переступають поріг закладу, то приходить багато розуміння. Усі наші індивідуальні й колективні зустрічі спрямовані на профілактику негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, збереження репродуктивного здоров’я, формування позитивного світогляду, утвердження здорового способу життя, усвідомленого батьківства», - зазначає О.Юрченко.

Фахівці кажуть, що такий підхід до оздоровлення молоді є суто європейським і надзвичайно дієвим. В Клініці молоді люди отримують змогу бути почутими, а також знають, що їхні проблеми залишаться лише в тому кабінеті, де відбувається розмова.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
среда, 17 июня 2015 г.

У Житомирі наклали мораторій на видачу паспортів прив’язок нових тимчасових споруд

Члени виконавчого комітету міської ради прийняли рішення, яким спеціально уповноваженому органу з питань містобудування та архітектури міської ради заборонено приймати та реєструвати заяви для отримання паспортів прив’язок для нових тимчасових споруд.

«Термінів ми не встановлюємо, щоб був час врахувати інтереси тих підприємців, чиї тимчасові споруди встановлені та працюють законно у місті Житомирі, та дати їм можливість впорядкувати документацію. Робоча група, створена розпорядженням міського голови, має опрацювати усі питання із представниками малого бізнесу, провести моніторинг існуючих тимчасових споруд та вийти із пропозиціями зміни діючого рішення», - зазначила в.о.міського голови Житомира Любов Цимбалюк.

Рішенням виконкому внесені зміни до діючого регуляторного акту – рішення міськвиконкому від 18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Житомира», яким, окрім мораторію на видачу паспортів прив’язок нових тимчасових споруд у місті Житомирі, забороняється їх розміщення у скверах. Натомість допускається розміщення ТС з ремонту одягу та годинників у внутрішньо квартальних зонах, а також ТС з продажу періодичної преси, питної води, пунктів доочищення питної води, реалізації проїзних квитків без права торгівлі супутніми товарами там, де пішохідна доступність менша ніж 50 м від території або фасаду будівлі навчальних закладів.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомирянки залучили до нашого міста допомогу з Данії

Житомирський військовий шпиталь, обласна протитуберкульозна лікарня, психоневрологічний диспансер, благодійний фонд «Місія в Україну» та інші організації Житомира отримали допомогу з Данії. Про це інформує ГО «Спілка небайдужих жінок».

Спільними зусиллями громадської організації, фондів та міської влади в Житомир приїхала велика фура з гуманітарною допомогою.

Для розмитнення різнопланової та такої необхідної продукції був потрібен ряд документів. Фонд Родини Борислава Розенблата надав усю юридичну та консультаційну допомогу.

16 червня в прес-центрі Житомирської міської ради відбулася конференція щодо діяльності громадської організації «Спілка небайдужих жінок» та роз’яснення, куди була направлена гуманітарна допомогу.

Ліжка, посуд, білизна, уніформа для лікарів, одяг, взуття, медобладнання - це ще не весь перелік засобів, які приїхали в Житомир з Данії.

«Фермери української національності, маючи 1 вихідний протягом двох тижнів, з’їжджалися на базу і готували машину в Україну. Кількаденне очікування, і почали приходити фотозвіти від адресатів. Словами не передати ту радість, яку вони відчували, розуміючи, що їхні зусилля були не даремні, і їхня допомога є потрібною», - каже представник волонтерської спілки "Збережи Україну"/Bevar Ukraine Наталія.

Керівники організацій, які отримали допомогу, висловили вдячність небайдужим. А також розповіли, як саме використали надіслані засоби.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Відбулася робоча нарада з представниками фермерських господарств

15 червня 2015 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Демчика Є.О. відбулася робоча нарада з питання розміщення сільськогосподарських виробників, які реалізують продукцію власного виробництва на ринках та тимчасових торгівельних комплексах міста, за участі представників фермерських господарств, керівників підприємств, що експлуатують ринки «Житній», «Сінний», «Хмільники», «Київський», «Тетерів», «Привокзальний» та представників виконавчих органів міської ради.

Демчик Є.О. повідомив присутніх, що з метою забезпечення мешканців міста сільськогосподарською продукцією власного виробництва безпосередньо за цінами виробника виконавчим комітетом Житомирської міської ради спільно з департаментом агропромислового розвитку Житомирської обласної державної адміністрації по вулицях Лятошинського, Небесної Сотні проводились сільськогосподарські ярмарки.

Однак останнім часом було встановлено, що на зазначених ярмарках переважно здійснювали діяльність торгуючі з ринків міста, створюючи в центрі міста осередок стихійної торгівлі.

Рішенням Житомирської міської ради від 18.06.14 №725 «Про впорядкування торгівлі на вулицях, площах та тротуарах міста» заборонено торгівлю на вулицях, майданах і тротуарах, а також в місцях, не передбачених для торгівлі.

З метою недопущення стихійної торгівлі та порушень чинного законодавства, представникам фермерських господарств запропоновано вільні торгові місця на ринках міста.

З врахуванням побажань представників фермерських господарств було вирішено розпочати роботу з організації щотижневих ярмарків для виробників сільськогосподарської продукції.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 м. Житомира представили нового директора

Сьогодні, 16 червня, у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 м. Житомира було представлено педагогічному колективу нового директора – Величка Олександра Юлійовича, який до цього займав посаду вчителя правознавства в ЗОШ № 19 та за сумісництвом викладача кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій. Також Олександр Величко займається науковою працею, активною громадською діяльністю та з 2010 року є депутатом Житомирської міської ради.

Виступаючи перед педагогічним колективом школи, начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук, насамперед подякував педагогічним працівникам за те, що тримали на належному рівні навчально-виховну та господарську роботу навчального закладу на час відсутності директора.

Валентин Арендарчук охарактеризував Олександра Величка як інтелектуальну людину, досвіченого педагога й викладача та побажав йому успіхів на новій посаді.

