Поиск по этому блогу

Общее количество просмотров

Статистика сайта

Посетители по странам Посетители за последние 24 часа Flag Counter
пятница, 29 ноября 2013 г.

У Житомир прибула правиця Святого великомученика Гергія Побідоносця: сотні людей пройшли хресною ходою

Декілька сотень людей взяли участь у хресній ході, що відбулася сьогодні, 29 листопада 2013 року, у Житомирі з нагоди прибуття святині – мощів Святого великомученика Гергія Побідоносця.

Правицю великомученика привезли з Греції. Святиню вже привозили до Києво-Печерської Лаври, Храму Всіх Святих м. Києва, Чернігівської єпархії, Харківської єпархії, Донецької єпархії та Дніпропетровської єпархії.

Разом із житомирянами зустріли правицю Георгія Побідоносця на майдані ім. С.П. Корольова і голова Житомирської ОДА Сергій Рижук, голова Житомирської обласної ради Йосип Запаловський, заступники Житомирського міського голови Наталія Леонченко, Олександр Бочковський та Юрій Мойсеєв.

Колона пройшла по вулиці Великій Бердичівській – Перемоги – до Спасо-Преображенського кафедрального собору, де Владика Никодим провів службу.

Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський закликав людей очистити свої серця і помисли та переосмислити життя.

«Ми живемо у нелегкий час, але маємо брати приклад із Георгія Побідоносця – набиратися терпіння, а відповідно і любові. Я дякую Президенту України Віктору Януковичу, міській та обласній владі за допомогу, підтримку і сприяння у проведення хресного ходу із десницею великомученика по всій Україні. Моліться, щоб Господь благословляв нашу владу», – зазначив Владика Никодим.

Правиця Святого великомученика Гергія Побідоносця перебуватиме у Житомирі в соборі з 29 листопада до 1 грудня 2013 року. На цей час храм працюватиме цілодобово.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Сьогодні о 13.00 год. на майдан ім. С.П. Корольова привозять святиню

Сьогодні, 29 листопада 2013 року, до м. Житомира привозять святиню – мощі Святого великомученика Гергія Побідоносця.

Відповідно до графіка, сьогодні о 13.00 год. на майдані ім. С.П. Корольова відбудеться зустріч десниці, звідки правицю хресним ходом пронесуть по вулиці Великій Бердичівській – Перемоги – до Спасо-Преображенського кафедрального собору (вул. Перемоги, 14).

Святиню вже привозили до Києво-Печерської Лаври, Храму Всіх Святих м. Києва, Чернігівської єпархії, Харківської єпархії, Донецької єпархії та Дніпропетровської єпархії.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Як у Житомирі триває боротьба із ВІЛ/СНІДом

25 років тому дату 1 грудня визнали Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Проблема ВІЛ/СНІДу є болючою та актуальною для України. Як свідчить статистика, Житомир — не виняток. Загальна кількість ВІЛ-інфікованих у місті — 4148, кількість хворих на СНІД — 1207, кількість померлих від СНІДу — 588 осіб.

Сьогодні, 29 листопада 2013 року, у прес-центрі Житомирської міської ради під головуванням заступника міського голови Олександра Бочковського пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

«Ми маємо інформувати населення про проблемні питання, пов’язані з небезпечними хворобами. Організовувати профілактичну та лікувально-методичну роботу. Закликати людей відповідально ставитися до свого життя і здоров’я», — зазначив Олександр Бочковський.

Про ситуацію, пов’язану з проблемами ВІЛ/СНІДу по місту та Житомирській області, розповіла психолог Житомирського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Вікторія Сенкевич. Вона наголосила, що в області понад 7 тисяч осіб, які отримали перший позитивний результат тесту на ВІЛ, не звернулися до лікувальних закладів.

«Велика проблема у тому, що люди звертаються у лікувальні заклади вже на пізніх стадіях розвитку інфекції і допомагати їм дуже складно. Причина зволікань — дискримінація, з якою зіштовхуються такі люди», — підкреслила Вікторія Сенкевич.

За словами Олександра Бочковського, надзвичайно важливу місію при вирішенні проблем збереження людського життя несуть Центри крові. Важливо, щоб люди розуміли цінність донорства і те, як сьогодні організовано захист крові від потрапляння в неї будь-якої інфекції.

Головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв акцентував, що на сьогоднішній день ризик заразитися від переливання крові є мінімальним.

«Донорство — важливе, адже поки що немає заміни людській крові. Особи, які хочуть стати донором, проходять обов’язкове безкоштовне обстеження, детально досліджується і кров», — повідомив Анатолій Чугрієв.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Капітальний ремонт покрівлі ДЮСШ № 2 вступив у завершальну стадію

Підрядником за рахунок власних коштів закуплено металопрофіль та розпочато його монтаж.

Завершення основних робіт із монтажу металопрофілю очікується найближчим часом, що забезпечить усунення наявних протікань покрівлі, які виникли під час технологічного процесу монтажних робіт.

«Усі роботи будуть виконані вчасно, знаходяться під пильним контролем управління капітального будівництва, але основне – будуть виконані у відповідності до державних будівельних норм і стандартів», – наголошує начальник управління капітального будівництва Алла Корж.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Працівники учбово-виробничого підприємства УТОС у Житомирі відзначили 80-річчя створення Українського товариства сліпих

Святковий захід під назвою «А нам тільки вісімдесят!», присвячений 80-річчю створення Українського товариства сліпих, відбувся 28 листопада 2013 року в приміщенні УВП УТОС м. Житомира.

Під час заходу слабозрячі та незрячі працівники підприємства вітали один одного, а саме – виступили з музичними композиціями, зокрема, творчий ансамбль «Гармонія», учасниці якого незрячі жінки, які працюють на підприємстві, та ансамбль «Черемшина», декламували власні вірші, жартували, інсценізували привітання відомого італійського співака 70-х Аль Бано з директором підприємства Людмилою Вінковською та ряд інших виступів. Також під час проведення урочистого концерту звучала історична довідка, під час якої розповіли про заснування, розвиток і найважчі роки діяльності Українського товариства сліпих.

Долучилася до урочистостей і заступник Житомирського міського голови Наталія Леонченко. Наталія Петрівна привітала колектив УВП УТОС від імені мера Житомира.

«Я щиро захоплююсь вашим життєвим подвигом. Саме так я хочу назвати вашу жагу до життя, вашу небайдужість, вашу соціальну активність. Будь-кому з нас, зрячих, є чому повчитись у вас. І, в першу чергу, це духовність», – зазначила Наталія Леонченко. І побажала незрячим терплячості та здоров’я.

Загалом урочистий захід відбувся у затишній атмосфері та показав, що УВП УТОС у Житомирі має дружній і творчий колектив, а його працівники, не зважаючи ні на які труднощі в житті, залишаються життєрадісними і не втрачають надії на краще.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомирська ЗОШ № 20 святкує 50-річний ювілей: історія та здобутки закладу

Свій 50-річний ювілей відзначила Житомирська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 20.

Сьогодні, 28 листопада 2013 року, на святкування у міський Палац культури завітали учні, вчителі, колишні випускники ЗОШ № 20, колеги з інших навчальних закладів, бажаючі житомиряни.

Долучилися до урочистостей і заступник міського голови Наталія Леонченко, заступник начальника управління освіти міської ради Раїса Кошевич і голова комітету профспілки працівників освіти і науки м. Житомира Тамара Чугаєвська.

Учні привітали школу не лише українською, а й французькою мовами, бо з 1970 року у школі поглиблено вивчається французька мова. Школярі зазначають, що люблять вивчати мови завдяки зусиллям і професіоналізму педагогів.

Учитель французької мови із 25-річним досвідом роботи, випускниця цієї школи Лілія Болден підкреслює — щоб завоювати любов дітей, а цим самим заохотити їх вивчати мову, треба бачити у них, в першу чергу, людей.

Директор школи Борис Ведмеденко розповів, що коли вперше побачив навчальний корпус, то навіть і подумати не міг, що буде там працювати, проте нині за будь-яких умов не залишив би її.

«Якась магія стін школи № 20 дає наснагу викладати. Переконаний, що навіть бомби не зруйнують і не відберуть цього у нас, не зможуть знецінити ту родинну атмосферу, яка панує у школі», — зазначив Борис Ведмеденко.

Учнівські та педагогічні колективи школи є постійними учасниками і переможцями змагань різних рівнів. Зокрема, у 2013 році переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2013» в номінації «Французька мова» стала вчитель французької мови Олена Лисянюк, нагороду якій вручив Президент України Віктор Янукович.

«Приємно, що у нашому місті є така хороша школа, де діти не лише навчаються, а й всебічно розвиваються. Бажаю, щоб навчальний заклад і надалі зростав, налагоджував співпрацю у сфері міжнародних зв’язків і робив умови для здобуття освіти ще більш комфортними», — побажала Наталія Леонченко.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі відзначили переможців та учасників виставки-конкурсу малюнків, коміксів та плакатів «Здоровий спосіб життя»

Загальноміська акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, пройшла 27 листопада 2013 року в приміщені Міського палацу культури. У рамках акції відбулося запалення стрічки застороги та офіційна церемонія нагородження переможців й учасників виставки-конкурсу малюнків, коміксів та плакатів «Здоровий спосіб життя».

Організатори акції – Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти Житомирської міської ради та міська організація «Товариство Червоного Хреста України». До проведення акції також долучились громадська організація «Перспектива», Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та інші.

Конкурс «Здоровий спосіб життя» є щорічним і проводиться з 2005 року. Цьогоріч на конкурс подано 118 робіт. Загалом його учасниками стали 114 учнів загальноосвітніх шкіл та студентів м. Житомира.

Офіційну церемонію нагородження провела директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко.

«Приємно те, що велика кількість малюнків має оптимістичний сюжет, про щасливе та здорове життя, без шкідливих звичок. Виставка проводиться не заради виставки, адже незалежно від того, чи це роботи переможців, чи інших учасників вони упродовж року активно використовуються різними навчальними закладами Житомира, громадськими організаціями для профілактичної роботи серед дітей, молоді та батьків. Перш за все, ми бачимо зацікавленість від дітей», – зазначила під час виступу Ольга Іванівна.

Крім того, директор зазначила, що кожного року збільшується кількість учасників конкурсу. Адже на початку, в середньому, в конкурсі брали участь 30 – 40 осіб.

Ольга Юрченко переконана, що у таких виставках немає переможців і переможених: «Тут всі переможці. Бо всі роботи унікальні. Кожна дитина, молода людина, яка взялась за пензлик і фарби, олівець показала не тільки своє бачення суспільної проблеми, але також і шляхи її вирішення і на скільки вона є глобальною».

На її думку, дорослим треба вчитися у своїх дітей. «Ми маємо їх не слухати, а чути. Якби ми чули наших дітей, можливо, тоді було б менше проблем із суспільно небезпечними явищами та хворобами, адже саме дорослі створюють умови для виникнення соціальної проблеми, а сама дитина, молода людина стає її жертвою», – зазначає Ольга Іванівна.

Члени експертного журі зізнались, що довго і складно визначали переможців, адже кожна робота по-своєму унікальна.

За результатами конкурсу, перше місце одержала колективна робота дітей Житомирського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ». Також першою стала Анастасія Сорочинська, учениця 10-Б класу Житомирського міського колегіуму з роботою «Боротьба за життя».

Друге місце розділили Артур Мєдвєдєв, учень 5-Б класу ЗОШ № 17 з роботою «Дорога до зцілення» та Яна Ліневич, учениця 10-А класу ЗОШ № 27 з роботою «Чи подякує вам ваша дитина?».

Третє місце одержали Максим Савчук, студент групи 23-а Житомирського будівельного коледжу ЖНАЕУ з роботою «СНІД. Ти повинен це знати!», а також Олександра Средзінська та Марія Воронова, учениці 7-А класу ЗОШ № 26 з роботою «Палити – красу і здоров’я губити».

Від імені переможців, дітей Житомирського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» виступила керівник цього відділення Світлана Сидоренко.

