Від автора.
Про підземні галереї Житомира до останнього часу нічого не було відомо. Вони залишалися в тіні і не привертали уваги суспільства. В наш час про їх існування ставало відомо найчастіше внаслідок провалів, які час від часу відбувалися в різних куточках міста.
У післявоєнний час більшу частину підземель була засипано, оскільки, перебуваючи в аварійному стані, ставили під загрозу наземні споруди.
Мине ще деякий час і від багатьох Житомирських печер - цих загадкових пам'яток історії і старовини не залишиться і сліду. Велика кількість підземних ходів (відомих і невідомих) вже знищена. Процес цей триває і нині. В даному випадку час працює проти нас - підземні галереї зникають, так і не відкривши своїх таємниць А що ж відомо про ті печери, в яких вже побували дослідники? На жаль, обмаль. Широким колам матеріали цих досліджень невідомі. Складається враження, що задовольнити ту цікавість, яку викликають сьогодні Житомирські підземелля, майже неможливо.
Тому автор поставив за мету зібрати все, до найменших дрібниць і дати якомога ґрунтовнішу характеристику цих загадкових пам'яток старовини.
Безумовно, дослідження підземних галерей буде тривати надалі І, можливо, з часом стануть відомі нові важливі факти, що значно доповнять наші знання про підземні ходи Житомира.
Автор буде вдячний за надіслані матеріали, що допоможуть глибше розкрити дану тему.
Матеріали слід надсилати за адресою 262003, м. Житомир, вул Перемоги, 54, обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, тел 25 28-52.м
О.В.Кравчук
воскресенье, 17 мая 2009 г.
0 коммент.:
Отправить комментарий
Примечание. Отправлять комментарии могут только участники этого блога.