В свою чергу новопризначений керівник ЗОШ I-III ступенів №10 м. Житомира сказав, що глибоко усвідомлює значимість роботи та висловив сподівання на плідну й тісну співпрацю з педагогічним колективом заради якісного та змістовного навчально-виховного процесу.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
вторник, 16 июня 2015 г.

Нарада керівників житлових комунальних підприємств

У понеділок, 15 червня, відбулася чергова робоча нарада керівників житлових комунальних підприємств, яку провела заступник начальника управління житлового господарства міської ради Ірина Ярош.

Одним із поточних питань зустрічі було неналежне обслуговування сміттєзбірних майданчиків, зокрема, влаштування твердого покриття й огородження та перенесення сміттєвих баків подалі від під’їздів будинків, щоб максимально обмежити їх шкідливий вплив на здоров'я людей.

Окрім цього, на нараді порушувалося питання перевірки поточних ремонтів сходових клітин будинків, ходу виконання капітальних ремонтів та відлову безпритульних собак для стерилізації та кастрації.

Під час наради Ірина Ярош нагадала, що з 1-го липня вступає в силу закон № 1565, згідно якого мешканці багатоквартирних будинків зможуть самостійно управляти власним будинком, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування.

За результатами наради Ірина Ярош дала ряд доручень та наголосила на важливості їх виконання.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирській міській раді розпочалася перевірка відповідно до Закону України «Про очищення влади»

Від сьогодні у Житомирській міській раді розпочалася перевірка відповідно до Закону України «Про очищення влади». Про це поінформували посадових осіб місцевого самоврядування на апаратній нараді 16.06.2015 року.

Відповідне розпорядження підписане в.о.міського голови Житомира від 16.06.2015 №335 «Про проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади». У документі чітко визначені строки проведення перевірки стосовно посадових осіб Житомирської міської ради та її виконавчих органів.

Відповідальним за проведення перевірки є відділ кадрів та з питань служби в органах місцевого самоврядування Житомирської міської ради.

Інформація про початок проходження перевірки особою, копії її заяви та декларації будуть розміщуватися на веб-сайті Житомирської міської ради у розділі «Очищення влади».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

З 15 червня в місті розпочинається місячник безпеки на воді

Управління ДСНС України у Житомирській області та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради проводять заходи, які привернуть до цього питання увагу дітей, батьків і всіх, хто прагне охолодитися в спеку.

12 червня в Гідропарку відбулася акція «Біля води без біди» для дітей, які були на дитячому пляжі. Близько п’ятдесяти маленьких житомирян, почувши голос анімаційного героя та побачивши спецзасоби для водолазів, приєдналися до вивчення правил поведінки на воді.

Житомирська міська комунальна рятувальна служба на воді дітям влаштувала справжнє "потопельне" шоу. Чоловіка, який заплив за буйки, рятувальники на човні підібрали та винесли на берег і надали першу допомогу.

Організація товариства Червоного Хреста на спеціальному манекені навчила діток робити штучне дихання та приводити людину до тями після сонячного нападу. Після цього діти разом з Піратом Джеком та Пеппі Довгою Панчохою грали в ігри на перевірку отриманих знань. До заходу долучилися і їхні батьки.

До слова, станом на 12 червня 2015 року на водоймищах області вже загинуло 12 людей, в тому числі 2 дітей. Усі вони загинули у невизначених та необладнаних для купання місцях, порушуючи елементарні правила поводження на водних об’єктах.

«Протягом цього місяця профільні управління проведуть ряд організаційних заходів, направлених на доведення до населення основних правил поведінки на воді, необхідності їх суворого дотримання. Робота серед дітей проводитиметься в літніх таборах відпочинку, шкільних літніх таборах та дошкільних навчальних закладах. Заплановано розміщення в місцях відпочинку та купання друкованих матеріалів з правил поведінки на воді»,- пояснив заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Олександр Куліковський.

Також, за словами фахівця, будуть проводитись рейдові перевірки по дотриманню заходів безпеки громадянами при користуванні човнами та водними велосипедами на човнових станціях міста.

Головна мета такої роботи - недопущення нещасних випадків на воді, підвищення свідомості та відповідальності мешканців міста за своє життя та здоров'я.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
воскресенье, 14 июня 2015 г.

На карті Житомира може з’явитись вулиця Героїв 95-ї бригади

В Житомирі кілька днів проходили громадські слухання щодо перейменування вулиць міста. Нагадаємо, що відповідно до закону про декомунізацію, прийнятого Верховною Радою 9 квітня 2015 року, у Житомирі, як і в інших містах України, має відбутися перейменування вулиць, пов’язаних з комуністичною ідеологією.

12 червня на розгляд обговорення виносилося перейменування чотирьох топонімічних об’єктів: вул. Жукова на вулицю Героїв 95-ї бригади, вул. Сабурова на вул. Романа Шухевича, вул. Чапаєва на вул. Степана Бандера.

На загальноміські слухання прийшли представники молодого й старшого покоління, а також мешканці вулиць, що підлягають перейменуванню.

Ніхто із присутніх в залі не заперечував проти запропонованої назви вулиці «Героїв 95-ї бригади» на честь Героїв новітньої доби, що захищають Україну.
Під час обговорень мешканці вул. Чапаєва виступили з колективним зверненням проти перейменування вулиці, аргументуючи це додатковими витратами житомирян та непростою ситуацією в країні.

Також було внесено колективну пропозицію перейменувати вулицю Чапаєва на Зодча. З такою ініціативою виступив представник Будівельного коледжу ЖНАЕУ: «Зодчі - це об’єднана назва, в яку входять і будівельники, і проектанти, творці, які відбудовували Житомир в 1945 році. В 1945 р був заснований коледж».