«На жаль, дітки, які працювали над малюнком, не можуть вийти до вас із відкритим обличчям через ті стереотипи, які склались у нашому суспільстві. Але вони серед нас і їх не так багато. Їм потрібна ваша увага і підтримка. Тому давайте будемо толерантними, ставитись до проблем цих дітей з розумінням. Вони такі самі активні, життєрадісні і дуже творчі», – зазначила пані Світлана та подякувала організаторам конкурсу.

Жоден із учасників не залишився без нагороди, зокрема, переможці конкурсу отримали грамоти та подарункові сертифікати на придбання канцтоварів, а всі інші учасники подяки.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
четверг, 28 ноября 2013 г.

106 випускників «Школи місцевого самоврядування» одержали сертифікати успішності

Випуск та урочисте вручення сертифікатів про успішне закінчення 20-ї сесії «Школи місцевого самоврядування» активній молоді міста відбулись ввечері 27 листопада 2013 року в залі засідань Житомирської міської ради.

Заняття «Школи місцевого самоврядування» (далі – «Школа») тривали більше місяця. Сертифікати про її успішне закінчення отримали 106 слухачів різних навчальних закладів м. Житомира.

Черговий випуск «Школи» та офіційна церемонія вручення сертифікатів успішності відбулись за участі заступників Житомирського міського голови Олександра Бочковського та Юрія Мойсеєва, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Олени Сарно, засновника «Школи» Олега Данилейко та куратора Марини Кур’яти.

«Загалом бажання стати учасниками «Школи» виявили 178 студентів, але до кінця дійшли найсильніші та витриваліші. З кожним роком кількість молоді, яка хоче долучитись до участі в «Школі місцевого самоврядування» збільшується», – підкреслила Олена Сарно.

Вітаючи випускників «Школи місцевого самоврядування», заступник міського голови Олександр Бочковський наголосив: «Сьогодні Житомиру потрібна активна, інтелігента, освічена молодь, вихована у дусі патріотизму, а «Школа місцевого самоврядування» якраз і дає можливість реалізувати свої здібності та здобути необхідний досвід і знання у роботі в органах місцевого самоврядування».

Із закінченням «Школи» студентів також привітав заступник міського голови Юрій Мойсеєв. «В першу чергу, від роботи органів місцевого самоврядування залежить добробут і благоустрій усього міста. І ця робота не з легких. Вона потребує великих знань, обізнаності, вміння постійно вчитись та вдосконалюватись», – зазначив Юрій Мойсеєв. Також Юрій Володимирович побажав випускникам вчитися застосовувати здобуті у «Школі» знання в повсякденному житті, успіхів в усіх починаннях і впевнено крокувати до поставлених цілей.

Засновник «Школи місцевого самоврядування» Олег Данилейко зауважив, що сьогодні минулорічні та інші випускники «Школи» є активними учасниками політичного та громадського життя міста.

Загалом за роки існування «Школи місцевого самоврядування» її учасниками стали понад 2 тис. осіб, 1829 з яких одержали сертифікати про її успішне закінчення.

Найактивніші учасники «Школи» після стажування, будуть зараховані до кадрового резерву Житомирської міської ради.

А в планах на майбутнє, взимку 2014 року, організувати поїздку-екскурсію до Верховної Ради України найстаранніших випускників-учасників «Школи», які незабаром розпочнуть стажування в різних управліннях Житомирської міської ради.

Довідка:

«Школа місцевого самоврядування» – ексклюзивна програма, яка діє у Житомирі з 2001 року за підтримки міської ради.

Метою програми «Школи місцевого самоврядування» – залучення молоді до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Діяльність школи спрямована на підвищення рівня активності молоді у громадському житті міста, формуванні дієвої молодіжної політики та надання можливості талановитій молоді реалізувати себе, у тому числі і у ролі спеціаліста виконавчих органів.

Програма «Школи» складається із циклу теоретичних та практичних занять для молодих людей з елементами інформативного обсягу, необхідного для подальшого формування своєї кар’єри в органах державної влади чи підприємстві.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Благодійний Фонд «Місія в Україну» врятував у Житомирі понад 1000 дітей

У Житомирі 28 листопада 2013 року 15-ту річницю роботи відзначив Міжнародний благодійний Фонд «Місія в Україну».

Результати діяльності Фонду — це понад 1000 врятованих дітей, більше 5000 жінок отримали безкоштовну психологічну допомогу, близько 2000 сімей, які мають дітей з інвалідністю, протягом багатьох років отримують послуги медико-соціальної реабілітації. Програму «Профілактика ризикової поведінки» пройшло 39 000 студентів навчальних закладів м. Житомира та області. Тисячі дітей і підлітків щороку оздоровлюються у літніх сімейних таборах.

На святкування до Фонду завітали заступник міського голови Олександр Бочковський, а також депутати Житомирської міської ради Віра Шелудченко, Володимир Башек та Олександр Рабинович.

«Приємно, що ми співпрацюємо з Фондом на різних рівнях. Робота «Місії в Україну» є вагомим внеском у розвиток сфери охорони здоров’я, результати діяльності якого — не просто суха статистика, а врятовані і реабілітовані тисячі життів», — підкреслив Олександр Бочковський.

З 2008 року під опікою Фонду знаходяться 80 вихованців з інвалідністю Романівського дитячого будинку-інтернату (діти з особливими потребами).

«Раніше першочергово нас турбували питання харчування, здоров’я і місць для дітей. Завдяки Фонду, ми працюємо і над розумовим, психологічним розвитком дітей. Наші вчителі та вихователі відвідують різні семінари, конференції і застосовують нові технології на практиці», — зазначив директор Романівського дитячого будинку-інтернату Василь Ніколайчук.

Відповідно до розпорядження міського голови Володимира Дебоя, Олександр Бочковський нагородив іменним годинником заступника президента Фонду Ірену Венгловську, а нагрудним знаком-відзнакою — головного лікаря Фонду Олександру Башек.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Почесний громадянин міста Житомира святкує 70-річчя

Сьогодні, 28 листопада 2013 року, Почесний громадянин міста Житомира Людмила Базикіна святкує своє 70-річчя.

Людмила Базикіна – Заслужений працівник промисловості України, нагороджена двома орденами Трудової слави ІІ та ІІІ ступенів. Іменинниця присвятила 37 років роботі на Панчішній фабриці. Цьогоріч виповнилося 25 років з моменту присвоєння Людмилі Олексіївні звання Почесний громадянин міста Житомира.

Привітав видатну житомирянку зі святом від імені Житомирського міського голови Володимира Дебоя заступник міського голови Олександр Бочковський.

«Дякую Вам за багаті трудові досягнення та численні здобутки на професійній ниві. Нагороди і відзнаки, які Ви отримали протягом усього свого життя, є свідченням вагомого внеску у розвиток Житомира. Бажаю Вам міцного здоров'я, благополуччя та добробуту», – сказав Олександр Бочковський.

Завжди на моєму шляху зустрічалися тільки добрі люди. Я вдячна за це долі. Дякую міській владі та міському голові за те, що про мене не забувають, завжди запрошують на урочистості та святкові заходи.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
среда, 27 ноября 2013 г.

Допризовна підготовка: завдання виконані у повному обсязі

27 листопада 2013 року відбулось засідання виконавчого комітету, під час якого про підсумки проведення в загальноосвітніх закладах м. Житомира допризовної підготовки молоді в 2012 – 2013 навчальному році доповів заступник міського комісара Житомирського ОМВК, підполковник Олександр Лавринець.

Серед молоді м. Житомира проведено низку заходів, зокрема, вивчення предмету «Захист Вітчизни» у поточному навчальному році, а також виконано План військово-патріотичного виховання управління освіти Житомирської міської ради, а саме – проведено зустрічі молоді з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, День вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, відзначення чергової річниці визволення Житомирщини від німецьких загарбників, проведено гру-випробовування «Школа безпеки», перший етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця» та ряд інших заходів.

Основна мета вищезгаданих заходів – виховання серед учнівської та студентської молоді патріотизму і духовності, формування національної свідомості, високих моральних якостей громадянина Україна.

Заступник міського комісара Житомирського ОМВК, підполковник Олександр Лавринець розповів детальніше про викладання предмету «Захист Вітчизни».

За словами Олександра Валентиновича, допризовна підготовка проводилась у 31 загальноосвітньому навчальному закладі із загальною кількістю 1440 учнів. На навчально-польові збори залучено 779 юнаків. Навчальна програма виконана повністю, засвоєна учнями: на «відмінно» (високий рівень) – 225 осіб (29%), на «добре» (достатній рівень) – 440 осіб (56%), на «задовільно» (середній рівень) – 114 осіб (15%).

Предметом «Захист Вітчизни» на 2013 – 2014 н. р. охоплено: учнів 10 класів – 642 юнаки, учнів 11 класів – 661 юнак.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомир розпочинає підготовку до новорічний і різдвяних свят

Рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради сьогодні, 27 листопада 2013 року, погоджено План культурно-масових заходів до новорічних і різдвяних свят у м. Житомирі.

Начальник управління культури міської ради Лариса Харчук повідомила, що цьогоріч прикрашатимуть не лише майдан ім. С.П. Корольова, а також галузевим підприємствам усіх форм власності буде запропоновано встановлення святкової ілюмінації та розміщення новорічних прикрас на фасадах будівель. Проводитиметься і святкове оформлення рухомого складу міського пасажирського транспорту.

До Нового року в Житомирі пройде низка культурно-масових заходів та соціальних акцій. У новорічну ніч на майдані ім. С.П. Корольова відбудеться святкова дискотека для молоді.

Підготовку до новорічних свят у Житомирі почнуть із понеділка, 02 грудня 2013 року.

ПЛАН

культурно-масових та молодіжних заходів з організації

та проведення новорічних і різдвяних свят у місті Житомирі

02 грудня 2013 р.

Встановлення, монтаж новорічної ялинки, атракціонної техніки (Майдан імені С.П. Корольова)

17 грудня 2013 р.

10-00 Новорічний ранок «В гостях у Святого Миколая» (Дошкільний-навчальний заклад № 59)

19 грудня 2013 р.

10-00 Привітання дітей з днем Святого Миколая (Інфекційне відділення ЦМЛ №2)

10-00 Святковий ярмарок «Різнобарвний вертеп» (Майдан імені С.П. Корольова)

14-00 Благодійний фестиваль «Миколайчики» для пільгових категорій дітей (Держтелерадіокомпанія)

17-00 Урочисте відкриття та запалення головної Новорічної ялинки міста Житомира. Святкове театралізоване видовище «Благословенний будь Житомир мій в Новому році!». Святковий феєрверк. (Майдан імені С.П. Корольова)

20 грудня 2013 р. – 14 січня 2014 р.

16-00 Новорічні музично-розважальні програми біля Центральної новорічної ялинки. (Майдан імені С.П. Корольова)

20 грудня 2013р. – 14 січня 2014р.

Кінофестиваль “Новорічна казка”. Демонстрація дитячих кінофільмів “Морозко”, “Король – полярний ведмідь”, “Золотий компас”, “12 місяців”, “Снігова королева”, “Різдвяні казки”. Зустрічі з Дідом Морозом і Снігуронькою. Ігрові розважальні програми, вікторини.

Місячник кінопоказу науково-популярних кінофільмів “Новорічні свята без травм” спільно з Головним управлінням УМВС України в Житомирській області: “Вогненебезпечна ялинка”, “Як Коша готувався зустріти Новий рік…”, “Різдвяні фантазії Коші”. (Спеціалізований дитячий кінотеатр ім. І Франка).

Дитячі новорічні ранки, новорічні та різдвяні концерти, театралізовані вистави, бали-маскаради, новорічні вечори та святкові дискотеки, свято Різдва Христового та різдвяні зустрічі. (КЗ «Палац культури»)

23 грудня 2013 р.

16-00 Урочисте відкриття та запалення новорічних ялинок Корольовського та Богунського районів міста.

28-30 грудня 2013 р.

16-00 Новорічні феєрії для дітей пільгових категорій міста Житомира. (Міський культурно-спортивний центр)

29 грудня 2013 р.