Також, серед пропозицій учасників обговорень були:
- назвати одну із вулиць - Героїв десантників;
- перейменувати вулицю Чапаєва на Захисників Вітчизни;
- дати вулицям романтичні назви на кшталт Абрикосової в Криму;
- назвати одну із вулиць Студентською на честь студентів - рушійної сили будь-яких змін у суспільстві;
- повернути вулиці Маршала Рибалка історичну назву – Соколовська;
- перейменувати вулицю Чапаєва на честь краєзнавців-істориків Бориса Кругляка чи Миколи Костриці;
- відродити насамперед історичні назви, які ніколи не викликають протиріч у суспільстві.

Представники Спілки радянських офіцерів категорично не погоджуються зі зміною назв вулиць на С.Бандери та Р.Шухевича, захищаючи свої погляди та «радянських героїв». Після суперечки молоді з «Правого сектору» та партії «Свобода» із представниками старшого покоління останні демонстративно залишили місце проведення громадських слухань під шквал емоцій та аплодисментів.

Краєзнавець Георгій Мокрицький говорить, що це результат комуністичної ідеології та російської пропаганди. Настав час для України повернути власну історію.

«В дорогах та суспільстві будуть доти ями, доки вони будуть в наших головах. Ми повинні раз і назавжди зав’язати із радянською ідеологією та системою, не жалкуючи ям у наших головах»,- наголосив історик, закликаючи житомирян бути українцями по духу.

На завершення зустрічі присутні виконали Гімн України.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
суббота, 13 июня 2015 г.

В.Позняк: Кожна дитина чекає на свято

Організований похід до міського парку з іграми та солодкими частуваннями для дітей влаштували дорослі.

Депутат Житомирської міської ради Валентина Позняк каже, що їй близькі переживання родин, в яких є незрячі: «Я, як ніхто, добре розумію, як складно організувати свято дитині, коли сам маєш вади зору. Але це не є причиною, цього не робити. Тому ми зорганізувалися з керівництвом міста та вихователем гуртожитку УТОС Ніною Лаврегою і запропонували цікаву ідею для відпочинку діток, у кого незрячі батьки».

11 червня у парку культури і відпочинку ім. Ю.Гагаріна відбулося невеличке свято для маленьких житомирян за підтримки міської влади.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
пятница, 12 июня 2015 г.

У Житомирі можуть з'явитися вулиці Тараса Бульби-Боровця та Святослава Ріхтера

На чергових громадських обговореннях щодо перейменування вулиць, які відбулися в Житомирі 11 червня, розглядалося перейменування 4-х топонімічних об’єктів: вул. Мануїльського на вул. Міщанська, вул. Піонерська на вул. Радзивіловська, площа Декабристів - на майдан Мальованський, вул. 1 Травня на вул. Пилипа Орлика.

Історик-краєзнавець Георгій Мокрицький озвучив пропозиції Тимчасової депутатської комісії та комісії з топоніміки щодо перейменування вулиць, аргументуючи рішення фахівців: "Вулиці Мануїльського пропонується повернути історичну назву – Міщанська, що ніяким чином не пов’язано з радянською ідеологією, адже міщани – це жителі міста. Вулиці Піонерській пропонується також історична назва – Радзивіловська. Радзивілів – це прикордонне місто колишньої Волинської губернії, що знаходилося на кордоні з Австро-Угорщиною, назване на честь відомого шляхетського українсько-польського роду Радзивілів. Нині це Рівненська область. Площі Декабристів ( з якою діяльність декабристів не пов’язана) пропонується інша, теж історична назва - майдан Мальованський як центр мікрорайону Мальованки. Вулиці 1-го Травня депутатська комісія запропонувала назву Пилипа Орлика. Але комісія з топоніміки вже 10 років наполягає на тому, щоб цій вулиці дати ім’я видатного житомирянина, всесвітньо відомого піаніста Святослава Ріхтера, який жив тут у 4-х місцях. Прийшов час віддати належне цьому видатному митцю".

Кандидат історичних наук Геннадій Махорін закликав присутніх в залі покластися на рішення фахівців та депутатів у справі перейменування вулиць. "Справою перейменування вулиць займаються люди, які знають, хто такий Мануїльський, хто такий Котовський і т. д. Вони запропонували ті варіанти відновлення історичних назв чи назв на честь героїв, пов’язаних з містом Житомиром, які логічно й історично обґрунтовані. Ми повинні позбавлятися радянської минувшини!", - підкреслює Геннадій Махорін та наголошує, що закон, який прийняла Верховна Рада, є обов’язковим до виконання.

Під час обговорення громадськість хвилювали питання: скільки коштуватиме перереєстрація квартир та чи на часі сьогодні перейменування вулиць, коли йде війна в країні.

"Для фізичних осіб питання перейменування вулиць не несе ніяких витрат. Ніхто не примушує міняти паспорти. Ви користуєтеся документами, скільки вважаєте за потрібне. Документи щодо нерухомості не змінюються також. У разі продажу, дарування та успадкування, вносяться зміни в саму назву", - зазначає громадський діяч В’ячеслав Дехтієвський і як аргумент наводить приклад перейменування вул. Московської на вул. Небесної Сотні: ніхто з мешканців вулиці не платив за зміну назви. Він переконаний: повне перейменування комуністичних назв вулиць сьогодні необхідне: "На тих територіях, де залишилися вулиці комуністичних діячів, сьогодні йде війна. На Донбасі і в Криму не була перейменована ні одна вулиця та площа".

Серед пропозицій, які вносилися учасниками обговорення, були:
1. Не змінювати назву вулиці 1-го Травня, яка, мовляв, не пов’язана із законом про декомунізацію, оскільки 1 Травня – це державне свято.
2. Назвати одну із вулиць міста на честь Тараса Бульби-Боровця – керівника УПА «Поліська Січ», яка діяла на Житомирщині (пропозицію внесли представники партії «Свобода» та представники Правого сектору).
3. Підтримати пропозицію комісії з топоніміки щодо зміни назви вул.1-го Травня на честь Святослава Ріхтера.
4. Відобразити в одній із назв вулиць трагічну долю селян, які постраждали від голодомору та репресій (пропозицію вніс голова обласної організації Селянської партії України Володимир Музиченко).
5. Дати вулиці 1-го Травня ім’я відомого економіста і математика світової слави, автора теорії збалансованого бюджету споживача Євгена Слуцького (за пропозицією доцента ЖДТУ Юрія Ущаповського).

Зустріч не обійшлася без "градусу емоцій", словесної перепалки та критики організації громадських обговорень.

"Назви вулиць міста формують інформаційне середовище, в якому виховуються наші діти. Ми є свідками того, що інформаційна війна легко трансформується у війну криваву", - зазначає депутат Сергій Мірошников та додає, що у списку вулиць - близько 100 назв, які стосуються доби тоталітарного режиму та підпадають під дію закону про декомунізацію.

Після завершення громадських обговорень усі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до депутатів Житомирської міської ради для прийняття відповідного рішення.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

В.о. міського голови Любов Цимбалюк взяла участь у засіданні Асоціації міст України

12 червня 2015 року відбулась нарада міських голів – членів Ради регіонального розвитку при Президентові України.

На засіданні були підняті питання, які будуть обговорені на першому засіданні Ради регіонального розвитку при Президентові України. Крім того, на нараді обговорили пропозиції регіональних відділень Асоціації міст України щодо формування персонального складу керівних органів Асоціації.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

До уваги суб’єктів господарювання, що реалізують пиво

З 1 липня 2015 року вступають в силу норми Закону України від 28.12.2014 р. 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» про віднесення пива до алкогольних напоїв.

Відповідно до вищезазначених змін, починаючи з 1 липня 2015р., до алкогольних напоїв відносяться продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об’ємних одиниць.

Згідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності виключно за умови наявності у них ліцензії відповідного територіального органу Державної фіскальної служби України. Водночас не потребує наявності ліцензії діяльність з продажу безалкогольного пива з об’ємною часткою спирту не більш як 0,5%.

Відповідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», місцем торгівлі алкогольними напоями, в т.ч. і пивом, є торгове приміщення з торговельною площею не менше 20 кв. м., обладнане електронними контрольно-касовими апаратами або де є товарно-касові книги, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв.

Отже, до 01.07.15 реалізація пива здійснюється в загальному порядку, а після вказаної дати у зв’язку з віднесенням пива до алкогольних напоїв право на його реалізацію матимуть тільки ті суб’єкти господарювання, які володіють ліцензією на торгівлю алкогольними напоями. Крім того, отримання ліцензії напряму передбачено з наявністю у продавця реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Для одержання більш детальнішої інформації звертайтесь до Центру обслуговування платників Житомирської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 2,тел. (0412) 41-88-11, 41-85-37.

Разом з тим, з метою забезпечення прав та законних інтересів мешканців міста, зменшення суспільного невдоволення та недопущення порушення громадського порядку, наголошуємо на обов’язковому дотриманні вимог чинного законодавства України та рішення Житомирської міської ради від 07.10.11 № 198 «Про деякі питання обмеження реалізації алкогольних напоїв на території міста Житомира», яким заборонено реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива в підприємствах торгівлі, крім громадського харчування, на території міста Житомира з 23.00 год. до 08.00 год. кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята та заборони щодо продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива особам, що не досягли 18 років.

Сподіваємось на розуміння та співпрацю в інтересах територіальної громади міста Житомира.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку

12 червня під головуванням Президента України відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку, яка була створена відповідно до Указу Президента від 21 квітня 2015 року №224/2015. Орган очолює Президент України. До складу Ради увійшли Прем‘єр-міністр, Голова Верховної Ради, керівники органів місцевого самоврядування і органів влади, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Згідно з Указом, Раду створено з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, здійснення реформ у сфері децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

Перше засідання Ради регіонального розвитку присвячено формуванню нової територіальної основи місцевого самоврядування та розробці відповідних змін до Конституції. Окрім законів, України Рада у своїй діяльності враховуватиме стандарти Європейської хартії місцевого самоврядування та вивчатиме найкращий міжнародний досвід.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі розпочалися громадські обговорення щодо перейменування вулиць

З 10 червня в Житомирі розпочалися громадські обговорення щодо перейменування 11 вулиць міста, які мають старі топонімічні назви, на нові. Обговорення проводитимуться три дні – 10, 11, 12 червня.

Кілька громадських обговорень щодо перейменування вулиць було вирішено провести за ініціативою в.о. міського голови Любові Цимбалюк, аби заслухати думку громади окремо по кожному об’єкту. Нагадаємо, що у березні на сесії міської ради члени Тимчасової комісії щодо перейменування вулиць рекомендували ухвалювати таке рішення тільки після проведення громадського обговорення.

Також кожен мешканець міста міг долучитися до такого суспільно важливого процесу та письмово подавати пропозиції та зауваження в управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища міської ради та управління по зв’язках з громадськістю міської ради.

На обговорення, яке відбулося 10 червня, виносилося питання перейменування чотирьох вулиць: вул. Котовського на вул. Грушевського, вул. Яна Гамарника на вул. Сціборського, вул. Войкова на вул. Героїв Крут, вул. Якіра на вул. Троянівська.

Головний архітектор міста Євгенія Черкасова зазначила, що на засіданні фахової комісії з топоніміки, яку очолює Григорій Мокрицький, було обговорено питання перейменування вулиць та запропоновано вул. Войкова перейменувати на вул. Ю. Тютюнника.

Громадській діяч В’ячеслав Дехтієвський наголосив на важливості та актуальності даного питання як питання світогляду української нації: «Ми маємо сьогодні війну на Донбасі та анексований Крим. На цих територіях не було перейменовано жодної вулиці та площі. Все залишилося законсервованим в часи СРСР. Для відновлення історичної пам’яті і для того, щоб показати, що ми не є «безродні Івани», наші вулиці мають носити імена наших героїв-земляків».