11-00 Новорічна акція для дітей, що перебувають на лікування у міській дитячій лікарні.

23-27 грудня 2013 р.

3-5 січня 2014 р.

11-00 Новорічні ялинки від міського голови та святкова вистава «Новорічні пригоди музикантів з Бремена» для дітей міста. (КЗ «Палац культури»)

31 грудня 2013 р. – 1 січня 2014 р.

23-00 – 05-00 Проведення новорічного святкового дійства для житомирян «Новорічне коло» (Майдан імені С.П. Корольова)

1 січня 2014 р.

10-00 Відвідування двох пологових будинків та вітання новонароджених. (Обласний центр охорони здоров’я матері та дитини ЦМЛ № 1).

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Директор міського територіального центру отримав відзнаку за заслуги перед містом ІІ ступеня

Виконавчий комітет Житомирської міської ради сьогодні, 27 листопада 2013 року, прийняв рішення про нагородження директора Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування Сахневича А.О. відзнакою «За заслуги перед містом ІІ ступеня».

За роки перебування Анатолія Сахневича на посаді директора зміцнена матеріально-технічна база установи, проведено капітальний ремонт покрівлі, поточний ремонт тепловодопостачання, створено комфортні умови перебування незахищених верств населення у центрі, налагоджена співпраця зі спонсорами.

Установа щороку отримує спонсорські кошти на суму понад 100 тис. грн., які використовуються на забезпечення благодійного гарячого харчування, продуктових наборів, першочергових потреб одиноких, непрацездатних, малозабезпечених громадян.

«Директор центру разом із командою виконує велику роботу по залученню спонсорських коштів. У центрі створена атмосфера, де люди знаходять спілкування та підтримку. Хай ця нагорода стане для Анатолія Олександровича стимулом і надалі рухатися тільки вперед», — зазначив Володимир Дебой, вручивши Анатолію Сахневичу відзнаку.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомирський ЦНАП працюватиме за новим графіком

Рішенням міської ради від 30 травня 2013 року у Житомирі створений Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який складається із двох секторів — дозвільний центр і надання адміністративних послуг.

Сьогодні, 27 листопада 2013 року, виконавчий комітет міської ради затвердив графік прийому юридичних і фізичних осіб у ЦНАПі міської ради.

За словами начальника ЦНАПу Сюзанни Галецької, законодавством України передбачено, що час прийому звернень суб’єктів у ЦНАПах становить не менше шести днів на тиждень і семи годин на день.

«Прийом суб’єктів звернення у ЦНАПі Житомирської міської ради буде здійснюватися без перерви на обід з 8.00 до 20.00 год. Послуги надаватимуться у дві зміни: перша зміна з 8.00 до 17.00 год., друга — з 11.00 до 20.00 год.. Прийом звернень проводитиметься і в суботу з 8.00 до 15.00 год.», — підкреслила Сюзанна Галецька.

Всі адміністративні та дозвільні служби, які надають консультації стосовно звернень суб’єктів, також погодили новий графік прийому.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв конструктивне рішення: буде й акція, і ялинка

Рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради погоджено проведення 27 листопада з 15.00 год. до 22.00 год. на майдані ім. С.П. Корольова мирної акції «Євромайдан Житомир» із залученням звукопідсилювальної техніки.

Відповідними службами на час проведення акції на майдані буде встановлено біотуалети та забезпечено громадський порядок.

Житомирський міський голова Володимир Дебой назвав це єдиним правильним вирішенням ситуації, що склалася у зв’язку із проведенням відповідної акції та необхідності підготовки центральних майданів до святкових новорічних і різдвяних свят.

Нагадаємо, вчора, 26 листопада 2013 року, судом прийнято рішення про заборону громадянину Івану Фурлету та іншим учасникам акції «Я обираю ЄС» встановлювати палатки та звукопідсилюючу апаратуру на майдані ім. С.П. Корольова у м. Житомирі.

Підставою звернутися з позовом до суду про обмеження на встановлення наметів та використання звукопідсилювальної апаратури стало повідомлення УМВС України в Житомирській області щодо (повний текст повідомлення УМВС України в Житомирській області – див.фото) та з метою забезпечення громадського порядку, дотримання прав і свобод інших людей при проведенні мирних зібрань.

«Я підтримаю нормальну мирну акцію, якщо вона буде погоджена конструктивним рішенням членів виконкому. Ми, як влада, завжди сприяли проведенню мирних заходів», – сказав Володимир Дебой.

Заступник міського голови Юрій Мойсеєв закликав організаторів провести акцію 27 листопада 2013 року без політичних гасел та символіки.

Нагадаємо, 29 листопада 2013 року, о 13.00 год. на майдані ім. С.П. Корольова відбудеться зустріч десниці святого великомученика Георгія Побідоносця.

Встановлення новорічної ялинки та святкової ілюмінації на майдані ім. С.П. Корольова розпочнуть із 02 грудня 2013 року.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Київську ялинку у Житомирі встановлять у наступному році

40-метрову ялинку із усією святковою ілюмінацією безкоштовно передав Київ для житомирян. Про це повідомив сьогодні, 27 листопада 2013 року, під час засідання виконавчого комітету Житомирський міський голова Володимир Дебой.

Проте, цьогоріч подаровану ялинку на майдані ім. С.П. Корольова не встановлюватимуть, адже це потребує значних технічних та фінансових витрат. Для встановлення ялини необхідна спецтехніка, якої немає у Житомирській області. Наявною технікою можна встановити ялину до 18 метрів.

Депутат міської ради, директор КП «Міськсвітло» Юрій Янушевич повідомив, що після наради із виробниками, останніми запропоновано варіанти зменшення висоти ялини. Святковою ілюмінацією прикрашатимуть не лише ялинку, а й оздоблюватимуть вулиці.

Таким чином Новий рік–2014 житомиряни зустрічатимуть зі своєю ялинкою, встановлювати яку розпочнуть із 02 грудня 2013 року на майдані ім. С.П. Корольова.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
вторник, 26 ноября 2013 г.

Житомирські плавці повернулись зі змагань з Плоцька із 5 медалями

1 золоту, 3 срібні і 1 бронзову медаль привезли житомиряни із Польщі.

На запрошення нашого польського міста-побратима – м. Плоцьк у рамках дружніх відносин та підписаної угоди про партнерство житомирські спортсмени-плавці взяли участь у Міжнародному чемпіонаті з плавання, який відбувся 22 – 23 листопада 2013 року у Польщі.

Загалом учасниками змагань стали понад двісті спортсменів із Польщі, Росії та України.

Житомир представляли чотири спортсмени: тринадцятирічні Олександра Квятківська, Злата Сірик, Владислав Артемов та Володимир Рутецький, які є вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» (тренер – Віктор Демб). Плавці вже мають численні здобутки та досягнення.

На Міжнародному чемпіонаті з плавання вони змагались у стилях: довільний, батерфляй (метелик), класичний та комплексний.

Володаркою золотої, двох срібних і бронзової медалей у різних стилях стала Злата Сірик. Дівчинка навчається у 6-му класі ЗОШ № 5 м. Житомира і займається плаванням вже шість років.

«Мені поїздка дуже сподобалось. Нам було весело. Навіть додому повертатись не хотілось», – розповіла Злата.

«Я займаюсь плаванням близько семи років. Поїздка до Плоцька мені дуже сподобалась. Були там усього три дні, але позитивних вражень від змагань багато. На жаль, мені зовсім трошки не вистачило до третього місця, але власні результати покращила. Крім того, здобула величезний досвід», – зазначила Олександра Квятківська, яка навчається у ЗОШ № 12 м. Житомира.

«Змагання сподобались. Готувались до них, як до звичайних змагань. Плоцьк має дуже хороший басейн», – підкреслив ще один срібний призер Володимир Рутецький, учень Житомирського ліцею № 25. Також юний спортсмен розповів, що бере участь у таких змаганнях не вперше і вже кілька разів їздив за кордон, а займається плаванням шість років.

Плавці тренуються шість разів на тиждень.

Тренер Віктор Демб позитивно оцінює результати своїх вихованців. Крім того, на думку тренера, всі спортсмени покращили власний результат.

Нагадаємо, 30 листопада – 2 грудня у Дніпропетровську вихованці «Авангард» (тренер – Едуард Ґазарян) братимуть участь у Всеукраїнських змаганнях з плавання, учасниками яких стане приблизно 700 плавців із різних областей України.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Через вибух газу та пожежу у Житомирській школі евакуювали учнів і вчителів

У Житомирі 26 листопада 2013 року ліквідовували наслідки змодельованої надзвичайної ситуації, яка виникла вранці у ЗОШ № 8.

У рамках проведення командно-штабного навчання територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області у ЗОШ № 8 м. Житомира здійснено навчання з ліквідації наслідків вибуху газу в пришкільній газовій котельні та пожежі в приміщенні.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянула змодельовану ситуацію та визначила шляхи оперативного реагування та проведення оперативно-рятувальних робіт.

Відповідно до тактичного задуму, рятувальники та медичні працівники оперативно і злагоджено врятували 23 особи. З верхніх поверхів навчального закладу за допомогою спеціальної пожежної техніки знято 11 осіб, вісім школярів виявлено та врятовано під час пошуково-рятувальних робіт. За сценарієм, з-під завалів котельні було витягнуто двох постраждалих, ще чотири особи знайдено мертвими.

«Така ситуація є змодельованою, проте ми маємо поставитися до навчання з усією відповідальністю. Адже у подібних реальних ситуаціях від дій рятувальних служб залежить життя і здоров’я людей», — зазначив заступник голови міської комісії з питань ТЕБ і НС, начальник управління з питань НС та ЦЗН міської ради Микола Дідківський.

Важливість таких заходів розуміють і вчителі ЗОШ № 8, які активно долучилися до навчання та допомагали учням евакуюватися протягом 10-15 хвилин.

«Навчання абсолютно наближене до реальної надзвичайної ситуації, тому рятувальні служби і педагогічний колектив поставилися серйозно та відповідально до заходу. Кожен учитель поіменно переписав школярів після евакуації», — підкреслив заступник начальника управління ДСНС України в Житомирській області полковник служби цивільного захисту Олег Держанівський.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі обговорювали гендерні питання

Питання гендерної політики розглядали сьогодні, 26 листопада 2013 року, у Житомирі під час проведення круглого столу на тему: «Поліпшення інтеграції гендерних компонентів у місцевих програмах: моделі взаємодії влади і громади».

«Гендерні питання стосуються кожної родини. Це питання життя, особистих сімейних стосунків, відповідальності батьківства і материнства. Саме тому, ми разом із громадськими організаціями постійно піднімаємо гендерні питання і вивчаємо їх», — підкреслила заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Сікайло.

У ході зустрічі, на яку завітали представники виконавчого комітету міської ради, громадські організації та експерти з гендерної політики, були обговорені цілі розвитку тисячоліття, прийнятті у 2000 році на саміті Тисячоліття ООН.

Світові лідери визначили нові орієнтири розвитку країн на глобальну перспективу. 189 держав світу, у тому числі й Україна, приєдналася до цього пакту та окреслили для себе першочергові цілі на найближчі роки. Зокрема, подолання бідності, забезпечення якісної освіти впродовж життя, забезпечення гендерної рівності, зменшення дитячої смертності, поліпшення здоров’я матерів, обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, сталий розвиток довкілля.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирському музеї космонавтики ім. С. П. Корольова відбулась прес-конференція з відомими космонавтами

Прес-конференція, присвячена 25-річчю запуску унікальної космічної транспортної системи «Енергія-Буран», відбулась 26 листопада 2013 року в Музеї космонавтики ім. С. П. Корольова.

Прес-конференція відбулась за участі першого космонавта незалежної України, льотчика-випробовувача 1-го класу, командира за програмою «Енергія-Буран» Леоніда Каденюка, командира загону космонавтів, космонавта, який кілька разів виходив у відкритий космос, представника «Роскосмосу» Сергія Волкова, представників влади Житомирської області та м. Житомира, зокрема, заступника ОДА Віктора Куницького та заступника міського голови Олександра Бочковського, а також представників Державного конструкторського бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля, Державного космічного агентства України та інших.

Перед початком прес-конференції екскурсовод Наталія Щербакова та гості оглянули експозиції Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, зокрема, експозиційний комплекс, присвячений проекту «Буран».

Директор музею Ірина Дячук представила учасників та гостей прес-конференції.

«На жаль, зараз космічна історія забувається. Тому наше завдання, завдання працівників музею, берегти і передавати історію майбутнім поколінням. Приймати такі зустрічі для нас – велика честь», – зазначила Ірина Дмитрівна.

Після чого присутні переглянули короткометражний фільм про те, як конструювали та випробовували ОК «Буран», його можливості, запуск тощо.

Гостей та учасників прес-конференції від імені Житомирського міського голови Володимира Дебоя та всіх житомирян привітав його заступник Олександр Бочковський.

«Наше місто зберігає гарні традиції, пов’язані з вивченням космосу. В нас є майдан, названий на честь Сергія Павловича Корольова, є також музей і вулиця. Вони щодня нагадують житомирянам про нашого славного земляка. У Житомирі також навчався і жив автор першого парашута Котельников. Нам дуже приємно, що ви відвідали наше місто і житомиряни приєднуються до відзначення 25-річчя запуску унікальної космічної транспортної системи «Енергія-Буран». Ми цінуємо такі зустрічі та завжди їм раді», – зазначив під час прес-конференції Олександр Миколайович.

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк поділився спогадами роботи на ОК «Буран», відповів на питання присутніх.

«Україна мала безпосереднє відношення до цієї унікальної системи. 81 інститут Радянського Союзу, в тому числі, багато інститутів тоді ще УРСР брали участь у роботі та конструюванні проекту «Енергії-Буран». Це приблизно 2 мільйони досвідчених людей. «Буран» є однією з найскладніших технічних споруд, які були створені людиною, бо тут були поєднані і космічні, й авіаційні технології», – зазначив Леонід Костянтинович.

За словами Леоніда Каденюка, при початковій масі орбітального корабля близько 105 тонн, «Буран» міг доставляти на орбіту до 30 тонн корисного вантажу. Особлива риса «Бурану» – він здатний повертати з орбіти на Землю до 20 тонн, а також здатний витримувати дуже високі температури. На думку космонавта, кожен космонавт повинен мати багато знань із різних дисциплін. Адже саме вони часто можуть стати у нагоді, під час ситуацій, коли рішення доведеться приймати самому.

Гості подарували Музею космонавтики різноманітні цінні речі, серед яких – костюм космонавта, футболка, в якій проводили експерименти, картину старту ОК «Буран» і макет ракети-носія «Зеніт-2».

Після прес-конференції всі бажаючі могли отримати автографи та сфотографуватись із космонавтами. Один із присутніх побажав космонавтам, щоб кількість їхніх стартів дорівнювала кількості приземлень.

Після цього заступник міського голови Олександр Бочковський та російський космонавт Сергій Волков відвідали один із навчальних закладів Житомира. Під час зустрічі з старшокласниками космонавту ставили різні запитання: від питань про їжу, побут космонавтів до питань, як готуються космонавти до польоту в космос, які саме тренування проходять, де навчаються тощо. Крім того, Сергій Волков показав ліцеїстам короткометражний фільм про свій політ у космос, команду і ділився враженнями, які пережив під час польоту.

Довідка

«Енергія-Буран» – унікальна програма радянської багаторазової транспортної космічної системи (далі – БТКС). Програма була відповіддю на багатоцільову воєнно-громадянську програму США «Спейс Шаттл».

ОК «Буран» призначений для вирішення низки оборонних завдань: виведення на орбіту навколо Землі різних космічних об’єктів і їхнього обслуговування, доставки модулів і персоналу для збірки на орбіті великогабаритних споруд і міжпланетних комплексів, повернення на Землю несправних супутників або тих, що використали свій ресурс. Крім того, «Буран» пристосований для освоєння устаткування і технологій космічного виробництва і доставки продукції на Землю, виконання інших вантажопасажирських перевезень за маршрутом «Земля-космос-Земля».

Розробка «Бурану» тривала понад 10 років.

Перший політ «Бурану» був призначений на 29 жовтня 1988 року, але з технічних причин за 51 секунду до старту був скасований.

Завданням першого польоту були продовження льотного відпрацювання ракети-носія «Енергія» і перевірка функціонування конструкції і бортових систем орбітального корабля «Буран» на найнапруженіших ділянках польоту – виведення і спуск з орбіти – з мінімальною тривалістю орбітальної ділянки. З міркувань безпеки перший випробувальний політ був визначений як безпілотний.

15 листопада 1988 року, незважаючи на штормове попередження, старт пройшов успішно. Політ продовжувався 205 хвилин. Після двох витків на орбіті корабель зробив посадку в автоматичному режимі на спеціальну посадкову смугу завдовжки близько 5 кілометрів і шириною 80 метрів, створену в районі космодрому Байконур. Програма польоту була повністю виконана.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомир до снігу готовий

Житомир більше готовий до зими, ніж у попередні роки. Це сьогодні, 26 листопада 2013 року, підтвердили комунальники міста під час презентації комунальної лінійки. Понад 30 одиниць спецтехніки, якою очищатимуть вулиці Житомира від снігу, показали працівники КП «УАШ» та КВЖРЕПів.

Якщо у минулому році Житомир мав лише 1 потужну спецмашину для прибирання доріг у будь-яку пору року, то цьогоріч їх 5.

Серед презентованих на лінійці спецавтомобілів – і 4 машини, придбані цьогоріч: 1 Джонсон та 3 Глобуси, які нещодавно представляли на Міжнародній виставці «КомунТех» як кращі зразки сучасної техніки для прибирання вулиць у будь-яку пору року.

Зокрема, нові вакуумно-прибиральні автомобілі «зима-літо» мають 2 комплекти обладнання, які за допомогою автоматизованої системи та 1 людини (водія-оператора) можна замінити лише упродовж 1 години. Вже вчора, 25 листопада, спеціалісти пройшли навчання та переукомплектували техніку зимовим обладнанням: 6-кубову вакуумно-підмітальну установку (пилосос) замінили на сніговий відвал та 5-кубовий піщано-солевий розкидач. Вже з першого снігу машини готові до прибирання вулиць.

Заступник директора з виробництва ТОВ «Глобус-авто» (фірми-продавця машин) Анатолій Тернавський говорить, що таку техніку вони випускають вже 15 років, на разі спецмашини працюють у понад 50 містах України.

Водій КП «АУШ» Сергій Ніколайчук порівнює роботу за новою технікою із попередньою: «Ми задоволені, що нарешті отримали сучасну і потужну техніку, адже рухомий склад нашого підприємства застарів, бо довгий час не оновлювався. Масляний двигун, 250 кінських сил, комп’ютеризована система управління – звичайно, працювати набагато краще. Ми і минулої зими робили все можливе, але не все вдавалося, бо снігу було дуже багато, а техніки не вистачало, особливо такої потужної, яка б могла безперешкодно та без буксування рухатися навіть по великому шару снігу». Водій комунального підприємства звертається до своїх колег-водіїв транспортних засобів, особливо легкових авто, які часто залишають власники на узбіччі, із проханням забирати автомобілі з дороги.

«Кожен залишений автомобіль на узбіччі – це вже кілька метрів нечищеної дороги. Адже стояти вночі і чекати, коли власник прибере свій транспортний засіб ми не можемо. Це дуже велика проблема, вирішити яку допоможе лише розуміння мешканців», – говорить Сергій Ніколайчук.

Технічну готовність Житомира до зими 2013-2014 високо оцінили керівники міста та області, які також відвідали комунальну лінійку.

Голова облдержадміністрації Сергій Рижук спрямування коштів на придбання спеціалізованої техніки називає ефективним: «Якщо в Житомирі бюджет – не для «проїдання», а для зміцнення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, що слугує людям, то це найкращий варіант. Зараз у нас більша впевненість, що із зимою ми впораємось. У цьому році ми маємо подолати ту одвічну проблему розчищення вулиць, починаючи з першого снігу».

Брати приклад із Житомира й іншим містам області закликав голова обласної ради Йосип Запаловський. «Завдяки професійним діям працівникам житлово-комунального господарства Житомира, у минулому році в місті не допущено надзвичайних ситуацій. Хоча, ми переконалися, що саме спеціальної техніки бракувало Житомиру, як зараз бракує в інших містах області. Сподіваюся, з появою цієї техніки комунальне господарство працюватиме ще більше професійно», – сказав Йосип Запаловський.

Навопридбана техніка обладнана також GPS-навігаторами. Житомирський міський голова Володимир Дебой говорить, що так вдасться забезпечити постійний контроль, і не лише за місцем перебування авто, а й використанням пального та ефективністю очищення доріг: «Ми бачитимемо щохвилинне місце знаходження машин, обсяги використання пального, ефективність роботи. Встановлені GPS-навігатори забезпечать контроль за роботою нових спецмашин, як і контроль роботи решти комунальної техніки, на яку встановлюємо навігацію. Сподіваюся, нова техніка суттєво допоможе тримати вулиці Житомира у чистоті», – підкреслив мер Житомира.

Як повідомив міський голова Володимир Дебой, цьогоріч КВЖРЕПи також отримають ще 4 трактори із навісним обладнанням для прибирання прибудинкових територій у будь-яку пору року.

Мер міста підкреслив, що в Житомирі вже організовано цілодобове чергування відповідних служб на випадок снігових опадів, на мостах заготовлені спеціальні ємкості із піском.

Першочергово у випадку снігопадів прибиратимуть мости та центральні вулиці, які є магістральними та мають найбільшу інтенсивність руху громадського транспорту для того, аби не допустити паралізування руху транспорту. Потім переходитимуть до другорядних вулиць та провулків.

Житомирський міський голова Володимир Дебой звернувся до житомирян із проханням не залишати авто на узбіччі доріг, особливо вночі, коли прибирання вулиць відбувається найбільш інтенсивно.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
понедельник, 25 ноября 2013 г.

Три машини для прибирання міста переобладнали комплектом «зима»

Увечері 24 листопада 2013 року до Житомира прибули три спеціалізовані машини для прибирання вулиць у будь-яку пору року.

Сьогодні, 25 листопада 2013 року, спеціалісти постачальника ТОВ «Глобус-авто» разом із спеціалістами КП «УАШ» здійснили переобладнання машин комплектом для зимового утримання вулиць.

Процедура переобладнання одного автомобіля займає 1,5 - 2 год. За допомогою автоматизованої системи замінити зимове обладнання на літнє може навіть одна людина (водій-оператор).

«Незважаючи на дощ, сьогодні ми переобладнали одну машину фактично за годину. У роботі брали участь відразу декілька працівників КП «УАШ» для того, щоб навчитися правильно і швидко виконувати цей процес. Наша фірма не лише показує, як здійснювати переобладнання, а й видає по закінченні навчання сертифікати працівникам. Це засвідчує, що у подальшому працівники можуть самостійно здійснювати такі процедури», — розповів заступник директора з виробництва ТОВ «Глобус-авто» Анатолій Тернавський.

За умовами договору навесні компанія допоможе переобладнати машини на літні комплекти.

«На таку техніку ми давно очікували. Завдяки сприянню Житомирського міського голови Володимира Дебоя, депутатського корпусу ми отримали три нових сучасних автомобілі. У минулому році для Житомира вже було закуплено один аналогічний автомобіль, до якого у найближчий час підвезуть зимове обладнання. Таким чином, у місті в зимовий період буде працювати чотири таких машини», — наголосив заступник начальника управління комунального господарства міської ради Віталій Шевчук.

Вже завтра, 26 листопада 2013 року о 9.30 год. відбудеться комунальна лінійка, під час якої презентують всю техніку, готову до прибирання міста в осінньо-зимовий період.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі стартував курс для молоді «Щасливий шлюб» за кошти гранту міського голови

Прес-конференція за участі Всеукраїнської благодійної організації АСЕТ, присвячена відкриттю першого у Житомирі тренінгового курсу для незаміжніх пар «Щасливий шлюб» за кошти гранту Житомирського міського голови, відбулась 25 листопада 2013 року в прес-центрі міської ради.