Також В’ячеслав Дехтієвський ознайомив присутніх з короткою історичною довідкою Миколи Сціборського: «Микола Сціборський – житомирянин. Народився на вулиці, яка сьогодні носить ім’я Новопівнічна, воював під час Української революції 1917-1921 рр. в складі війська УНР, був одним із засновником ОУН, яка боролася за Українську державу. Коли розпочалася Друга світова війна, він з іншими українськими патріотами розпочав боротьбу за відновлення української держави. Загинув у Житомирі в серпні 1941 р.».

Він також нагадав присутнім, що Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачено повне перейменування вулиць, які були названих у період комуністично-радянського режиму.

Учасники обговорення висловили пропозиції назвати вулиці міста іменами видатних земляків Володимира Шинкарука та Івана Сльоти. Також була озвучена пропозиція мешканців будинку №8, що по вул. Яна Гамарника, «відновити вулиці історичну назву – Північна».

Голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур внесла пропозицію перейменування вулиці Якіра на вул. Ігнація Яна Падеревського - видатного польського піаніста, композитора та дипломатичного і державний діяча Польщі за часів Пілсудського.

Професор ЖДУ ім. І. Франка Віктор Мойсієнко озвучив думку Вченої ради Інституту філології та журналістики, яка підтримала рішення топонімічної комісії та депутатського корпусу міської ради щодо перейменування вулиць. «В практиці будь-якої нації - польської, чеської, іспанської, італійської - немає практики відбудови країни та відродження нації, коли «свої вивіски» (назви міст, сіл, вулиць, парків) називають іменами на честь іншої нації. Українське місто Житомир повинно мати вулиці та парки, які представлятимуть українську націю».

Також він зазначив, що Вчена рада ЖДУ ім. І. Франка звернулася до міської ради з ініціативою встановлення меморіальної дошки Володимиру Шинкаруку на фасаді університету. "Серед вулиць, які маємо перейменувати, щоб очиститись від комуністичного минулого, має обов’язково знайтись місце для назв вулиць імені Володимира Шинкарука та Івана Сльоти", - зазначає Віктор Мойсієнко.

Кандидат історичних наук, краєзнавець Геннадій Махорін закликав житомирян спокійно та зважено підходити до питання перейменування вулиць. «Постать нашого видатного земляка Микола Сціборського однозначно повинна бути увічнена у вулиці нашого міста. Адже це постать загальноукраїнського масштабу», - зазначає Геннадій Махорін. Історик наголошує на ще одній проблемі: більшість житомирян не знають імена героїв, які боролися за Українську державність. Тому велику увагу слід приділити просвітницькій роботі у місті, аби люди сприйняли розуміння важливості відтворення пантеону наших героїв.

Під час обговорення озвучувались також запитання, які стосувалися наслідків перейменування вулиць для юридичних та фізичних осіб, видатків місцевого бюджету та витрат громадян.

«Перейменування вулиць не потягне за собою якісь витрати для жителів міста, - зазначають члени Секретаріату громадського обговорення. - Ніхто не вимагатиме від мешканців міста перепрописки та зміни назви. Ніякі документи на право власності на земельну ділянку чи на нерухомість не потребують зміни. Зміни відбуваються лише в момент, коли відбувається зміна власника».

Деякі учасники обговорення висловилися категорично проти перейменування вулиць в місті Житомирі.

Переважна більшість присутніх переконана: рішення про перейменування вулиць має приймати фахова комісія, яка обов’язково повинна врахувати громадську думку.

11 червня о 15.00 год. пройдуть громадські обговорення стосовно перейменувань 4 –х топонімічних об’єктів: вул. Мануїльського на вул. Міщанська, вул. Піонерська на вул. Радзивіловська, площа Декабристів - на майдан Мальованський, вул. 1-го Травня на вул. Пилипа Орлика.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
четверг, 11 июня 2015 г.

У Житомирі визначили перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування

Сьогодні, 11 червня 2015 року, в залі засідань Житомирської міської ради відбулося засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Житомирі.

Переможці конкурсу:

Маршрут №5 «Мальованка – Космонавтів» - ТДВ «Житомирське АТП -11827».
Маршрут №14 «Соснова – хутір Затишшя» - ТДВ «Житомирське АТП -11827».
Маршрут №23 (1-6) «с. Лісове – комбінат Силікатних виробів» - ФОП Добровінський О.В.
Маршрути № 2 «с. Лісове – Полісся» та №26 «Богунія – М’ясокомбінат» - ТДВ «Житомирське АТП -11827».
Маршрут №27 «Генерала Потапова – комбінат Силікатних виробів» - ТОВ «Залізний Пегас».
Маршрут №30 «Мальованка – Северина Наливайка» - ПП «Шеріфф».
Маршрут № 33 «Корабельна – Селецька» - ПП «Шеріфф».
Маршрут №53 «Крошня – Залізничний вокзал – Крошня» - ФОП Жулінська А.А.
Маршрут № 53-А «Крошня – Смолянський майдан – Крошня» - ФОП Жулінська А.А.
Маршрут №23 (7-12) - ФОП Добровінський О.В.

Конкурсний комітет продовжить свою роботу 12 червня 2015 року о 15.00 год. Члени конкурсного комітету розглядатимуть пропозиції від перевізників на обслуговування маршрутів №58 «Мальованка – Діагностичний центр», №25 «Саєнка – Корбутівка», № 40 «Клосовського – гаражний кооператив "Восход"».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Л.Цимбалюк: питання виплати освітянам відпускних закрито

Житомир отримав 14,2 млн грн додаткових коштів на виплату відпускних працівникам освіти міста Житомира. Про це повідомила в.о. міського голови Житомира Любов Цимбалюк, яка особисто тримає це питання на контролі.

«Щойно ми отримали додаткові кошти, і це дасть змогу, як і обіцяли, виплатити відпускні освітянам у повному обсязі. Працівники галузі освіти, які працюють з нашими дітьми, мають добре відпочити після напруженого навчального року», - зазначила в.о.міського голови Житомира Любов Цимбалюк.

Нагадуємо, починаючи з 2015 року, утримання шкіл міста має здійснюватись за рахунок державної субвенції, і відповідні кошти на це враховані у державному бюджеті. Було передбачено, що субвенція перераховуватиметься рівними частинами щомісяця, але не враховано той факт, що літо – період відпусток і нарахування більші, ніж у звичний період. 2 червня 2015 року Житомир тримав 14,2 млн грн, сьогодні – решту. На разі питання виплати освітянам відпускних повністю закрито

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Запрошуємо громадськість до обговорення

У березні депутати Житомирської міської ради заслухали звіт про роботу тимчасової комісії щодо перейменування вулиць та вирішили провести громадські слухання з перейменування певних топонімічних об’єктів і лише після того приймати відповідне рішення. В.о.міського голови Житомира Любов Цимбалюк зауважила, що провести одне громадське обговорення із перейменування цілого переліку об’єктів замало, і запропонувала заслухати думку громади окремо по об’єктам.

Управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради організувало проведення громадського обговорення, приймалися пропозиції (зауваження) від фізичних та юридичних осіб. Громадські слухання з даного питання відбудуться 10, 11 та 12 червня 2015 року о 15.00 год. за адресою: м. Житомир, вул.1-го Травня, 12/5 (Комунальний заклад “Палац культури”).

Запропоновано змінити старі топонімічні назви у місті Житомирі на нові:
вул. Котовського - вул. Грушевського,
вул. Яна Гамарника - вул. Сціборського,
вул. Войкова - вул. Героїв Крут,
вул. Якіра - вул. Троянівська,
вул. Мануїльського - вул. Міщанська,
вул. Піонерська - вул. Радзивіловська,
площа Декабристів - майдан Мальованський,
вул. 1-го Травня - вул. Пилипа Орлика,
вул. Жукова - вул. Героїв 95-ї бригади,
вул. Сабурова - вул. Романа Шухевича,
вул. Чапаєва - вул. Степана Бандери.

Результати проведення громадського обговорення буде опубліковано на офіційному сайті Житомирської міської ради до 16 червня 2015.

Запрошуємо громадськість міста Житомира до обговорення.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
среда, 10 июня 2015 г.

Житомирська міська рада затвердила місцеві податки та збори

10 червня 2015 року депутати Житомирської міської ради прийняли рішення «Про місцеві податки та збори».

Директор департаменту бюджету та фінансів міської ради Сергій Гаращук зазначив, що наразі у Житомирі діє рішення від 03.03.2011 №61, яким передбачено стягнення туристичного збору та збору за паркування транспортних засобів. Він запропонував актуалізувати дане рішення з урахуванням внесених наприкінці минулого року змін до Податкового кодексу та додати 4 види місцевих податків - транспортний податок, єдиний податок, податок на землю та нерухоме майно.

«Транспортний податок сплачуватиметься в розмірі 25 тис. грн. за автомобіль віком до 5 років з об’ємом двигуна понад 3 тис. куб. м. За даними ДАІ, таких автомобілів у м. Житомирі зареєстровано близько 80», - розповів директор департаменту бюджету і фінансів міської ради. - Єдиний податок, встановлений і діє відповідно до рішення «Про міський бюджет на 2015 рік». Ставки даного податку встановлені на максимальному рівні, пропонується тільки запровадити його на постійній основі».

Сергій Гаращук роз’яснив особливості введення місцевого податку на нерухоме майно та особливості справляння плати за землю: «Проектом рішення встановлено пільги з оподаткування земельних ділянок для обслуговування житлового будинку або ж дачі, площа яких не перевищує 0,1 га і для обслуговування гаражів – 0,01 га для таких категорій громадян: пенсіонери за віком, особи, які виховують трьох і більше дітей, для інвалідів 1 та 2 групи, ветерани війни, особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Не є платниками земельного податку юридичні та фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Не є об’єктами стягнень податку на нерухоме майно будівлі промисловості (корпуси, цехи, склади), мафи, гуртожитки, об’єкти державної та місцевої влади, а також організацій створених ними, дитячі будинки сімейного типу, будівлі організацій інвалідів та об’єкти, що належать дітям сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям інвалідам. Не підлягає оподаткуванню також і аварійна житлова нерухомість».

Прийняте рішення встановлює граничний розмір неоподаткованої площі для квартир становитиме 60 кв. м, для будинків - 120 кв. м. Нерухомість фізичних осіб, яка перевищує дані розміри, оподатковуватиметься за ставкою 0,5% від мінімальної заробітної плати (6 грн 9 коп.) за квадратний метр на рік; некомерційна нерухомість фізичних осіб – 0,1%; нерухомість комерційного призначення - 1%.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Конкурс на визначення автомобільного перевізника

11 червня 2015 року о 10.00 год. у залі засідань Житомирської міської ради (Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 4/2, ІІ поверх) відбудеться засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на міських автобусних маршрутах загального користування м. Житомира.

Оголошення про конкурс було опубліковане у газеті «Місто».

Управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради оголошує конкурс на визначення автомобільних перевізників для здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування:

№25 "Саєнка - Корбутівка"
№ 58 "Мальованка – Діагностичний центр"
№ 40 "Клосовського – гаражний кооператив "Восход"
№ 2 "с. Лісове – Полісся"
№ 5 "Мальованка – Космонавтів"
№ 14 "Соснова – хутір Затишшя"
№ 23 "с. Лісове – комбінат Силікатних виробів"
№ 26 "Богунія – М’ясокомбінат"
№ 27 "Генерала Потапова – комбінат Силікатних виробів"
№ 30 "Мальованка – Северина Наливайка"
№ 33 "Корабельна – Селецька"
№ 53 "Крошня – Залізничний вокзал – Крошня"
№ 53-А "Крошня – Смолянський майдан – Крошня"

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Підприємства-переможці у конкурсі на вивіз сміття

10 червня у Житомирській міській раді оголосили переможців конкурсу на визначення виконавців послуг із вивозу побутових відходів та вторинної сировини, що утворилась в результаті роздільного збирання побутових відходів на певній території міста Житомира:

1. Лот 1 (територія ВЖРЕП№1) - ДП «Фірма Альтфатер Київ».
2. Лот 2 (територія ВЖРЕП№3) - ДП «Фірма Альтфатер Київ».
3. Лот 3 (територія ВЖРЕП№5) - ДП «Фірма Альтфатер Київ».
4. Лот 4 (територія ВЖРЕП№8) - ПП «КВЖРЕП №8».
5. Лот 5 (територія ВЖРЕП№15) - ПП «ВЖРЕП №4».