Учасників прес-конференції привітав заступник міського голови Олександр Бочковський. Олександр Миколайович розповів про грант міського голови і чому влада вирішила підтримати «Щасливий шлюб».

«Якщо міцною буде родина, то і міцною буде держава. Міцна сім’я має бути основою в усьому, вона є запорукою сильної держави. Тенденція розлучень, на жаль, не тільки у Житомирі, але й в Україні висока. Тому молодь треба готувати до подружнього життя», – підкреслив Олександр Бочковський.

За словами Олександра Миколайовича, проект дошлюбного консультування «Щасливий шлюб» є актуальним, адже допоможе молодим людям психологічно підготуватись до спільного життя, дасть основні поняття про основу та цілі сімейних стосунків, аспекти сімейного планування та узгодження, навчить аналізувати та пояснювати взаємні потреби, допоможе знайти і розробити методи боротьби для вирішення конфліктів у сім’ї, вихід зі стресових ситуацій та їх попередження.

Проект буде реалізовано упродовж 2013 – 2014 років і розрахований на молодих людей, які мають за мету створити сім’ю. Для реалізації проекту виділено 5 тис. грн.

«Наш девіз – «Щасливий шлюб на все життя!». На жаль, статистика показує, що від півроку до року спільного життя подружжя розлучається. А причина проста – вони не навчились жити разом, не навчились вирішувати побутові проблеми... Курс «Щасливий шлюб» розрахований на те, щоб допомогти молоді, підказати, надати консультації, як їм прожити довге і щасливе сімейне життя», – зазначила координатор ВБО АСЕТ у Житомирськой області Наталія Рогальська.

За словами Наталії Михайлівни, також проводитимуться особисті консультації, а тренінги матимуть практичний характер. У проекті будуть брати участь спеціалісти – психологи, лікарі, педагоги тощо.

Під час прес-конференції також виступили тренери – щасливі пари у подружньому житті. Сім’я Алєксєнко та сім’я Березюків розповіли, що молодь цікавиться та охоче долучається до подібних заходів.

Нагадаємо, курс для неодружених пар «Щасливий шлюб» став продовженням вже традиційного для Житомира щорічного свята «Щаслива родина». Тренінги проводитимуться щовівторка. Початок о 19:00 год.

Тренінг для закоханих, які планують створити сім’ю складається із чотирьох тем, які охоплюють важливі аспекти подружнього життя:

1. «Важливсть сім’ї. Складові шлюбу»;

2. «Закоханість, любов та інтимні стосунки»;

3. «Способи прояву любові. Як зберегти любов»;

4. «Виховання дітей».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
суббота, 23 ноября 2013 г.

До 80-річчя Голодомору у Житомирі запалили хрест пам’яті

Понад 7 млн. українців, а з них 8 тисяч житомирян, померли від голоду 1932-1933 років. Сьогодні, 23 листопада 2013 року, у день 80-річниці Голодомору влада міста, області, житомиряни та гості міста зібралися біля пам’ятника «Сумуючий янгол», щоб покласти квіти, запалити свічку та вшанувати пам'ять про тих, хто загинув від голоду.

«Сьогоднішній день — це день національної свідомості. Ми відповідальні за те, щоб така трагедія більше ніколи не повторилася у житті нашого народу та зобов’язані зробити все, аби пам'ять про тих, хто загинув, завжди була живою», — зазначив Житомирський міський голова Володимир Дебой.

Очевидець трагедії тих років Юрій Олексійович акцентував, що пройшовши війну, до цього часу найстрашнішими спогадами для нього залишаються роки Голодомору.

«Я був дитиною, але і зараз у вухах лунають крики голодних кістлявих людей, які, помираючи, просили хоча б крихту хліба. Щодня безліч замучених голодом людей гинули просто на вулицях», — розповів Юрій Олексійович.

На майдані Путятинському вже традиційно люди виложили хрест із свічок і висловили сподівання, що сьогодні до пізньої ночі цей хрест буде лише оновлюватися і яскравіше палати.

«Мені важко говорити про Голодомор, про смерть мільйонів людей. Ці роки торкнулися і моєї родини. Мама з бабусею фактично вигризали кожну травичку, обшукували всю пилюку на вулиці з надією знайти хоча б зернину, щоб вижити. Бажаю щоб ніхто ніколи більше не знав такого горя», — наголосила житомирянка Раїса Добролеж.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
пятница, 22 ноября 2013 г.

У Житомирі сьогодні перевірять систему оповіщення в надзвичайних ситуацій

Одним з основних завдань цивільного захисту є оперативне оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, своєчасне і достовірне інформування про обстановку, яка складається, заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям, подолання їх наслідків.

Як свідчить аналіз техногенних аварій, природних катаклізмів не тільки в Україні, а й за її межами, саме невиконання або невчасне виконання цього завдання призводить до невиправданих людських втрат і матеріальних збитків.

Для оповіщення населення міста Житомира про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у місті створена система централізованого оповіщення, яка складається з електросирен і мережі міського проводового радіомовлення, по якій до населення доводять сигнали оповіщення, повідомлення, звернення органів влади. Передачі повідомлень здійснюються подачею сигналу «Увага всім!» за допомогою електросирен, які розташовані по всій території міста.

З метою перевірки готовності до роботи за призначенням 22 листопада поточного року буде проведено комплексну перевірку системи централізованого оповіщення міста. У цей день з 14.00 по 15.00 год. тривога буде навчальною, працюватимуть усі електросирени, розміщені в різних куточках міста. Звук їх означає попереджувальний сигнал «Увага всім!». За цим сигналом мешканці міста повинні ввімкнути радіоприймачі місцевої радіомережі і прослухати відповідне повідомлення.

Головний технічний засіб, який подає детальну інформацію населенню про загрозу або виникнення над­звичайної ситуації природного, техногенно­го характеру — проводове радіомовлення. Постановою Кабінету Міністрів Украї­ни визначено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності і господарювання, зобов'язані забезпечити всі виробничі, службові та адміністративні приміщення, а також приміщення навчальних і лікувальних закладів радіотрансляційними точка­ми для гарантованого прийому програм держав­ного радіомовлення.

Протягом останніх років у місті спостерігається скорочення кількості радіоабонентів як серед населення, так і серед підприємств, установ та організацій. Таким чином, певна кількість житомирян свідомо позбавляє себе можливості отримати життєво важливу інформацію.

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради опрацьовано питання щодо залучення до оповіщення операторів ефірного радіомовлення, зокрема РМ- радіостанцій, відомчих мереж оповіщення, які будуть задіяні в разі безпосередньої загрози, або виникнення надзвичайної ситуації.

Звертаємось до всіх житомирян бути уважними при отриманні сигналів оповіщення, які передаються через систему централізованого оповіщення та в подальшому діяти відповідно до рекомендацій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
четверг, 21 ноября 2013 г.

Досвід Житомира щодо включення гендерної складової в систему позашкільної освіти визнано одним із кращих в Україні

13 – 14 листопада 2013 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська підсумкова конференція «Гендерне бюджетування як інститут реалізації гендерної політики».

Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні упродовж 2012 – 2013 років реалізовувався проект «Гендерне бюджетування на міському рівні», метою якого було вироблення рекомендації та надання дієвих інструментів щодо включення гендерної складової в бюджеті процеси на міському рівні.

В рамках Меморандуму про співпрацю між Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Житомирського міською радою було реалізовано гендерну бюджетну ініціативу «Гендерні аспекти функціонування та фінансування системи позашкільної освіти м. Житомира».

Житомирську делегацію на конференції очолювала Олена Сарно, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.

У своєму виступі вона зазначила, що гендерне бюджетування є ефективним інструментом покращення підготовки з реалізації місцевих програм розвитку щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

Зазначимо, що досвід м. Житомира щодо включення гендерної складової в систему роботи позашкільної освіти за місцем проживання визнано одним із найуспішніших в Україні.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Управління освіти: якість масла підтверджена відповідними документами

Управління освіти Житомирської міської ради інформує, що масло вершкове постачає до дошкільних навчальних закладів ПАТ „Продцентр” згідно договору від 18.01.2013 року.

Постачання масла вершкового здійснюється на підставі документів, що підтверджують якість та безпеку харчових продуктів, продовольчої сировини і супутніх матеріалів, визначених статтею 5 Закону України „Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини” від 24.10. 2002 року, а саме:

декларації про відповідність, що видається виробником продукції на кожну партію харчових продуктів, продовольчої сировини, супутніх товарів, або:
сертифікату відповідності чи свідоцтва про визначення відповідності на харчові продукти, продовольчу сировину, супутні товари;
висновку санітарно-епідеміологічної експертизи на харчові продукти та продовольчу сировину;
ветеринарної довідки (свідоцтва) на кожну партію продовольчої сировини та харчових продуктів тваринного походження.
Під час проходження конкурсних торгів ПАТ „Продцентром” вказані документи були надані.

Щоразу при постачанні окремих партій масла вершкового до дошкільного закладу сертифікати відповідності надаються закладу на кожну поставлену партію продукції. Відповідні сертифікати наявні у закладах.

Зазначаємо, що у відповідності до пункту 4.31. Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом МОЗ та МОН України від 17.04.2006 року № 298/277 (зі змінами) здійснення поточного контролю за якістю продуктів харчування покладається на Державну санепідслужбу, яка здійснює відбір проб у присутності адміністрації закладу при дотриманні спеціальних вимог (окремого закритого посуду, у спецодязі тощо).

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Освітяни Житомира вчасно отримують зароблені кошти

Аванс за листопад житомирські освітяни отримали вчасно та у повному обсязі. Про це інформують в управлінні освіти Житомирської міської ради.

Проблем із виплатою заробітної плати за листопад також не буде, адже під час першого пленарного засідання 27 сесії Житомирської міської ради 8 листопада 2013 року понад 14 млн.грн. дотаційних коштів депутати міської ради перерозподілили для своєчасної виплати заробітної плати працівникам галузі освіти та охорони здоров’я.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі встановили меморіальну дошку російському поету

У Житомирі на майдані С.П. Корольова відкрили меморіальну дошку російському прозаїку, поету, автору популярних лірико-сатиричних віршованих фейлетонів Саші Чорному. Це єдине місце вшанування пам’яті письменника, тому що будинки, де він народився та навчався, не збереглися, а місце його поховання невідомо.

На урочистості з нагоди відкриття дошки 21 листопада 2013 року завітали заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, голова обласної організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури Георгій Мокрицький і голова ЖОГО «Руська співдружність», член Національної спілки краєзнавців України Євгеній Тіміряєв.

«Мені приємно, що у Житомирі кількість меморіальних дощок зростає. Вони відображають гордість нашого міста. Саша Чорний також неодноразово згадував Житомир у власній поезії. Свій перший фейлетон у 1904 році він опублікував саме у житомирській газеті “Волинський вісник”», — зазначив Олександр Бочковський.

Про особливості біографії Саші Чорного та про те, які наступні меморіальні дошки планують встановити у Житомирі, розповіли Євгеній Тіміряєв і Георгій Мокрицький. За словами краєзнавця Георгія Мокрицького, поруч із дошкою Саші Чорному можуть бути розміщені дошки письменнику Олександру Довженку та співачці Зої Гайдай.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Мер Житомира Володимир Дебой закликає батьків повідомляти про факти неякісного харчування дітей

Житомирський міський голова Володимир Дебой готовий разом із батьківськими комітетами долучитися до контролю якості продуктів харчування у закладах освіти. Про це мер міста заявив сьогодні, 20 листопада 2013 року, під час брифінгу після ІІ пленарного засідання сесії міської ради.

«Я звертаюся до батьківських комітетів м. Житомира: якщо справді вам відомі факти неякісного харчування дітей, я вас запрошую повідомляти про це особисто мене. Я готовий разом із вами долучитися до контролю якості продуктів харчування у закладах освіти. У випадку таких звернень ми відберемо зразки м’яса, масла чи інших продуктів і передамо їх до трьох незалежних лабораторій. Якщо виявиться, що підприємець поставив до дитячого садочка чи школи неякісну продукцію, він буде нести за це повну відповідальність», – наголосив Володимир Дебой.

Щодо підвищення норм харчування керівник міста повідомив, що від батьків на його ім’я не надійшло жодного звернення щодо якості і кількості харчування. Навпаки, за останні 2,5 роки в Житомирі натуральні норми харчування дітей зросли від 47% до 80% і вище. «Мені приємно, що сьогодні про дітей так піклуються ті, хто зараз в опозиції. Але коли вони були при владі, то норми харчування на дитину не перевищували 50%. Ми 2,5 роки тому підвищили натуральні норми харчування дітей до рівня 80%», – інформував мер Житомира.

Для того, аби в подальшому не виникало ситуацій із затримками постачання продуктів через те, що тендери не відбулися, міська влада планує звернутися до Верховної Ради України щодо внесення змін в законодавство в частині відміни тендерних торгів для закупівлі продуктів харчування в заклади освіти. Адже саме через тендерні процедури більшість виробників відмовляються співпрацювати із освітніми установами, зазвичай у тендерних торгах беруть участь посередники. Проте, й останні часто розривають договори на постачання продуктів харчування через сезонні підвищення цін.

Нагадаємо, на тендер щодо закупівлі молока для дошкільних навчальних закладів м. Житомира не з’явилися учасники, а договір із попереднім постачальником вичерпано повністю. Через це придбання молока здійснювалося за рахунок батьківських коштів – виключно із плати за харчування дітей, що становить 50% від вартості харчування. Жодних оплат від батьків понад місячну норму за харчування не проводилося. Сума, яку сплатили батьки за молоко, буде вирахувана з батьківської оплати за харчування.

Управління освіти Житомирської міської ради вже розпочало укладання договорів на закупівлю молока в межах кошторисних призначень поза тендерною процедурою. Це дозволено законодавством у тих випадках, коли договір вичерпано, але є потреба закуповувати продукти. Тому постачання молока без залучення відрахування із батьківської плати за харчування відновиться вже найближчим часом.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Наталія Леонченко: батьки дошкільнят не переплатять жодної копійки за харчування

Сьогодні, 20 листопада 2013 року, на ІІ пленарному засіданні ХХVІІ сесії Житомирської міської ради заступник міського голови, депутат міської ради Наталія Леонченко проінформувала про ситуацію із закупівлею молока в дошкільних навчальних закладах міста.

Наталія Леонченко акцентувала, що така ситуація виникла в результаті того, що закінчився договір на купівлю молока. У свою чергу управління освіти вчасно оголосило новий тендер, але учасники на тендер не з’явилися. Це пояснюється не стільки процедурами проплат із боку казначейства (казначейство сплачує за харчування дітей як мінімум – раз у місяць), як сезонним стрибком цін та самою процедурою тендеру.

«Але це не означає, що діти зараз без молока. Як тимчасовий захід управління освіти запропонувало співпрацю із батьківськими комітетами», – наголошує заступник міського голови. Так, тимчасово закупівля молока здійснюється за рахунок батьківських коштів, але лише в межах батьківської плати за харчування дітей, яка становить, відповідно до законодавства, близько 50% від вартості харчування.

«Батьки повинні знати одне: ні на копійку більше, ніж батьківська плата за місяць, із них ніхто не вирахує. Сума, яку сплатили батьки за молоко, буде вирахувана з батьківської оплати за харчування», – акцентувала Наталія Леонченко.

Вже із сьогоднішнього дня управління освіти Житомирської міської ради розпочало укладання договорів на закупівлю молока в межах кошторисних призначень поза тендерною процедурою. Це дозволено законодавством у тих випадках, коли договір вичерпано, але є потреба закуповувати продукти. Тому постачання молока без залучення відрахування із батьківської плати за харчування відновиться вже найближчим часом.

Сесія міської ради також мала б розглянути звернення до Верховної Ради України стосовно внесення змін до законодавства, що регулює державні закупівлі в частині відміни тендерних процедур на закупівлю продуктів харчування для дитячих садочків. Проте, на жаль, ІІ пленарне засідання сесії міської ради було неефективним.

Депутат міської ради наголосила, що минулими роками, крім своєчасного завезення продуктів харчування, була ще одна проблема – низькі норми харчування на одну дитину в день – на рівні 47% від натуральних норм. «Сьогодні в Житомирі один із найкращих показників харчування в Україні – на рівні 80% і вище», – підкреслила Наталія Леонченко.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
среда, 20 ноября 2013 г.

У Житомирі триває капремонт покрівлі ДЮСШ № 2

З кінця жовтня 2013 року розпочався капітальний ремонт покрівлі ДЮСШ № 2 м. Житомира, площа якої складає 1590 кв. метрів.

Договірна ціна складає 954,6 тис. грн.

За відповідними розрахунками, тривалість ремонту триватиме близько трьох місяців.

Підрядником фактично виконано робіт на суму 500 тис. грн. з урахуванням закуплених матеріалів. Роботи плануються закінчити до кінця бюджетного року, якщо питання проплат із боку казначейства вирішиться своєчасно.

Як повідомляє начальник управління капітального будівництва Алла Корж, станом на 19.11.2013 року виконано роботи з демонтажу старої покрівлі, влаштовано нову стропильну систему та закуплено покрівельний матеріал (якісна металочерепиця РУКІ). Нині на покрівлі встановлюється гідробар’єр.

Заплановано встановити три двоскатних дахи.

Директор ДЮСШ № 2 Людмила Новицька, працівники школи, разом із батьками та вихованцями дякують Житомирському міському голові Володимиру Дебою та усьому депутатському корпусу, які сприяли прийняттю рішення щодо реконструкції покрівлі дитячої спортивної школи, і сподіваються на її швидке завершення.

Нагадаємо, минулого року за кошти міського бюджету для ДЮСШ № 2 повністю відновлено фасад школи, виконано капітальний ремонт підлоги гімнастичного залу, придбано нове татамі.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі здійснюється реконструкція корпусу НВК № 25 по вул. Б. Тена, 84-а

Після реконструкції корпусу навчально-виховного комплексу в м. Житомирі з’явиться басейн і повноцінні спортивні зали, що відповідатимуть європейським стандартам.

Вартість реконструкції складає 3 млн. 827 тис. грн.

Відповідно до бюджетного призначення 2013 року виділено – 2 млн. 507 тис. грн.

За інформацією начальника управління капітального будівництва Алли Корж, станом на 19.11.2013 року виконані роботи з влаштування внутрішніх перегородок, повністю оштукатурено всі стіни, проведено зовнішні мережі.

На завершальній стадії знаходяться роботи з влаштування нової покрівлі.

Вже виконано робіт на загальну суму понад 720 тис. грн.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У будинку по вул. Щорса, 155 ведуться будівельні роботи

На сьогодні, 20 листопада 2013 року, в будинку по вул. Щорса, 155 покрито дах, закінчуються роботи зі встановлення вікон, тривають роботи з проведення каналізації, відбувається газифікація будинку і проводиться електромережі.

Про це повідомляє в.о. директора КП «Агенство з управління майном» Житомирської міської ради Ольга Пархомчук.

«Перш за все зазначу, що будівельні роботи відновились. Якщо майже рік будівництво було «замороженим», то зараз воно продовжується.

На те, щоб ми добудували цей будинок, виділено 8,9 млн грн. державних коштів. На сьогодні вже виконано робіт майже на 2 млн. Кошти надходять поступово, і поступово здійснюються будівельні роботи», – підкреслює Ольга Пархомчук

У подальших планах – встановлення ліфтів, штукатурні роботи, оздоблення сходів та благоустрій території – доріжок і проходів.

«Для цього будемо звертатись до депутатів міської ради, щоб вони підтримали рішення про виділення 700 тис. грн. для благоустрою території, щоб здати цей будинок у тому вигляді, в якому свого часу його замовляли інвестори. Я дуже сподіваюся, що Великдень 2014 року житомиряни зможуть зустріти в новому будинку», – зазначає директор.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Сесія міської ради: щоб не голосувати депутати виймали картки

Під час другого пленарного засідання 27 сесії Житомирської міської ради 20 листопада 2013 року частина депутатів проігнорували важливі для міста та наповнення бюджету питання. Зокрема, дехто не просто ігнорував процедуру голосування, а взагалі виймав картку під час голосування, тим самим "зриваючи" сесію.

Під час розгляду питання «Про надання дозволу громадянам на виготовлення документації із землеустрою та складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» міський голова Володимир Дебой запропонував голосувати поіменно за додаток №1 до проекту рішення, що стосувався 200 житомирян, які подали звернення щодо оформлення земельних ділянок під житловими будинками.

Керівник міста під час брифінгу 20 листопада 2013 року наголосив: питання про відведення земельних ділянок під будинками, де люди живуть понад 30 років і не можуть оформити своє право на територію, було прийнято лише тоді, коли голосування стало поіменним: «Саме публічність у голосуванні народних обранців є для них стимулом прийняття рішень. Поступово ми вступаємо у складний період передвиборчого процесу, тому переконаний — подібні ситуації будуть продовжуватися. Прикро, що багато депутатів діють за принципом «чим гірше, тим краще». Відстоюючи власні інтереси, дехто нехтує інтересами житомирян».

Аналізуючи два засідання 27-ї сесії, мер Житомира акцентував, що окремі депутати не просто ігнорували процедуру голосування, а й взагалі діставали свої картки під час голосування, тим самим «зриваючи» сесію.

«Прошу звернути увагу на тих депутатів, які були у сесійній залі і в момент голосування просто повиймали свої картки. Я розумію позицію не голосувати чи голосувати проти, але навмисно виймати картки — це боягузтво і підлість», — прокоментував міський голова.

Нагадаємо, на минулому засіданні депутати поіменним голосуванням не підтримали створення комунальних медичних установ (медичних центрів), що в свою чергу, може призвести до того, що тисячі житомирських медичних працівників уже з січня 2014 року залишаться без заробітної плати (результати поіменного голосування щодо медичної реформи дивіться на сайті згодом).

Як повідомив Володимир Дебой, незабаром відбудеться бюджетна сесія міської ради. Враховуючи складну ситуацію з міським бюджетом 2013 року, реалізацію низки проектів буде перенесено на 2014 рік. Більше того, наразі опрацьовується проектно-кошторисна документація щодо дитячих садочків, шкіл, лікарень, ремонтів житлового фонду на наступний рік.

«Ми зробимо все для того, щоб депутати отримали повну інформацію своєчасно. Сподіваюся, що складна чергова сесія, пов’язана із прийняттям бюджету, буде конструктивною та результативною», — підкреслив мер Житомира.

До наступної сесії у депутатів міської ради буде можливість опрацювати всі питання на засіданнях постійних депутатських комісій, висловити свої зауваження та надати рекомендації.

Заперечень щодо проектів рішень, які ввійшли у порядок денний 27 сесії, у депутатів фактично не було, проте, чомусь, результати сесії свідчать про зворотне.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

У Житомирі звучатимуть сирени

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації «Про основні завдання цивільного захисту області у 2013 році» 22 листопада 2013 року буде проведено комплексну перевірку системи централізованого оповіщення міста.

У цей день, з 14.00 до 15.00 год., лунатиме навчальна тривога і працюватимуть 40 електросирен, розміщених у різних куточках міста. Їх звук означає попереджувальний сигнал «Увага всім!».

За цим сигналом мешканці міста повинні увімкнути радіоприймачі місцевої радіомережі і прослухати відповідне повідомлення, яке надасть управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації.

Існуюча система централізованого оповіщення міста надає можливість доводити необхідну інформацію до широкого загалу населення.

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертається до всіх житомирян відповідально поставитися до сигналів оповіщення, які передаються через систему централізованого оповіщення.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Житомирські плавці поїхали до Плоцька на міжнародні змагання

У рамках встановлення дружніх відносин місто-побратим Житомира Плоцьк запросив житомирських спортсменів на Міжнародний чемпіонат з плавання.