За словами членів конкурсної комісії, важливе значення відіграло саме оформлення документації. Вони порадили учасникам конкурсів звертати на це увагу та документацію оформлювати якісніше.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель

Депутати Житомирської міської ради 10 червня 2015 року затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира.

Як зазначила начальник управління регулювання земельних відносин міської ради Єлизавета Лалименко, розроблена нормативно-грошова оцінка пройшла державну експертизу і визначає середню базову вартість 1 м кв. земель у розмірі 249,8 грн.

«Попередня грошова оцінка діє у Житомирі з 1 січня 2008 року. Вона має проводитися не рідше ніж один раз на 5-7 років і враховуючи те, що в 2014 році закінчився семирічний термін дії нормативної грошової оцінки земель міста, є нагальна потреба у прийнятті даного рішення», - пояснила Є.Лалименко.

У міській раді вже півроку працює робоча група з вивчення даних питань, і результатом роботи цієї групи є рекомендації до проекту рішення.

«Зрозуміло, що ми зацікавлені в тому, щоб бюджет міста поповнювався, але ми зобов’язані віднайти «золоту середину», яка б, перш за все, захистила мешканців міста, по-друге - наповнила бюджет і по-третє - дала б змогу розвиватися підприємствам», - зауважив депутат міської ради Валерій Онопрієнко.

Депутат міської ради Микола Савенко зазначив: «Наразі у нас немає чіткого уявлення про систему адміністрування місцевими податками, відсутня база даних, отже ми повинні говорити про введення мінімальних ставок, які допоможуть створити підґрунтя для роботи, допоможуть визначити її напрями та не ляжуть додатковим тягарем на мешканців міста».

Начальник управління регулювання земельних відносин Єлизавета Лалименко наголосила на важливості прийняття рішення «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир», адже саме показник нормативно-грошової оцінки земель визначає рівень земельного податку або орендної плати за землю, які сплачуватимуться житомирянами.

У разі неприйняття рішення про нову нормативно-грошову оцінку мешканці міста сплачували б за землю з 1 січня 2016 року у 100 разів більше, а юридичні підприємства – у 40-60 разів, у порівняні з 2014 роком, що у свою чергу могло призвести до соціальної напруги та колапсу у бізнесі.

Рішенням Житомирської міської ради затверджено середню базову вартість одного квадратного метра земель у місті Житомирі 249 грн. 80 коп. та введено в дію нові розміри плати за землю для всіх суб’єктів господарювання та громадян з 01.01.16 року.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Славити України, її культуру та стародавні традиції – мета проектів Folk Ukraine

Засновник Folk Ukraine Ігор Добруцький презентував у Житомирі масштабний етнокультурний проект, що об’єднує мистецькі та культурні ініціативи: «Парад Вишиванок», «Фестиваль Писанки», «Фестиваль Святого Миколая», «День Києва», «Талант Арт».

Як зазначив І.Добруцький, Житомир рідко бере участь у таких проектах, тому організатори приїхали, щоб запросити житомирян на свята – всеукраїнські проекти та поділитись досвідом втілення подібних проектів у життя.

«Мова, одяг, їжа та побут – це все Україна. Тому ми маємо об’єднати свої зусилля задля втілення у життя самобутніх проектів, які представляють цінну українську культурну спадщину», - зауважив Ігор Добруцький.

В.о міського голови Житомира подякувала президенту громадської організації «Столичні ініціативи», засновнику Folk Ukraine за представлену можливість бути співорганізаторами свят та вивчити досвід діяльності громадської організації.

«Це дуже цікаво нашому місту, у нас є багато митців, активних громадян, які хочуть реалізовувати, брати активну участь у подібних проектах. Тому така допомога, такий досвід організації грандіозних свят для нас дуже корисний», - сказала Любов Цимбалюк.

Folk Ukraine запрошує житомирян відвідати заходи та взяти у них активну участь.

Календар найближчих заходів Folk Ukraine 2015/2016
23-24 серпня - Парад вишиванок,
17-19 вересня Фестиваль квітів,
19 грудня 2015 року -14 січня 2016 року – Фестиваль св.. Миколая, Новий рік на Софії, Фестиваль дідуха.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
вторник, 9 июня 2015 г.

ЖДТУ відзначив 55-річчя від дня заснування

8 червня 2015 року у Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера відбулись урочистості та ювілейний концерт з нагоди 55-річчя від дня створення Житомирського державного технологічного університету.

Впродовж 55 років свого існування ЖДТУ пройшов шлях від загальнотехнічного факультету Київського політехнічного інституту до державного університету IV рівня акредитації, дав путівку в життя понад тисячам талановитих випускників - висококваліфікованих спеціалістів інженерно-технологічного профілю.

У залі обласної філармонії зібралися педагогічний колектив університету, студенти, випускники різних років, керівництво міста та області.

З вітальними словами до присутніх звернулися ректор ЖДТУ Петро Мельничук та перший директор Житомирського філіалу КПІ в 1974-1994 роках Володимир Баженов.

Керівництво міста та області подякувало професорсько-викладацькому складу за докладені зусилля у становленні та розвитку навчального закладу.