Чемпіонат з плавання проходитиме у м. Плоцьку 22-23 листопада 2013 року. Житомир представлять три спортсмени.

Тринадцятирічні плавці Олександра Квятківська, Володимир Рутецький, Владислав Артемов вже мають численні здобутки та досягнення. На Міжнародному чемпіонаті з плавання вони змагатимуться у таких стилях як: довільний стиль плавання, батерфляй (метелик), класичний і комплексний.

Наразі спортсмени разом із тренером Віктором Дембом вже виїхали до Плоцька.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Більшість малозабезпечених житомирян задоволені гарячим харчуванням у рамках проекту «Соціальна картка житомирянина»

Про проект «Соціальна картка житомирянина»: на скільки він є ефективним, у напрямку забезпечення гарячим харчуванням в готелі «Житомир» розповіла депутат Житомирської міської ради Ольга Пархомчук, а враженнями поділилися соціально незахищені житомиряни.

«За соціальною карткою соціально незахищені житомиряни мають можливість одержати ті послуги, яких найбільше потребують: цільові кошти на ліки, чим займається КП «Фармація», будь-яку адресну допомогу та гаряче харчування. Безпосередньо гарячим харчуванням займається КП «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради, яке я очолюю, і яке забезпечує послуги з гарячого харчування у приміщенні готелю "Житомир"», – розповідає Ольга Пархомчук.

Як розповідає в. о. директора КП «Агентство з управління майном», щомісяця кількістю людей, яких забезпечують гарячим харчуванням, зростає. Вже у перший місяць дії соціального проекту гарячим харчуванням було забезпечено понад 100 людей. У більшості випадків вони задоволені гарячим харчуванням, дякують кухарю.

«Крім самого харчування, ми створюємо таку атмосферу, щоб люди спілкувалися, знайомилися один із одним. Іноді у п’ятницю, святкові дні, вони запрошують гармоністів і проводять час у ресторані готелю до вечора. Місяць тому навіть була розмова з людиною, яка безпосередньо будувала готель «Житомир». Йому було приємно мати таку можливість і одержати соціальну допомогу», – зазначає депутат Ольга Пархомчук.

А що кажуть житомиряни?

«У готелі «Житомир» ми харчуємося вже більше двох тижнів, із 1 листопада 2013 року. Ми дуже задоволені. Все завжди свіженьке. Гаряче. Нам дають і перше, і друге. Подобається те, що кожен день страви завжди різні. Нам готують дуже смачні салати. До чаю дають випічку – булочки або кекси. Ми дякуємо Володимиру Михайловичу Дебою і всім тим соціальним службам, які про нас пам’ятають і хоч якось нам допомагають», – розповіла Антоніна Козлюк, одна із тих, хто одержує безкоштовне харчування в рамках проекту «Соціальна картка житомирянина».

Тут, у готелі «Житомир», одержуючи послуги гарячого харчування, пані Антоніна познайомилась із пані Ніною та пані Надією. За словами Антоніни Пилипівни, на сьогоднішній день жінки товаришують, зідзвонюються і приходять до готелю не лише, щоб одержати гарячу їжу, але й щоб поспілкуватись: «Ми пенсіонери і нам це цікаво. Ми тут спілкуємося, здружуємося».

Людям також подобається те, що можуть брати їжу на кілька днів уперед, наприклад, за той день, коли не можуть прийти пообідати або за попередні дні, коли, до прикладу, хворіли.

«Вчора, 18 листопада я брала обід. Всі його хвалили. Їжу я забираю з собою, беру додому. Дитині, яка їсть вдома, обід подобається. Усім людям все одно ніколи не вгодиш! Подобається гарний персонал. Дівчата все роблять швидко, тихо. Не сваряться. Я задоволена цією їдальнею», – зазначає Петрунеля Єрушенко.

Є і такі житомиряни, які скаржаться, що порції маленькі або ж у стравах забагато рідкого і мало картоплі, наприклад, в супах, але тим не менше перші (!) в черзі з кількома скляними банками в руках і фразами: «Долийте трохи більше».

«Зі старенькими людьми працювати неважко. З часом звикаєш до будь-якого характеру. Багатьом подобається. Все, як вдома. Ми стараємось із усіх сил. Намагаємося робити все швидко», – поділилась офіціант Яна Святська.

Про те, що страви якісні, свіжі і користуються популярністю серед відвідувачів говорять і самі кухарі та показують сьогоднішнє меню. На перше – гречаний суп із зеленню, в якому багато картоплі, а також свіжий хліб. На друге – рис із морквою, рибна котлета і салат із свіжої капусти. До чаю – булочка.

«У нас все свіже. Ми складаємо меню кожного тижня і щодня воно різне. Наприклад, у понеділок на перше в нас – червоний борщ, у вівторок готуємо гречаний суп, у четвер – гороховий, готуємо також зелений борщ. Обов’язково є салати. Вдома не щодня такі страви їси! Ми стараємось», – розповіла повар Наталія Кравченко.

Про те, що гаряче харчування у рамках проекту «Соціальна картка житомирянина» до вподоби житомирянам свідчать і пусті тарілки після таких обідів.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Навчання у житомирській школі: вибух, пожежа, евакуація

Унаслідок неналежного утримання та експлуатації газового обладнання стався вибух газової суміші у будівлі котельні, розташованої на території Житомирської ЗОШ № 8.Частково зруйнована будівля котельні.

Одночасно виникла пожежа в кабінеті хімії, розташованого на другому поверсі навчального приміщення.

Школярів і педагогічний колектив були евакуйовані до Житомирської ЗОШ № 20.

Саме так сьогодні, 19 листопада 2013 року, у Житомирській ЗОШ № 8 проходили тренувальні навчання, моделювання аварії техногенного характеру та проведення рятувальних робіт.

«Злагоджені дії управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, комунальних служб дозволили якісно провести тренувальні навчання», — зазначив директор Житомирської ЗОШ № 8.

За його словами, на щастя, реальних таких ситуацій у навчальному закладі не виникало, а у разі виникнення педагогічний колектив та учні завдяки навчанням знатимуть, як діяти.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Микола Дідківський акцентував, що сьогоднішній захід — це генеральна репетиція до підготовки до командно-штатних навчань, які пройдуть 26 листопада 2013 року.

«Навчання будуть проходити на обласному рівні. У рамках підготовки на базі житомирських шкіл ми моделюємо реальні ситуації різних аварій, зокрема, техногенного характеру. Під час навчання залучаються усі чергово-аварійні служби життєзабезпечення та оперативного реагування», — наголосив Микола Дідківський.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
вторник, 19 ноября 2013 г.

Житомир увійшов до 7-ки претендентів на втілення нового проекту

Сьогодні, 19 листопада 2013 року, Житомирський міський голова Володимир Дебой зустрівся із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ і корпорації NEFСО.

У зустрічі взяли участь заступники міського голови Наталія Леонченко, Володимир Кропивницький і представники міських рад Житомирської області.

Німецька організація для реалізації проекту з енергоефективності «Енергоефективність у громадах» провела відбір міст-партнерів. Житомир увійшов до 7-ки міст, що пройшли відбірковий тур із 18, які подали заявки.

«Ми здійснюємо пошук партнерів для нашого нового проекту. Вісімнадцять проектів були подані на конкурс. Ми відібрали сім, серед яких — житомирський. Хочемо мати сильних партнерів, бо з сильними можна багато зробити», — підкреслила координатор проекту «Енергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна.

У рамках проекту консультанти німецької агенції проводитимуть роботу з містами-партнерами щодо розробки плану енергоефективного розвитку міста.

«Мета нашого візиту — це спільно обговорити цілі проекту, розглянути пропозиції для реалізації проекту і ознайомитися з досягненнями міст», — наголосив експерт Клаус Хаарс.

Володимир Дебой акцентував, що у Житомирі вже втілено частину важливих проектів з енергозбереження та заплановано впровадження нових спільно з іноземними організаціями.

Зокрема, модернізовано зовнішнє освітлення вулиць, утеплено ДНЗ № 21, впроваджено інноваційні технології у системі теплопостачання міста Житомира, залучено кошти «NEFKO» на утеплення 19 закладів бюджетної сфери, ЄБРР — на модернізацію системи теплопостачання міста

«Сукупними результатами від усіх розпочатих проектів може стати загальна економія в рік на суму понад 4 млн. євро. Ми і надалі будемо розвиватися у цьому напрямку. Приємно, що житомирський проект уже відібрали у першому турі конкурсу-проекту “Енергоефективність у громадах”», — зазначив мер Житомира.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

До наступного тендеру молоко в дитячі садочки закуповуватимуть за рахунок батьківської плати за харчування

Конкурсні торги на закупівлю молока для потреб дошкільних навчальних закладів м. Житомира, що проходили 07 листопада 2013 року, не відбулися через відсутність учасників.

Це вже не перша ситуація, коли постачальники продуктів харчування в умовах сезонного стрибка цін саботують участь у тендерних торгах. Крім того, декого із постачальників лякають затримки в оплаті через казначейство, що мають місце останнім часом. Однак, оплата за харчування дітей – захищена стаття і фінансується через казначейство щонайменше раз на місяць в рамках укладених угод по факту постачання продуктів.

У зв’язку з тим, що договір на постачання молока попереднім постачальником «Т.В.К.Сервіс» вичерпано повністю, а новий тендер не відбувся, як вихід із ситуації управління освіти запропонувало закупівлю молока за рахунок коштів, які частково сплачують батьки за харчування. При цьому батьківська плата не буде більшою, ніж зазвичай, а поділятиметься на дві квитанції (без вартості молока та на вартість закупленого молока).

З цього питання 13 листопада 2013 року проведено нараду з керівниками дошкільних навчальних закладів та підготовлено роз’яснювальний лист з метою інформування батьків.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
понедельник, 18 ноября 2013 г.

Приміщення 18-ї школи пропонують для передачі в оренду в освітніх цілях

Окремі Інтернет-видання поширили інформацію про те, що нежитлові приміщення за адресою вул. Островського, 3 виставлено на продаж.

У Житомирі приміщення 18-ї школи за адресою Островського, 3 не включене до переліку об’єктів, які підлягають приватизації у 2013 році, та намір реалізувати це приміщення відсутній. Про це повідомила директор департаменту власності та ринкового регулювання міської ради Вікторія Краснопір.

«Нежитлові приміщення за адресою вул. Островського, 3 площею 529,9 кв. м. виставлено на конкурс на право укладення договору оренди нерухомого майна територіальної громади міста Житомира», — підкреслила Вікторія Краснопір.

За її словами, в умовах конкурсу визначено конкретне цільове призначення цих приміщень — для розміщення навчального центру, тобто освітні цілі будуть збережені та відповідатимуть нормам Закону України «Про освіту».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua
пятница, 15 ноября 2013 г.

Антон Лукашик став переможцем Музичного рингу – 2013

Головне свято Дня студента у Житомирі пройшло з величезним успіхом. У концертній залі Житомирського телецентру, де відбувалось дійство, не було жодного вільного місця. І це не дивно, адже саме тут зібрались справжні прихильники естрадного мистецтва, щоб переглянути оновлене молодіжне ток-шоу "Музичний ринг-2013", яке в Житомирі вже стало традиційним і проводиться наприкінці кожного року, підбиваючи підсумки творчих здобутків обдарованої талановитої молоді за рік. Захід було організовано за підтримки Житомирської міської ради, мера м. Житомира Володимира Дебоя, управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради, обласного департаменту сім'ї, молоді та спорту, видовищного об'єднання "Шоу Сергія Вікторова".

На початку свята численних присутніх привітала зі святом Дня студента заступник Житомирського міського голови Наталія Леонченко.

Цього разу разом з постійними ведучими свята Сергієм Вікторовим і Тетяною Гуловою на сцені щоразу з'являлись персонажі відомого мультфільму "Ну, постривай", у виконанні учасників танцкоманди "T-SQUAD", з гумористичними репризами на студентські теми.

За підсумками 2013 творчого року дипломи від влади у різноманітних номінаціях отримали відомі серед молоді колективи і виконавці – учасники свята Дмитро Бондарчук, міжнародна школа танцю "T-Squad Dance School", Марія Ревінцова, танцгрупа "Ladies Dance", Анастасія Навольнєва, танцювальна команда "T-SQUAD", Юлія Малініна, групи "Крісті", "Пау-TINA", "Фобія", Крістіна Мануйлова, вихованці школи східного танцю "Аміра Денс", Ольга Виговська, школа моделей "Elite Brilliant MODELS" і багато інших виконавців, які виступили з новими концертними номерами.

За почесне звання "Кращий молодіжний естрадний виконавець 2013 року" цього разу змагались Антон ЛУКАШИК (студент державного технологічного університету) та Вероніка ГУРЕНКО (студентка інституту культури і мистецтв). Наприкінці свята глядачі своїми оплесками визначили переможця у головній номінації – ним став Антон Лукашик, який отримав подарунки від міської ради та кінотеатру ім. І.Франка.

У фойє телецентру був організований інформаційний ПроФлеш для молоді. Його провели міський Центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, міський культурно-спортивний центр, обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, ГО "Перспектива" та "Паритет", КП "Реклама" та обласний Центр здоров'я та спортивної медицини.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Старшокласники загальноосвітніх шкіл та студенти вищих навчальних закладів Житомира змагались у грі «Що? Де? Коли?»

З нагоди Дня студента, 14 листопада 2013 року, відбувся Чемпіонат м. Житомира з гри «Що? Де? Коли?» за підтримки управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.

Змагання пройшли у приміщенні Житомирського міського колегіуму.

Учасниками Чемпіонату стали 28 команд, до складу яких ввійшли старшокласники загальноосвітніх шкіл та студенти вищих навчальних закладів Житомира.

Призерами Чемпіонату міста з гри «Що? Де? Коли?» стали:

І місце посіла команда «Валенки» Житомирського міського ліцею при ЖДТУ;

ІІ місце посіла збірна команда студентів «ДНК»;

ІІІ місце посіла команда «Тараканчики» Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Вітаємо переможців!

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

На ремонт мосту по вул. Малікова витрачено 494 тис. 397 грн. 60 коп.

Нещодавно завершився ремонт мосту по вул. Малікова. Про види ремонтних робіт, скільки коштів витрачено та інші питання відповів заступник начальника управління комунального господарства Віталій Шевчук.

«На ремонт мосту по вул. Малікова витрачено 494 тис. 397 грн. 60 коп. За ці кошти встановлено 356 погонних метрів бортового каменю, облаштовано 2850 кв. м. асфальтно-бетонного покриття. Також встановлено два дорожні інформаційні знаки», – зазначив Віталій Шевчук.

Крім того, повністю відновлено острівок безпеки розподільчої смуги.

Виконавець ремонтних робіт – Пр АТ «Житомирське ШБУ № 19».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Питання з перетворення м. Житомира у чисте екологічне середовище обговорювали під час круглого столу

Круглий стіл на тему: «Обговорення проблемних питань поводження з відходами у м. Житомирі» відбувся 15 листопада 2013 року в прес-центрі Житомирської ОДА.

Під час круглого столу обговорювали проблеми поводження з твердими побутовими відходами. Незважаючи на чималі зусилля міської влади по вирішенню питань з очистки міста залишається ряд невирішених проблем, а саме – низька активність мешканців приватних будинків щодо укладання договорів на вивезення ТПВ, недостатній рівень екологічної освіти, виховання та свідомості населення міста Житомира, зростаюча кількість стихійних сміттєзвалищ.

Заступник Житомирського міського голови Володимир Кропивницький повідомив про досягнення влади міста з питань поводження з відходами: прийнято програму запровадження в місті Житомирі роздільного збору твердих побутових відходів, яка суттєво зменшила навантаження на міський полігон ТПВ. На сьогодні триває пошук інвесторів щодо запровадження новітніх сучасних технологій переробки та утилізації твердих побутових відходів.

Начальник Житомирського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області Олександр Шпита поінформував про сучасний стан нормативно-правових актів щодо дотримання норм та правил утримання територій приватного сектору.

Також під час проведення круглого столу було прийнято рішення про звернення до громади міста щодо спільної участі з перетворення нашого міста в чисте екологічне середовище.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Будівельні роботи по вул. Щорса, 155 продовжуються

Інвестори та підрядники недобудованого будинку по вул. Щорса, 155 у місті Житомирі отримали надію — гроші через казначейство проплачено та активно ведуться будівельні роботи.

За словами інвесторів довгобуду по вул. Щорса, 155, перший транш-асигнування 2,4 млн. грн. було направлено на добудову житлового будинку по вул. Щорса, 155 вже 1 жовтня 2013 року.

За сприяння міської та обласної влади 11 листопада 2013 року було перераховано 1 млн. грн., наступного дня — ще 1,4 млн. грн. Додатково заплановано асигнування у розмірі 1,5 млн. грн.

Вчора, 14 листопада 2013 року, відбулася нарада на будівництві по вул. Щорса, 155 за участю першого заступника голови Житомирської ОДА Миколи Олещенка та заступника міського голови Володимира Кропивницького. Представники влади разом із підрядниками оглянули і проаналізували стан будинку. Вже завершені зовнішні та ведуться внутрішні роботи. До кінця року заплановано виконати всі основні роботи — обладнання мереж, ліфтів, димоходів.

Інвестори висловлюють подяку всім тим, хто їм допомагав і підкреслюють — прикро, що 12 листопада 2013 року на засідання робочої групи з обговорення законопроекту «Про захист прав постраждалих інвесторів під час будівництва житлової нерухомості», ініційованої народним депутатом України, не було запрошено жодного інвестора від Житомира.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

За якими критеріями у Житомирі визначатимуть вартість послуг із вивезення твердих побутових відходів?

До 1 жовтня 2013 року плата за послуги з вивезення побутових відходів була складовою вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і розраховувалася відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.11 №869. Про це наголошують в управлінні житлового господарства Житомирської міської ради.

Розмір тарифу визначався по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з вивезення та захоронення побутових відходів, їх вартості з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири. Середній тариф на послуги з вивезення побутових відходів складав 0,25 грн. за кв.м. з ПДВ (у складі квартплати).

При визначенні послуги з вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою і виведення її зі складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, як це передбачено прийнятим рішенням виконавчого комітету міської ради від 10.09.13 №433 «Про визначення послуги з вивезення побутових відходів окремою комунальною послугою», вартість послуг з вивезення побутових відходів буде розраховуватись від кількості проживаючих мешканців, середніх норм (1,75 куб.м./чол на рік) та встановлених тарифів за 1 куб. метр відходів згідно з Порядком формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.06 №1010 (в залежності від спеціалізованого підприємства-перевізника побутових відходів).

Величина оплати визначається розрахунково на одного мешканця в залежності від спецпідприємства, що обслуговує відповідну територію міста, яка складає:

– ТОВ «Грінко-Житомир» — 4,36 грн. з особи в місяць

– КАТП-0628– 4,32 грн. з особи в місяць.

З огляду на викладене, якщо в трикімнатній квартирі площею 63,4 кв.м. проживає 1-3 особи, то оплата за послуги з вивезення побутових відходів буде зменшена відповідно на 2,72 – 11,44 грн. в порівнянні з вартістю таких послуг, розрахованою виходячи з загальної площі квартири.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Результати Чемпіонату міста серед студентських команд з міні-футболу «Молодіжна бутса»

У ФСК «Динамо» з 12 по 15 листопада 2013 року за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради спільно з федерацією міні-футболу (футзалу) м. Житомира було проведено Чемпіонат міста серед студентських команд з міні-футболу «Молодіжна бутса».

Учасниками змагань стали вісім команд вищих учбових закладів І-ІV рівнів акредитації, а саме – Житомирський державний університет імені Івана Франка, Житомирський національний агроекологічний університет, Житомирський державний технологічний університет, Житомирський військовий інститут державного університету телекомунікацій, Будівельний коледж Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирський автомобільно-дорожній коледж Національного транспортного університету, Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права, Житомирський агротехнічний коледж.

Змагання проводились за кубковою системою. Кожна зустріч була по-своєму цікавою та напруженою.

У грі за третє місце зустрілись команди Житомирського державного технологічного університету та Житомирського університету імені Івана Франка. З рахунком 4:0 перемогли освітяни.

У фіналі за перше місце боролись команди Житомирського військового інституту державного університету телекомунікацій та Житомирського агротехнічного коледжу. Напружена боротьба тривала до останніх хвилин гри. Перемогу з рахунком 2:1 вибороли футболісти Житомирського агротехнічного коледжу.

Тож, за результатами змагань, лідерами стала команда Житомирського агротехнічного коледжу. Другу сходинку посіли спортсмени Житомирського державного університету імені Івана Франка. До трійки призерів ввійшла команда Житомирського державного технологічного університету.

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Заступник міського голови розповів про те, що чекає на житомирських перевізників

Заступник міського голови Юрій Мойсеєв вчора, 14 листопада 2013 року, зібрав усіх житомирських міських перевізників на робочу нараду, на якій були присутні також працівники ДАІ і транспортної інспекції.

Як повідомив Юрій Мойсеєв транспортна мережа потребує кардинальних змін, тому буде здійснений суворий постійний контроль над процесом припинення безладу у транспортній системі.

«Необхідно проводити певні реформи в оптимізації транспортної мережі і руху в м. Житомирі. З тими перевізниками, які не бажають виконувати умови договору та норми чинного законодавства, буде припинена співпраця»,— наголосив Юрій Мойсеєв.

За його словами, першим кроком до реалізації такої мети є оптимізація руху приміського транспорту, схеми руху яких проходять через територію міста Житомир.

За домовленістю з головою Житомирської ОДА Сергієм Рижуком щодо впорядкування руху приміських автобусів по місту управління транспорту і зв’язку міської ради надало свої відповідні пропозиції.

Другим кроком стануть поетапні зміни щодо оптимізації руху та обслуговування міського транспорту. Зокрема, перевізники отримали зобов’язання дотримуватися розмежування зупинок і не здійснювати посадку та висадку пасажирів на тролейбусних зупинках, а також у місцях, де зупинки заборонені (кінотеатр «Україна», м-н Перемоги, «Житній ринок») Надалі кількість розмежованих зупинок буде зростати.

Заступник міського голови проінформував перевізників про результати перевірки щодо нелегальних одиниць транспорту на маршрутах, у зв’язку з чим шість перевізників отримали попередження, та наголосив на недопустимості випуску на лінію транспорту, який перевищує умови договору. Перевірка буде здійснюватися систематично. Також нагадав про обов’язкове працевлаштування всіх водіїв.

«У діючі маршрути поступово впроваджуватимуться зміни, а саме — частина маршрутів буде перенесено з центральних вулиць на другорядні, щоб зменшити дублювання схеми руху тролейбусів і трамваїв», — акцентував Юрій Мойсеєв.

Крім цього, під час наради обговорили питання безпеки руху та культури обслуговування пасажирів, піднімалося питання щодо оновлення транспорту, який працює у місті. Заплановано навіть проведення своєрідних тренінгів для водіїв, де моделюватимуть різні ситуації та варіанти їх вирішення.

«Транспорт повинен бути сучасним, комфортним, технічно справним, зручним для пасажирів. Управління транспорту та зв’язку міської ради буде постійно контролювати випуск транспорту на лінії кожного перевізника. Безпека перевезення пасажирів є першочерговим» — зазначив заступник міського голови.

На 90 % міського транспорту вже встановлено навігатори, ведеться робота щодо внесення у програму інформації про графіки та розклад руху автобусів. У найближчий час проект по контролю за рухом транспорту буде остаточно реалізовано.

Юрій Мойсеєв наголосив, що головним перевізником у місті є і буде КП «ЖТТУ».

Житомирська міська рада
www.zt-rada.gov.ua

Архив блога