"Ваш вуз дав путівку в життя тисячам талановитих випускників, які добрими справами зміцнюють і підтримують авторитет навчального закладу та славу міста Житомира не тільки на теренах України, а й за її межами», - зазначив заступник міського голови Олександр Бочковський, вітаючи викладачів та студентів навчального закладу.

"Змінювалися назви вузу, - говорить голова Богунської районної ради Людмила Янушевич, - та незмінним залишалося бажання професорсько-викладацького складу випустити висококваліфікованих випускників, які впевнено стверджують ім’я ЖДТУ як одного з кращих вищих технологічних навчальних закладів України!»

Під час урочистостей професорсько-викладацький склад ЖДТУ було відзначено Почесними грамотами обласної державної адміністрації й обласної ради, Подяками виконавчих комітетів міської та районної Богунської рад.

У своєму вітальному слові представники азербайджанської діаспори та Посольства Азербайджанської Республіки в Україні відмітили важливість українсько-азербайджанської співпраці у сфері освіти, науки та культури через Центр азербайджанської мови, культури та історії , що створено на базі ЖДТУ.

Представники вищих навчальних закладів України, вітаючи зі славним ювілеєм ЖДТУ, побажали вузу плідної роботи, хороших студентів, високих наукових досягнень, мирного неба та подальшого розвитку на благо Житомира й України.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
понедельник, 8 июня 2015 г.

Понад 700 дітей переглянули музичну виставу “Пригоди в Країні Мультляндії”

Минулого тижня в комунальному закладі «Палац культури» Житомирської міської ради для дітей пришкільних літніх таборів працівники культури міської ради приготували до перегляду музичну виставу “Пригоди в Країні Мультляндії”.

«У музичній виставі задіяні співробітники Палацу культури, вихованці дитячих творчих колективів, учасники танцювальних ансамблів “Зоряниця” та “Фантазія”, естрадно - духовий оркестр «Сурми Полісся». Сценарій та постановка режисера народного аматорського театру Олени Срібної», - розповіла в.о.начальника управління культури міської ради Олена Турська.

Виставу переглянуло більше 700 учнів загальноосвітніх закладів міста Житомира.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Вивозити сміття в Житомирі хочуть 10 підприємств

8 червня 2015 року у залі засідань Житомирської міської ради відбувся конкурс на визначення виконавців послуг із вивозу побутових відходів та вторинної сировини, що утворилась в результаті роздільного збирання побутових відходів на певній території міста Житомира. Комісія розглянула пропозиції, які надійшли від підприємств, що виявили бажання вивозити сміття в місті. Межі території міста Житомира, де вивозитимуть побутові відходи, розділені на 5 лотів.

10 підприємств різної форми власності подали документи на конкурс. Комісія цікавилася, зокрема, відсутністю заборгованості, технічним потенціалом, вартістю послуг, досвідом роботи підприємства, наявністю кваліфікованого персоналу.

До участі в конкурсі допустили 9 підприємств:

1. ТОВ «Зелене Місто-Житомир»(Лот 1, 2,3,4,5),
2. ДП «Фірма Альтфатер Київ» Веолія Україна (Лот 1,2,3,4,5),
3. ТОВ «Київська Муніципальна Служба» (Лот 1,2),
4. ПП «Чисте місто» (Лот 2),
5. КП «АТП 0628» (Лот2, 3,5),
6. ПП «КВЖРЕП №8» (Лот 4),
7. КП «ВЖРЕП №11» (Лот 5),
8. КП «ВЖРЕП №4» (Лот 5),
9. ДП «Нова Крошня» (Лот5).

Оголошення переможців конкурсу заплановане на 10 червня о 10.00 год.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
суббота, 6 июня 2015 г.

У Житомирі розпочали роботу курси з української мови та традицій для дошкільнят

4 червня розпочався цикл занять з української мови та традицій для дошкільнят при творчій майстерні управління культури Житомирської міської ради. Заняття проходять в рамках серії майстер-класів, започаткованих управлінням в березні 2015 року. За словами організаторів курси розраховані на дітей віком від 4 до 6 років.

«Інтерактивні заняття проходитимуть двічі на тиждень протягом місяця, - зазначає головний спеціаліст управління культури міської Альона Сердечна.- Вони спрямовані на постановку грамотного і правильного мовлення малечі, розвиток логічного та творчого мислення у дітей та їх ознайомлення з традиціями українського народу, етнічними святами».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
пятница, 5 июня 2015 г.

Маленькі пацієнти ЦДМЛ отримали подарунки до Дня захисту дітей

«Не залишайся байдужим» – під такою назвою у Житомирі проходить щорічна акція зі збору канцтоварів, ігор, іграшок для організації дозвілля дітей, які перебувають на стаціонарному лікування у медичних закладах міста. Організатором благодійного заходу, що пройшов у рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей, є Центр соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді.

Цьогоріч протягом шести днів небайдужі житомиряни могли долучитися до благодійної справи та залишити подарунки дітям у Міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Зібрані під час акції речі передали сьогодні, 4 червня 2015 року, до Центральної дитячої міської лікарні. Діти, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, отримали подарунки. Серед них – настільні ігри, канцелярські товари, книги та іграшки.

«Я бажаю вам, дорогі діти, щоб ви якнайшвидше одужали і були поруч зі своєю родиною. А цікаве дозвілля нехай сприяє вашому швидкому одужанню», - з побажаннями міцного здоров’я, щастя та мирного неба звернулася до дітей в.о. міського голови Любов Цимбалюк.

Центральну дитячу міську лікарню також відвідали заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Житомирської міської ради Ольга Юрченко та волонтери Житомирського агротехнічного коледжу.

«Для нас, дорослих, важливо створити гарний настрій діткам, які лікуються. Адже цікаве та змістовне дозвілля сприяє їх швидкому одужанню», - наголосила на важливості подібних акцій Любов Цимбалюк та висловила вдячність організатором та житомирянам, які долучилися до акції, за радісні обличчя дітей.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Архив блога